SATRO spúšťa TV cez satelit aj DSL internet na celom Slovensku

ZDROJ | SATRO

Na celom území Slovenska začína ponúkať TV cez satelit a káblový internet ďalší lokálny provider. SATRO na piatkovej tlačovej konferencii oznámil novú službu SATRO SAT a zároveň i SATRO DSL.

Satro SAT
ZDROJ | SATRO

SATRO SAT bude dostupná na celom území Slovenska. Konkurenčnou výhodou má byť hlavne rýchly servis v cene služby, množstvo HD kanálov, prémiové doplnkové služby (za poplatok navyše) či nekonečná záruka na zariadenia. Programová ponuka bude podobná tej, akú ponúka Skylink, takže operovať bude cez satelit ASTRA, konkrétne 23,5°a 19,2°.

V ponuke má byť do 138 staníc, z ktorých je 42 vysielaných v HD kvalite. K tomu by malo byť dostupných aj množstvo voľných programov. Ceny jednotlivých programov začínajú na sume 5,00 € mesačne a obsahuje 39 SD a 15 HD staníc. Top balík KOMFORT za 18,50 € mesačne má 86 SD a 35 HD staníc.

K tomu si môžete vybrať z viacerých doplnkových balíkov od 4,99 € mesačne. Všetky ceny platia pri 24-mesačnej viazanosti. Aktivačný poplatok je 19,90 €, inštalačný poplatok je 49,00 €. Samoinštalácia je bezplatná. Stanice, ktoré obsahujú jednotlivé balíčky si môžete pozrieť v prílohe cenníka SATRO.

Satro SAT ceny
ZDROJ | SATRO

Prémiové služby zahŕňajú:

  • inštaláciu a prenájom anténneho kompletu s nekonečnou zárukou
  • Touch TV, čo je vlastne mobilná TV s archívom pre maximálne 3 rôzne mobilné zariadenia (momentálne len s OS Android, neskôr má pribudnúť iOS a Windows)
  • prenájom prijímača/modulu s nekonečnou zárukou, čo v praxi znamená, že sa o nič nemusíte starať, zariadenie je vo vlastníctve SATRO, ktoré sa musí starať o jeho správnu funkčnosť
  • prenájom ďalšej karty (2. a 3. karta)

Za jednu prémiovú službu zaplatíte 2,90 € mesačne, za 2 služby 5,50 € mesačne, za 3 služby 7,90 € mesačne a za všetky 4 prémiové služby 9,90 € mesačne.

Satro DSL
ZDROJ | SATRO

SATRO DSL bude dostupný taktiež na celom území Slovenska, presnejšie na území, ktoré pokrýva DSL internetom operátor Telekom. Práve od neho si totiž operátor prenajíma káblový internet. SATRO však chce v nasledujúcich rokoch rozširovať pokrytie a zvyšovať rýchlosti. V súčasnosti sú služby obmedzené podľa toho, akú technológiu (DSL, ADSL2+ alebo VDSL) má v danej lokalite dostupnú Telekom.

Aj v prípade SATRO DSL sú ceny vyššie, ako u konkurencie, tie má však kompenzovať servis v cene služby (napr. nastavenie Wi-Fi alebo domácej siete technikom). Rovnako aj v tomto prípade máte možnosť využiť nekonečnú záruku, stačí si prenajať koncové zariadenia od SATRO.

SATRO 19

Služba štartuje s cenami 13,90 € mesačne za program BASIC s rýchlosťami len 5/0,5 Mbit/s. Vrchol ponuky má tvoriť program PROFESSIONAL (50/5 Mbit/s) za 19,90 € mesačne. Inštalácia je za jednorazový poplatok 15,00 €. Prenájom Wi-Fi modemu vás vyjde na 1,50 € mesačne.

Satro DSL ceny
ZDROJ | SATRO

Väčšou výhodou má byť kombinácia služieb SATRO SAT a DSL. Pri objednaní ľubovolnej kombinácie ušetríte 10% z celkovej ceny. Okrem toho, prvých 500 zákazníkov dostane na 2 roky, teda dobu viazanosti oboch služieb, prémiovú službu Touch TV bez poplatku navyše.

SATRO 21

Komentáre k článku