Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Výstava audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Výstava audio, video a domáce kino Bratislava 2017
Števo Porubský
Výstava audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Uplynulý víkend sa v Bratislave konal ďalší, v poradí už 12. ročník výstavy pre fanúšikov špičkového zvuku, dokonalého obrazu a všetkého čo s tým súvisí. Výstava audio, video a domáce kino Bratislava 2017 privítala desiatky vystavovateľov a stovky návštevníkov. Čo sme na nej mohli vidieť?

Pozrite si

Výstava Audio, video a domáce kino Bratislava 2016 naživo

Po minuloročnej zmene konania kvôli predsedníctvu SR v EÚ sa výstava dostala na svoje pôvodné miesto, do hotela Crowne Plaza. A keďže vystavovateľov bolo viac, druhá časť výstavy bola v hoteli Falkensteiner o pár stoviek metrov vedľa. Aby si však návštevníci nemuseli drať topánky, medzi hotelmi premávala špeciálna kyvadlová doprava, hneď niekoľko elektromobilov BMW i3.

Na výstave nechýbala ani naša redakcia. V stánku TECHBOXu ste sa mohli nielen porozprávať s redaktormi TECHBOXu, alebo si zobrať niektoré z tohtoročných vydaní časopisu TECHBOX, vrátane toho najnovšieho, ale si aj v praxi vyskúšať horúce novinky od Sony.

Okrem reproduktorov a slúchadiel tejto japonskej značky ste si mohli naživo ohmatať a vyskúšať trio tohtoročných vlajkových lodí, Sony Xperia XZ1 Compact, Xperia XZ1 a Xperia XZ Premium. Navyše, vďaka nedávnemu updatu top modelu XZ Premium na Android 8.0 ste mohli v praxi vidieť na všetkých troch modeloch možnosť 3D skenovania.

Špeciálne na to sme si pripravili fotosvetlá, pod ktorými vás niektorý z kolegov naskenoval touto novou technológiou, ktorú má aktuálne v smartfónoch práve iba Sony. Záujem o to bol naozaj veľký a desiatkam z vás sme poslali 3D sken hlavy e-mailom, aby ste sa s ním mohli pochváliť aj doma.

Navyše ste si ale mohli vyskšať aj unikátne 960 fps videá, ktoré taktiež ponúkajú tri vlajkové lode výrobcu ako jediné na trhu. Až sme neverili, koľkým z vás sa možnosť extrémne spomaleného videa páčila. Za poskytnutie špičkového hardvéru tak ďakujeme spoločnosti Sony.

Spoločnosť BIS audio si na výstavu opäť priniesla samé lahôdky. Najväčšou a to nielen čo sa týka veľkosti a hmotnosti boli reproduktory Sonus Faber The Sonus Faber. Niečo ako Ferrari LaFerrari medzi reproduktormi. Unikátna edícia ponúka absolútne najlepší zvuk, aký kedy Sonus Faber vytvoril. Okrem toho ale ohúria hmotnosťou na úrovni 615 kg a cenou okolo 150 000 €.

Zaujímavosťou systému sú aj druhé menšie a plne samostatné reproduktory v zadnej časti.

V stánku BIS audio sme však mohli vidieť aj zostavu reproduktorov Sonus Faber série Homage Tradition s najnovšími komponentami Audio Research na štýlových stolíkoch Bassocontinuo.

Upútala nás aj zostava s reproduktormi Bowers&Wilkins 702 S2 v kombinácii s modelom HTM71 ako systém domáceho kina pre obrovskú OLED telku Loewe Bild 7.77.

Neprehliadli sme ani bezdrôtové aktívne monitory Klipch The Sixes zo série Heritage Wireless.

V hoteli Faleknsteiner si Bis audio pripravil stánok s najnovšími modelmi nemeckej spoločnosti Loewe. Tu sa bolo hlavne na čo pozerať. Obrovské a dokonale spracované televízory série bild zaujali každého okoloidúceho. Toto je najnovšia Loewe bild 5 s dreveným stojanom:

 

Aj Loewe bild 7 patrične pútal pozornosť návštevníkov.

Čerešničkou bol unikátny nábytok Spectral Ameno v najrôznejších vyhotoveniach a farbách. Výber je bohatý.

Všimnite si aj stojan na smartfón Apple iPhone…

Do vytvorených obývačiek sadol ako uliaty aj stereo systém z reproduktorov Devialet Gold Phantom s výkonom až 4 500 W/kus.

Vo Falkensteineri to žilo aj vďaka svetovo najunikátnejšiemu stánku Tesla. Náš spolupracovník a hlavne zakladateľ Tesla Múzea, Lukáš Jablonovský, tu prezentoval autorádiá tejto československej spoločnosti, na ktorú môžeme byť právom hrdí ešte aj v súčasnosti.

Zatiaľ si pozrite iba pár záberov, pripravujeme pre vás kompletnú galériu aj s podrobnými popismi týchto unikátnych retro kúskov.

Enigma High Fidelity si do Bratislavy doviezla taktiež to najlepšie. Najnovšie bedne Focal Kanta N°2 zaujali nielen dizajnom, ale aj zvukom. Zapojené boli v novej zostave T+A R 2000 a gramofónom Thorens TD206.

Fanúšikov on-line hudby mohol zaujať najnovší model T+A Cala SR s integrovaným zosilňovačom, Wi-Fi modulom, FM rádiom a podporou Tidal, Qobuz či Deezer. Šikovná vecička s cenou cez 2 500 €.

Tento malý zázrak bol napojený na reproduktory Focal Aria 936.

 

V stánku Enigmy si ale návštevníci mohli vyskúšať aj najnovšie slúchadlá spoločnosti Focal, dokonca aj na páskovom prehrávači, no špeciálne nechýbal ani top model Focal Utopia.

Mnohých určite zaujal aj slúchadlový predzosilňovač Metaxas & Sins MARQUIS Memento Mori, ktorý je zároveň stojanom na slúchadlá. Nádhera. No cena 6 500 € nie je pre každého.

Enigma ukázala aj AV receiver s 11.2ch predzosilňovačom Anthem MRX720, ktorý dokáže pracovať so všetkými známymi zvukovými dekodérmi, vrátane Dolby Atmos. Poteší aj mobilná appka na ovládanie. Je to všetko v jednom pre domáce kino, stačí už len zapojiť reproduktory.

Floydcom v spolupráci s Bontonfilm na AVDK 2017 prezentovali špičku v domácom kine – HDR. Návštevníci si mohli vypočuť prezentáciu o HDR, ale aj Dolby Atmos zvuku či DTS:X a rovno pozrieť aj ukážky z Blu-ray diskov s najnovšími filmami.

V stánku spoločnosti sme však videli aj novinky francúzskeho Advance Acoustic, konkrétnejšie predzosilňovač PX1 a koncové stupne BX2. Radosť na tento minimalistický dizajn pozerať.

Fanúšikovia domácich kín si mohli prísť na svoje s najnovším Ultra HD HDR projektorom Epson EH-TW9300W. Je to špička na trhu a navyše za celkom rozumnú cenu.

Nechýbal však ani Samsung so svojou QLED technológiou v televízoroch. Na výstave sme mohli vidieť menšie, ale aj tento 75″ model Q7F.

Od Yamahy bolo tiež čo obdivovať. Nové AV receivery RX-A 70 Series boli nielen vystavené, ale ich bolo možné sledovať i v praxi v prezentačnej miestnosti s domácim kinom a UHD filmami. Novinke nechýba nič, čo by človek mohol v súčasnosti i budúcnosti potrebovať.

Aurum A5 a C5 v kombinácii s reproduktormi Aurum GALAN 9.

Zaujal nás aj systém Erard s motorizovaným vysúvaním televízora z nábytku.

Ešte väčší záujem ale budili retro prehrávače. Tieto high-endy dôb dávno minulých ale fungujú dodnes.

Stánok dánskeho Bang & Olufsen žil najnovšími modelmi televízorov, ale aj reproduktorov. Dizajnové lahôdky v podobe BeoVision 14 a reproduktorov BeoLab 18 a BeoLab 19 nebolo jediným lákadlom. 

Najväčšiu pozornosť jednoznačne pútali reproduktory BeoLab 90 s nezvyčajným tvarom, unikátnou konštrukciou, 360° zvukom, výkonom 8 200 W/ks a extrémnou cenou.

Nemenej zaujímavé sú aj reproduktory BeoLab 50 s cenou 30 000 € pripojené k televízoru BeoVision Eclipse

Ale aj pomerne malé bezdrôtové BeoSound 2, taktiež s 360° zvukom.

Vrcholom je nástenný systém BeoSound Shape, ktorý mohli návštevníci vidieť naživo aj zvnútra.

Český výrobca AQ si do Bratislavy prieniesol nové reproduktory AQ PASSION s masívnymi hĺbkami na úrovni 20 Hz. Dizajnové reproduktory s cenou niekoľko tisíc eur ale stoja za to.

Kto nepotrebuje obrovské bedne, staviť môže aj na výrazné AQ PASSION Orca.

Český AQ sa na výstave prezentoval aj so zaujímavými gramofónmi…

Ale aj s nezvyčajnými pasívnymi monitormi WRS MM2.

Spoločnosť AB-COM predstavila nové satelitné prijímače pre Ultra HD vysielanie. Prakticky všetky nové modely ponúkajú najvyššie rozlíšenie v súčasnosti, samozrejmosťou je kvantum funkcií.

Od SoundStyle sme videli nové oceňované bedne GoldenEar Triton Reference.

Ale aj monitory Harbeth HL5 Plus či malé monitory 30.1.

Ale aj kompletný systém od Gato Audio.

Oči aj uši hladil zosilňovač Ayon Audio HA-3 Mk2 so slúchadlami Foster.

Slovenský Canor predstavil novinky v zostave, a to konkrétne CD prehrávač s DA prevodníkom Canonr CD 2.10 a integrovaný zosilňovač Canon AI 2.10. Obkolesovali ich reprosústavy značky Stark.

Spoločnosť IBD  Slovakia priniesla ukázať stredne veľký bridlicový dvojpásmový reproduktor Fischer & Fischer SN-170 (druhý zľava), pripojený k zostave Esoteric s masívnym zosilňovačom S-03 (dole).

Ale aj novinky od TEACu, vrátane novej referenčnej série 7.

Platan audio predstavil obrovské bedne Legacy Whisper XDS s 500-watovými ICEpower zosilňovačmi napojené na najnovšiu sériu komponentov švédskeho Primare.

Na záver sme si nechali spoločnosť G-Tec Professional, ktorá na Slovensko dováža produkty nemeckej Eve Audio. Od nej sme mohli vidieť a počuť prakticky všetky monitory, ktoré spoločnosť vyrába. V posluchovej miestnosti boli zapojené modely SC408 so subwoofermi TS112 a DA prevodník Merging Nadac, ktorý je zároveň sieťový server.

Výstava Audio, video a domáce kino Bratislava 2017 priniesla toho ale omnoho viac. Nie je však možné odfotiť a popísať úplne všetko. Preto nezabudnite, že takto o rok na nás čaká ďalší ročník s množstvom ďalších noviniek. Nenechajte si výstavu ujsť, nebudeme na nej chýbať ani my.