Loewe Bild 7.77 – obrovské 77” OLED „kino“

Počas májového slávnostného otvorenia Hi-Fi showroomu BIS audio v Banskej Bystrici sme si mohli naživo pozrieť aj horúcu novinku z oblasti high-end televízorov. OLED panel Loewe Bild 7.77 s Ultra HD rozlíšením (3840 x 2160 bodov, WRGB Pixel) je unikátny nielen svojou 77“ (195,6 cm) uhlopriečkou.

Naše hodnotenie

98%
0 100

Výhody

  • excelentný obraz
  • podpora najnovších videoformátov
  • dizajn

Nevýhody

  • cena

Jednou vetou

Loewe rozširuje najnovší rad Bild 7 o obrovské 77” OLED „kino“.

Hoci sa hovorí: „väčšia obrazovka, lepšie kino“, na dvojmetrové uhlopriečky sme si už pri high-end modeloch pomaly zvykli. Ak ale ide o panel s technológiou OLED, hovoríme o aktuálnom strope. Vlajková loď Loewe je tak popri LG W7 špičkou medzi najväčšími OLED panelmi.

Pozrite siLoewe bild 7 – prvý luxusný OLED Ultra HD TV

Ak sa k tomu pridá extrémna štíhlosť (9 mm, okrem centrálnej oblasti, kde je ukrytá elektronika a konektory), máme silný pocit, že takémuto televízoru by bolo najlepšie na stene. Do istej miery je to pravda, no Loewe pre umiestnenie tohto TV na nábytok alebo na zem ponúka aj špeciálny stojan s motorickým natáčaním + / – 45°.

Pozrite siLoewe Reference 85 – prémiový dizajn za 18 tisíc eur

Aj keď má OLED technológia excelentný kontrast aj pri ostrých pozorovacích uhloch, predsa je príjemné pozerať sa na obrazovku viac-menej kolmo. A pozerať sa skutočne je na čo – Ultra HD video na OLED paneli je čosi nadprirodzené. Pravda, ak máme šťastie na film v natívnom Ultra HD rozlíšení.

Nový 77 palcový TV má integrovaných množstvo vychytávok. Z pokročilých zobrazovacích technológií podporuje Bild 7.77 popri HDR, aj HDR10, HLG a Dolby Vision, preferovanú filmovými tvorcami. HLG (Hybrid Log Gamma) je novým štandardom HDR, vyvinutým TV spoločnosťami BBC a NHK.

Distribúcia jedným bitstreamom zaistí kvalitnejšie živé vysielanie aj HDR prenos pomocou káblov.

Audio nebýva najsilnejšou stránkou tenkých obrazoviek. V Loewe Bild 7.77 sa ale zvuk snaží nezaostávať za kvalitou obrazu. Napomáha tomu zabudovaný soundbar s pasívnou membránou s (hudobným) výkonom 2x 60W. TV dekóduje 5.1 kanálový zvuk a podporuje Dolby Digital, Dolby Digital Plus a DTS.

Pozrite siLoewe Technologies GmbH – takmer 100 rokov na trhu

Nech je však snaha vývojárov akokoľvek veľká, a treba povedať, že v tomto prípade dosiahli slušný audio prejav, predsa len je adekvátnym riešením k špičkovému obrazu použiť externé reproduktory. Vypočuli a pozreli sme si originálnu podlahovú reprosústavu Klang 5 so subwooferom, určené priamo pre TV panely Loewe.

Efektný dizajnový prvok v spodnej časti TV dopĺňa špeciálna syntetická tkanina reproduktora.

Okrem solídneho zvuku zaujala aj špeciálnou syntetickou tkaninou, ktorou sú – až na mriežky na membránach – obalené valcové reproduktory, rovnako ako zadný kryt televízora. Ten dokáže zamaskovať všetky káble. Dodáva sa v grafitovo sivom alebo svetlosivom prevedení.

Televízor disponuje tromi HDMI vstupmi s podporou HDCP 2.2, z toho 1 x 2.0a a 1 x ARC, tromi USB vstupmi (z toho 1x USB 3.0), sieťovým pripojením cez Ethernet a Wi-Fi.

Na záznam videa slúži interný harddisk s kapacitou 1 TB. Bluetooth umožňuje nielen priame streamovanie hudby z mobilu do TV, ale poslúži aj na pripojenie bezdrôtových slúchadiel pre tichý posluch.

Loewe Bild 7.77 je absolútnou top voľbou na trhu TV prijímačov, čomu zodpovedá aj exkluzívna cena 14 990 €. OLED technológia stále nie je mainstreamom, ale časom sa určite presadí – obraz je excelentný. V časopise TECHBOX 6/2017 sme televízoru udelili ocenenie TIP ČÍSLA.

ZdrojČasopis TECHBOX 6/2017

Komentáre k článku