Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bang & Olufsen má nové futuristické reproduktory BeoSound 1 a 2

Bang & Olufsen má nové futuristické reproduktory BeoSound 1 a 2
Zdroj | Bang & Olufsen
Michal Spiegel
Bang & Olufsen má nové futuristické reproduktory BeoSound 1 a 2
Zdroj | Bang & Olufsen
Zdroj | Bang & Olufsen

Dánsky profesionál vo svete audia Bang & Olufsen (B&O), ktorý na výstave IFA 2016 opäť nechýbal, predstavil dva nové úžasne vyzerajúce reproduktory s označením BeoSound 1 a BeoSound 2. V prvom rade zaujali určite inovatívnym dizajnom.

Pozrite si

Nový Bang & Olufsen A1 v sebe spája kompaktnosť a plný zvuk

BeoSound 1 je masívny reproduktor, ktorý však ničím reproduktor nepripomína. Skôr vyzerá ako futuristická termoska. Umiestniť ho môžete kdekoľvek, keďže je bezdrôtový.

Dizajnovo sa však hodí skôr do moderne zariadených domácností. Hmotnosť BeoSound 1 je solídnych 3,5 kg. Frekvenčný rozsah reproduktoru je 35 – 24.300 Hz.

Výhodou je 360° zvukový rozsah, takže zvuk sa bude šíriť do priestoru a nie iba z jednej strany. Vonkajší obal, ktorý pripomína kvalitný kovový materiál je v podstate hliník, takže môžete s reproduktorom naozaj jednoducho manipulovať.

Fanúšikov hudobných služieb určite poteší podpora Spotify, Deezeru QPlay a Tuneln.

Možnosti prepojenia sú naozaj rôzne. Od Bluetooth signálu cez AirPlay po Google Cast a DLNA. Navyše reproduktor disponuje funkciou BeoLink Multiroom Technology, pomocou ktorej si môžete viacero reproduktorov od B&O prepojiť do jedného systému.

Zdroj | Bang & Olufsen

Nechýba podpora mobilnej aplikácie BeoMusic. Kľúčový prvok je určite výdrž a Bang & Olufsen BeoSound 1 sa môžu pochváliť 16 hodinami pri bežnom nastavení hlasitosti, čo by pri bežnom počúvaní malo vydržať zhruba ten týždeň.

Cena BeoSound 1 je 1 295 € a kúpiť sa dá už teraz.

Druhý reproduktor BeoSound 2 je v podstate takmer rovnaký ako jednotka, no je ešte väčší a váži 4,1 kg. Rozdielna je pochopiteľne aj cena. Pre kúpu BeoSound 2 už budete musieť siahnúť naozaj hlboko do vrecka, keďže stojí 1 695 €.

Ovládanie oboch reproduktorov je veľmi jednoduché a intuitívne. Stačí sa iba dotknúť vrchnej plochy a reproduktor začne hrať. Ak vrchnú plochu pootočíte, zvýši/zníži sa hlasitosť. Pri zmene skladby stačí iba prejsť prstom na jednu alebo na druhú stranu po vrchnej ploche.

Zdroj | Bang & Olufsen
Pozrite si

Bang & Olufsen BeoVision 14 – Ultra HD a Android v luxusnom obale

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.