Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

B&O BeoLab 50 - aj takto môžu vyzerať reproduktory za vyše 30 000 eur

B&O BeoLab 50 - aj takto môžu vyzerať reproduktory za vyše 30 000 eur
Zdroj | B&O
Michal Spiegel
B&O BeoLab 50 - aj takto môžu vyzerať reproduktory za vyše 30 000 eur
Zdroj | B&O
Zdroj | B&O

Luxusné audio je investícia na celý život. Svoje o tom vie aj firma Bang & Olufsen, ktorá pre tých majetnejších pripravila luxusné reproduktory BeoLab 50.

Nedávno sme vás informovali o externom audio systéme C SEED 125 za cenu 40 000 eur alebo o slúchadlách Focal Utopia za takmer 4 000 eur. Keď ide o audio, niektoré firmy akoby nevedeli, koľko si vypýtať, no audiofilov nepresvedčíte a cena ich Hi-Fi zostáv častokrát prekračuje cenu domov či áut. Bang & Olufsen sa preto rozhodol priniesť ďalšiu novinku do svojho portfólia. Privítajte Bang & Olufsen BeoLab 50.

Napriek prémiovému dizajnu by sme im však cenu pohybujúcu sa okolo 33 000 eur netipli. Bang & Olufsen hovorí o svojich prémiových reproduktoroch ako o budúcnosti zvuku.

Zdroj | B&O
Pozrite si

C SEED 125 – exteriérový audio systém za takmer 40 000 eur!

Použité materiály tvorí najmä hliník a dubové drevo. Zapnutie reproduktoru funguje na princípe vysúvacej vrchnej časti. Reproduktor BeoLab 50 umožňuje meniť rozloženie akustiky v priestore podľa aktuálneho obecenstva. Ak napríklad počúvate hudbu sám, špeciálna pohyblivá časť nasmeruje zvuk na vás. Ak máte dom plný ľudí, zvuk by sa mal rozložiť po celom priestore.

BeoLab 50 má tiež zabudovaný externý mikrofón a technológiu Active Room Compensation, ktorá umožňuje upraviť zvuk podľa zvukových odrazov od stien a od nábytku. Reproduktory by sa tak mali prispôsobiť každému priestoru.

Zdroj | B&O

 

Pozrite si

Focal Utopia a Elear – slúchadlá od audiofilov pre najnáročnejších

Veľkosť reproduktorov je 103,6 x 45,5 cm a výkon dosahuje až 2 100 wattov. Takýto slušný výkon je rozdelený medzi sedem zabudovaných zosilňovačov. Dokonalosť dopĺňajú zabudované chladiče. Frekvenčný rozsah je 15 – 43 000 Hz.

Ovládanie funguje cez aplikáciu Bang & Olufsen app alebo cez ovládač BeoRemote One či televíziu BeoVision TV.

Čo na tieto parádne reproduktory hovoríte? Boli by ste ochotní zaplatiť vyše 30 000 eur, alebo sa uspokojíte s niečím lacnejším? Podeľte sa s nami s vašou Hi-Fi zostavou.

Zdroj