Reklama

Vysoký výkon, dlhá výdrž a parádne funkcie? Žiadne sci-fi, to je Galaxy S22

TECHBOX

Dômyselný dizajn, skvelé fotoaparáty a praktické funkcie vždy poruke… K dokonalému receptu na špičkový smartfón nám však chýba ešte zopár ingrediencií, ktoré má nová séria vlajkových smartfónov Samsung Galaxy S22 takpovediac v malíčku.

Vo svete technológií sú veci, ktoré vás uchvátia na prvý pohľad a iné, ktorých existenciu si ani neuvedomíte aj napriek tomu, že ich využívate denno-denne. Na mysli máme hardvér, ktorý musí byť dokonale previazaný so softvérom tak, aby bolo vaše zariadenie vždy a všade pripravené na akúkoľvek výzvu. Takýto tanec zvláda nová séria smartfónov Samsung Galaxy S22 ukážkovo.

Do tohtoročnej série vlajkových lodí od Samsungu sa vôbec po prvý krát v histórii rodiny Galaxy dostáva čip postavený na revolučnej 4nm výrobnej architektúre. Čo to znamená v praxi? Pomerne zvláštny paradox – ešte viac výkonu pre vaše aplikácie a hry a zároveň nižšiu spotrebu a teda aj dlhšiu výdrž batérie.

Pozrite si

Novú sériu smartfónov Samsung Galaxy S22 si zamilujete na prvý pohľad, aj dotyk

Či už celý deň pracujete so sociálnymi sieťami, striháte videá, píšete si ručne poznámky pomocou pera S Pen alebo oddychujete pri filmoch a hrách, tešiť sa môžete na plynulý zážitok, pod ktorý sa v konečnom dôsledku podpisuje aj Dynamic AMOLED 2X displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz.

Všimli ste si slovné spojenie „celý deň“? Myslíme to doslovne a realita je dokonca ešte lepšia. K vyššie spomínanému hardvéru sa totiž pridáva inteligentný softvér, ktorý prispôsobuje výkon hardvéru a obnovovaciu frekvenciu obrazovky tomu, ako používate váš smartfón. Reálna výdrž celej série smartfónov Samsung Galaxy S22 tak siaha až za hranicu 24 hodín.

Súčasťou tohto čipsetu je navyše aj nový modem pripravený pripojiť sa k najnovšej generácii sietí 5G a Wi-Fi 6E, ktoré vám umožnia sťahovať, odosielať a streamovať obrovské objemy dát bez akéhokoľvek zdržania a zaváhania.

Pozrite si

Foťák ani kameru si nebaľte, postačí vám séria Samsung Galaxy S22!

Keď už hovoríme o veľkých objemoch dát, tie sú modely série Galaxy S22 pripravené presúvať akoby lusknutím prsta vďaka najmodernejšiemu typu pamätí UFS 3.1, ktorý vám v prípade modelov Galaxy S22 a S22+ ponúkne kapacitu až do 256 GB a v prípade modelu Galaxy S22 Ultra dokonca až do 1 TB!

Rýchlosť je devízou tejto série aj pri nabíjaní, ktoré začína s modelom Galaxy S22 pri výkone 25 W a pokračuje pri modeloch Galaxy S22+ a S22 Ultra k výkonu 45 W, vďaka čomu môže byť váš smartfón pripravený na ďalšie hodiny intenzívneho používania už v priebehu niekoľkých minút strávených na nabíjačke.

Keď budete mať naopak energie na rozdávanie, podeliť sa o ňu môžete s ďalšími zariadeniami prostredníctvom reverzného bezdrôtového nabíjania. Či už ide o kamarátov smartfón, hodinky Watch alebo slúchadlá Buds, stačí si zapnúť zdieľanie energie a druhé zariadenie položiť na zadnú stranu smartfónu.

Takto dokonale si séria Galaxy S22 rozumie nielen s hodinkami a slúchadlami, ale aj ďalšími zariadeniami od tabletov cez televízie až po počítače, vďaka šikovnému softvéru.

Pozrite si

Samsung Galaxy S22 Ultra a S Pen vám otvoria nové možnosti kreativity a práce

Všetky vaše kresby a ručne písané poznámky v aplikácii Samsung Notes sa v reálnom čase dokážu synchronizovať s vašimi ostatnými zariadeniami Galaxy, vrátane najnovších tabletov série Galaxy Tab S8. Vaše nápady tak môžete začať zaznamenávať už po ceste na smartfóne a doladiť ich doma na tablete. Ten navyše môžete skombinovať s vlajkovým modelom Samsung Galaxy S22 Ultra, ktorý vám pri práci s peron S Pen poslúži ako externá paleta nástrojov a farieb.

Zdroj | Samsung

Pomocou funkcie Smart View môžete vaše výtvory, ale aj fotografie a videá zobraziť na veľkej obrazovke televízora, ktorý vám v spojení s aplikáciou Google Duo poslúži aj ako dokonalý parťák na videokonferencie vo vašej obývačke.

Na prepojenie počítača so smartfónom slúži funkcia Link to Windows, ktorá vám umožní zrkadliť správy, spravovať notifikácie a využívať vaše obľúbené aplikácie v prostredí vášho počítača. Rozpísanú správu vo WhatsAppe či rozpracovaný Filmový pás v aplikácii Instagram, tak môžete pokojne dopísať, dokončiť a rozposlať do sveta na počítači pomocou klávesnice a myšky.

Zdroj | Samsung

Ak si chcete tento fantastický tandem hardvéru a softvéru užívať aj vy, vybrať si môžete z trojice modelov, ktoré vám ich ponúknu. Modely Samsung Galaxy S22 a Galaxy S22+ môžu byť vaše za cenu od 849,00 €, resp. 1 049,00 €. Vyšší model Samsung Galaxy S22 Ultra vybavený perom S Pen je na Slovensku dostupný za cenu od 1 290,00 €.

Článok vznikol v spolupráci so Samsung Slovensko.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.