Reklama

Foťák ani kameru si nebaľte, postačí vám séria Samsung Galaxy S22!

TECHBOX

Novinári škrtajú digitálne fotoaparáty a zrkadlovky zo svojich zoznamov vecí, ktoré si musia zbaliť na cesty, medzi poslednými. Tentokrát sme však nad týmto rozhodnutím ani na sekundu nezaváhali, vo vrecku sme totiž mali novú sériu Samsung Galaxy S22, ktorá nás nenechala v štichu ani v noci.

Fotoaparáty zabudované do smartfónov urobili za posledné roky takpovediac míľové kroky vpred. Nedá sa prehliadnuť, že na ich zadnej strane je čoraz viac snímačov s čoraz väčším počtom megapixelov. Obrovský pokrok však po stránke kvality fotografií a videí urobili aj pomocou inteligentného softvéru.

Kľúčom k úspechu kvalitných záberov je dokonale previazaný hardvér so softvérom, čoho dokonalý príklad je nová séria smartfónov Samsung Galaxy S22, ktorá posúva latku v tomto smere o úroveň vyššie. Na krásne snímky a videá sa pritom môžete tešiť bez ohľadu na to, ktorý model si vyberiete.

Klasické zábery má v prípade modelov Samsung Galaxy S22 a Galaxy S22+ pod palcom 50 Mpx fotoaparát a v prípade modelu Galaxy S22 Ultra dokonca až 108 Mpx fotoaparát. Samsung v oboch prípadoch stavil na veľké snímače, vďaka čomu dokážu tieto hlavné fotoaparáty spracovať výrazne viac svetla a rozjasniť tak aj také zábery, pri ktorých by ste ešte donedávna museli použiť blesk či externé svetlo.

Pozrite si

Novú sériu smartfónov Samsung Galaxy S22 si zamilujete na prvý pohľad, aj dotyk

Ako sme to však naznačili už vyššie, pri hardvéri to zďaleka nekončí. Vysoký počet megapixelov tieto smartfóny využívajú na prepojenie susediacich pixelov dokopy a následné doladenie jemných detailov a zosvetlenie tmavých scén, ktoré dokážu rozpoznať pomocou umelej inteligencie. Výsledok? Tak dokonalé nočné zábery, že si zaslúžia samostatný fotografický pojem – Nightography.

Najlepší na inteligentných fotoaparátoch je fakt, že sa o nič nemusíte starať. Žiadne nastavovanie, prepínanie režimov a študovanie návodov, dokonca ani pri nahrávaní videa. Séria Samsung Galaxy S22 dokonca dokáže automaticky rozpoznať osvetlenie vo vašom okolí a prispôsobiť tomu snímkovú frekvenciu videa. Technológia Super Night Solution sa zas postará o odstránenie šumu pri nahrávaní videí v tmavých priestoroch a v noci.

Znie to komplikovane? To vôbec nevadí, o týchto funkciách vlastne vôbec nemusíte vedieť, toto všetko sa deje automaticky na pozadí. Fotoaparát sa dokonca dokáže automaticky rozhodnúť aj pre použitie režimu Noc, v ktorom sa predlžuje uzávierka fotoaparátu za účelom rozhasnenia fotografie. Vy nemusíte robiť nič viac, stačí namieriť fotoaparát a stlačiť spúšť, o zvyšok sa postará AI.

Keď sa ocitnete pred dychberúcou pamiatkou či výhľadom, ktorý sa vám doslova nezmestí do záberu, stačí klepnúť na tlačidlo „0,6x“ a do hry v prípade všetkých troch modelov nastúpi 12 Mpx fotoaparát so 120-stupňovým ultraširokouhlým záberom, ktorý vám umožní zachytiť viac z priestoru pred vami bez akýchkoľvek kompromisov po stránke kvality záberov.

Rovnaký princíp platí aj v prípade, kedy sa naopak od oddialenia potrebujete dostať k zachytávanému objektu bližšie. Pre tieto účely sú modely Samsung Galaxy S22 a Galaxy S22+ vybavené 10 Mpx fotoaparátom s 3-násobným optickým priblížením a až 30-násobným hybridným priblížením.

Rovnaký fotoaparát nechýba ani na zadnej strane modelu Galaxy S22 Ultra, no ako už asi tušíte, ten ide opäť o krok ďalej. V zadnej zostave má ešte jeden 10 Mpx fotoaparát s periskopickým teleobjektívom, ktorý ponúka až 10-násobné optické a dokonca až 100-násobné hybridné priblíženie obrazu!

Chystáte sa urobiť si skupinovú selfie fotografiu? Fotoaparát so rozpozná a inteligentne rozšíri zorný uhol 10, resp. 40 Mpx fotoaparátu na prednej strane. Prekážajú vám na fotke tiene či odrazy? Žiaden problém, stačí jeden dotyk a softvér ich zo záberu šikovne odstráni.

Takýchto vychytávok je nová séria Samsung Galaxy S22 plná a objavovať ich budete ešte dlho po tom, čo ju prvý krát rozbalíte a vyskúšate naživo. Ak sa takýmto spôsobom chcete nechať prekvapiť jej schopnosťami aj vy, určite si nenechajte ešte tento týždeň ujsť ani skvelé predobjednávkové bonusy.

Novinky Samsung Galaxy S22 a Galaxy S22+ sa začali u nás predávať už tento piatok 11. marca 2022. Samsung Galaxy S22 môže byť váš už od 849,00 € a model Galaxy S22+ už od 1 049,00 €. Najvyšší model Samsung Galaxy S22 Ultra a jeho špičkové fotoaparáty spolu s prepracovaným dizajnom a výkonným hardvérom si môžete užívať za cenu od 1 290,00 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.