Reklama

Vyhrajte limitovanú edíciu špičkového notebooku ThinkPad X1 Carbon Gen 10!

TECHBOX

Legendárny rad počítačov ThinkPad oslavuje tento rok už svoje 30. výročie na trhu a vy ho môžete osláviť spolu s nim vo veľkom štýle. Vyhrať totiž môžete jeden z piatich tisícov kusov limitovanej edície notebooku ThinkPad X1 Carbon Gen 10!

Špičkový notebook pretkaný najnovším hardvérom a najmodernejšími technológiami v ikonickom dizajne, ktorý sa doslova na Slovensku nedá kúpiť, môže byť váš. Stačí pozorne čítať, správne odpovedať na dve súťažné otázky a ste v hre!

30 rokov inovácií a poctivej práce

Obsah pokračuje pod reklamou

Rad počítačov ThinkPad je od počiatku tvorený pre skutočných pracantov a tak sa s nim už tri dekády právom nesie aj renomé zariadení, ktoré zvládnu takmer všetko. Aj to je dôvod, prečo sa ich ikonický dizajn za túto dobu menil len minimalistickými vylepšeniami, ktoré ďalej posúvali latku jeho inovácií.

Je to práve ThinkPad, ktorý do sveta počítačov ako prvý priniesol dnes už ikonické červené ovládacie tlačidlo TrackPoint umiestnené v strede klávesnice, ktoré nielen zlepšuje ergonómiu ovládania kurzora, ale umožňuje aj prácu v stiesnených podmienkach, na ktoré je klasická myš krátka.

Vo svete prenosných počítačov ThinkPad ako prvý presadil aj zabudovanú CD-ROM a DVD-ROM mechaniku. Po prvý krát sa v ňom objavil aj farebný TFT displej a čo už dnes považujeme za absolútny štandard, práve ThinkPad po prvý krát ponúkol vo svojom tele aj integrovanú Wi-Fi, nehovoriac už o zabudovanom hardvérovom zabezpečení a taktiež čítačke odtlačkov prstov.

Pozrite si

ThinkPad oslavuje 30 rokov. Poznáte jeho prvenstvá a legendárne modely?

Mohlo by sa zdať, že po 30 rokoch už vo sfére prenosných počítačov skutočne niet čo vymyslieť, no ThinkPad nám rok po roku dokazuje opak. Po sériách ThinkPad Helix a ThinkPad Yoga, ktoré v roku 2013 vzájomne prepojili svet tabletov a notebookov, prinieslo Lenovo na trh v roku 2020 aj prvý skladací notebook na svete, ThinkPad X1 Fold, ktorý sa tento rok dočkal už svojej druhej generácie s tenším telom, výkonnejším hardvérom a ešte priestrannejším displejom.

ThinkPad sa však neposúva vpred iba po technologickej, ale aj environmentálnej stránke. Príkladom toho je rad ThinkPad Z vyrábaný z udržateľných materiálov od recyklovanej vegánskej kože cez recyklovaný hliník až po skledený ForcePad, pričom aj jeho samotné balenie je stopercentne vyrobené z obnoviteľných a kompostovateľných materiálov.

Legendárny ThinkPad X1 Carbon s limitovanej edícii

Ako vidíte, portfólio rodiny ThinkPad je naozaj bohaté a vybrať si v ňom ideálne zariadenie pre svoje potreby naozaj nie je problém, či už ste študent a hľadáte cenovo dostupnú kvalitu alebo sa potrebujete ku svojej práci výkonný certifikovaný hardvér. Pre tých, ktorí chcú mať vždy a všade k dispozícii prémiové ultraľahké zariadenie, je ako stvorený rad X1 a na jeho čele už 10 rokov stojaci vlajkový model ThinkPad X1 Carbon.

Zo zariadení radu ThinkPad sa celosvetovo predalo už viac ako 200 miliónov kusov a práve model ThinkPad X1 Carbon Gen 10 je dokonalou ukážkou toho, prečo sú tieto počítače tak obľúbené. Niet sa čomu čudovať, že práve tento model pri príležitosti okrúhleho výročia radu ThinkPad prichádza na trh v špeciálnej limitovanej edícii, z ktorej bolo vyrobených iba 5 000 kusov, z čoho iba 7 sa dostalo k nám na Slovensko.

ThinkPad X1 Carbon Gen 10 30th Anniversary Edition vo svojom špičkovo spracovanom šasi s hmotnosťou len 1,12 kilogramu ukrýva procesor Intel Core i7-1260P 12. generácie, ktorému okrem integrovanej grafiky Intel Iris Xe sekunduje až 32 GB LPDDR5-5200 RAM a interné úložisko PCIe NVMe 4.0 x4 Performance s kapacitou 1 TB.

Výkon tohto hardvéru sa vám v plnej sile predvedie na 14″ dotykovej obrazovke s certifikovanou ochranou proti vyžarovaniu modrého spektra svetla EyeSafe a WQUXGA rozlíšením previazaným s certifikáciou Dolby Vision a pomerom strán 16:10, ktorý oceníte pri práci s dokumentami, webovými stránkami i viacerými oknami súčasne. Pánt tohto displeja na limitovanej edícii zdobí sériové číslo, ktoré mu dodáva punc jedinečnosti.

Vizuálny zážitok musí byť doplnený o ten zvukový, ktorý zabezpečuje štvorica reproduktorov s podporou technológie priestorového ozvučenia Dolby Atmos, ktorú oceníte najmä pri sledovaní filmov či počúvaní hudby, ako aj s podporou technológie Dolby Voice, ktorá optimalizuje vykresľovanie ľudského hlasu tak, aby vám už neušlo ani slovo pri dôležitom videohovore.

Obsah pokračuje pod reklamou

ThinkPad X1 Carbon je pripravený poskytnúť vám stopercentné pracovné nasadenie kedykoľvek a kdekoľvek a tak je aj súčasťou tejto limitovanej edície bezdrôtový modul s podporou aktuálne najmodernejších Wi-Fi 6E sietí doplnený o 4G LTE modem pripravený prevziať zodpovednosť za neustále pripojenie k internetu aj mimo kancelárie a home officu.

Špičkový výkon, prvotriedna konektivita či dlhá výdrž batérie patria medzi hlavné parametre certifikácie Intel Evo, ktorú tento model spĺňa hravo spolu s okamžitým prebudením z režimu spánku či rýchlym nabíjaním, ktoré má ThinkPad X1 Carbon pod palcom vďaka USB-C nabíjačke s výkonom až 65 W.

Podpis limitovanej edície nájdete už aj na balení, ale aj samotnom notebooku pod jeho legendárnou podsvietenou klávesnicou ThinkPad. Notebook navyše zdobí aj klasické červeno-zeleno-modré logo ThinkPad, ktoré vám bude ladiť s vymeniteľnými čiapočkami pre ikonický TrackPoint v tejto ikonickej trojici farieb.

Limitované edície zväčša smerujú z obchodu rovno do výstavných skriniek ich majiteľov, no ThinkPad X1 Carbon Gen 10 si aj v špeciálnej výročnej edícii zachováva svoju legendárnu odolnosť a bezpečnosť. Fyzickú odolnosť pokrýva štandardom MIL-STD 810H, ktorý zaručuje jeho odolnosť voči nehostinným podmienkam a drsnému zaobchádzaniu.

Po technologickej stránke sa oň nebudete musieť báť vďaka čítačke odtlačku prsta ukrytej v tlačidle napájania doplnenej o infračervené snímanie tváre ako súčasť kvalitnej webkamery, ktorej nechýba fyzická krytka pre stopercentnú ochranu vášho súkromia. K tomuto všetkému sa pridáva technológia Tile, ktorá vám umožní lokalizovať stratený notebook aj keď je vypnutý.

Tento bezpečnostný hardvér dopĺňa aj inteligentný softvér na čele s detekciou prítomnosti človeka, vďaka ktorej dokáže ThinkPad X1 Carbon automaticky odomknúť systém po rozpoznaní známej tváre a naopak stmaviť a zamknúť obrazovku v prípade, že sa notebooku stratíte z dohľadu.

Dôraz na ochranu životného prostredia a šetrnosť nie je exkluzívny iba pre vyššie spomínaný rad ThinkPad Z, ale prenáša sa do celej filozofie tejto rodiny. ThinkPad X1 Carbon sa preto môže pochváliť certifikáciou Energy Star® 8.0 označujúcou jeho energetickú úspornosť, ako aj certifikáciou EPEAT® Gold, ktorá označuje dosiahnutie najlepšieho možného výsledku pri hodnotení dopadu produktu na životné prostredie.

Vlastniť jeden z piatich tisícov vyrobených kusov tejto limitovanej edície je niečo skutočne výnimočné a preto máme radosť, že vám túto možnosť môžeme poskytnúť práve tu a teraz. Ako na to? Stačí, ak najneskôr do polnoci 7. decembra 2022 správne odpoviete na dve súťažné otázky a ste v hre. Držíme palce!

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Pozrite si

Poznáme výhercu limitovanej edície notebooku ThinkPad X1 Carbon Gen 10!

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.