Reklama

Vieme, ako sa nezblázniť zo správy ochranných riešení celej vašej rodiny

TECHBOX

Bezpečnosť v online svete je téma, ktorej dôležitosť rastie z roka na rok. Online sme tak často, že utiecť z digitálneho sveta je skôr výzva než samozrejmosť. Navyše máme stále viac zariadení, ktoré nám prístup do siete uľahčujú. Správať sa zodpovedne, teda dodržiavať všetky zásady bezpečnosti, je preto stále náročnejšie. My však vieme, ako na to.

K dispozícii máme množstvo nástrojov, ktoré nám nastavenie a dodržiavanie online bezpečnosti uľahčujú. Možnosti sú až tak široké, že aj tí menej technicky zdatní môžu byť bezpečne online. Široká ponuka so sebou však prináša aj jednu nevýhodu.

Mať pod kontrolou všetky bezpečnostné riešenia, mať ich nastavené na každom zariadení správne a mať aj podrobný prehľad o licenciách a ich platnosti si žiada skutočnú ostražitosť a pomerne dosť času.

V rodine je zvyčajne jeden správca

Podľa Správy o bezpečnostných hrozbách za druhú tretinu roka 2021 naviac vieme, že v rodinách je zvyčajne jeden správca, ktorý sa stará o online bezpečnosť všetkých členov rodiny a všetkých zariadení v rodine. Mať prehľad o všetkých licenciách a zabezpečených zariadeniach už pripomína full time job. Ako mať stále perfektný prehľad a netráviť stráženie online bezpečnosti hodiny?

Zdroj | ESET

Vyskúšali sme novú platformu ESET Home, ktorá dohľad nad bezpečnostnými prvkami a bezpečne nastavenými zariadeniami zásadne uľahčuje.

Majte všetko pod kontrolou aj vďaka apke

Platforma ESET Home je prístuppná z webového rozhrania a pomocou aplikácie pre Android a iOS. Tento krok je veľmi logický, pretože cieľom ESET Home je, aby ste mali k prehľadu o vašej online bezpečnosti prístup vždy a zovšadiaľ. Aplikácia priamo do desktopu, či notebooku by bola teda mierne proti hlavnej myšlienke.

Účet v ESET Home získate bezplatnou registráciou, teda vytvorením účtu, do ktorého môžete pridať všetky služby ESET, ktoré chránia Windows a Android zariadenia. Tou najväčšou a najzaujímavejšou funkciou novej platformy je podrobný prehľad všetkých licencií, ktoré vlastníte. Na stránke alebo v aplikácii stačí v časti Licencie pridať licenčné číslo a uložiť ho.

Okamžite získate prístup ku karte, v ktorej sú dostupné všetky podrobné informácie o licencii vrátane dátumu jej vypršania. Licencie tiež môžete zdieľa s rodinou alebo priateľmi.

Pozrite si

ESET predstavil nové verzie riešení pre domácnosti a platformu ESET HOME

Čo je podľa nás tiež benefitom? To, že máte číslo licencie stále po ruke a viete sa k nemu rýchlo dostať. Dôvod? Ak si kúpite licenciu na viacero zariadení a pridávate ich postupne, nemusíte tráviť čas prehliadaním starých e-mailov, či hrabať sa v archívnych priečinkoch, aby ste číslo našli a službu na novom zariadení aktivovali. ESET Home vás tiež na blížiaci sa koniec licencií upozorní.

Sú vaše zariadenia skutočne chránené?

Počas zoznamovania sa s ESET Home nás milo prekvapila možnosť pridať do platformy zariadenia, na ktorých používate niektorú z možností ochrany od ESET. Na jednom mieste tak vidíte zoznam všetkých chránených zariadení a úroveň ich ochrany. Ak zariadenie nie je chránené dostatočne, môžete si pozrieť v čom je problém. Ak sú zariadenia chránené správne sú označené zelenou ikonkou Chránené. V takomto prípade pri zariadení máte k dispozícii infomácie ako názov použitej licencie, dátum aktivácie a dátum platnosti licencie. Teda všetko, čo potrebujete.

Pridať zariadenie do ESET Home môžete pomocou e-mailu, respektívne odoslaním inštalátora alebo oskenovaním QR kódu. Druhá možnosť je obzvlášť praktická, ak používate aplikáciu ESET Home. QR kód nájdete v chránenom zariadení podľa inštrukcií v aplikácii.

Nechýbajú extra appky

ESET Home zároveň združuje všetky informácie o aktivitách a tiež oznámenia. Mať všetky tieto informácie v jednej časovej línii oceníte najmä vtedy, ak sa budete musieť spätne dopátrať ku kritickému momentu. Prípadne si vďaka tejto histórii môžete všimnúť nezvyčajných aktivít a predísť tak prípadnej strate údajov alebo inému útoku.

ESET novú platformu tiež prepojil s dôležitou aplikáciou Parental Control pre Android, teda detskou ochranou, funkciou Anti-Theft, teda zabezpečením pri odcudzení a nástrojom Password Manager na správu hesiel. ESET Home vám z aplikácií vyberá základné dôležité informácie, na základe ktorých si rýchlo všimnete, že niečo nemusí byť v poriadku.

Pozrite si

Peter Ohrajter / ESET – Chránime už viac ako 120 mil. používateľov | TECHTALKS

Na domácej obrazovke napríklad vidíte informáciu o počte aktivovaných rodičovských kontrol na zariadeniach, tiež máte k dispozícií informáciu o počte zariadení chránených pomocou funkcie Anti-Theft a počet úložísk hesiel. Už pri prvom pohľade si viete rýchlo skontrolovať, či je všetko v poriadku.

Článok sme pripravili v spolupráci s ESET.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.