Reklama

ESET predstavil nové verzie riešení pre domácnosti a platformu ESET HOME

Zdroj | ESET
Stanislav Vinc
Zdroj | ESET
Zdroj | ESET

Slovenská spoločnosť ESET predstavila nové verzie svojich produktov pre domácnosti, medzi ktoré patrí ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium. Používatelia týchto riešení budú mať prístup k novej platforme ESET HOME a na ochranu pomocou riešenia NOD32 Antivirus sa budú môcť po novom spoľahnúť aj na zariadeniach s procesorom ARM64.

Presun zamestnancov z kancelárií na tzv. home office a študentov na dištančnú výučbu z domu so sebou priniesol nové bezpečnostné riziká, ktoré podľa správy spoločnosti ESET o bezpečnostných hrozbách za druhú tretinu roka 2021 využívajú kybernetickí útočníci v čoraz väčšej miere. Prieskum spoločnosti pritom zároveň ukázal, že za zabezpečenie všetkých zariadení v domácnosti zvyčajne dohliada iba jedna osoba.

ESET z tohto dôvodu s novými verziami svojich bezpečnostných riešení pre domácnosti predstavil aj novú platformu ESET HOME, ktorá poslúži na správu zabezpečenia všetkých domácich zariadení. Platforma má poskytovať prehľad o všetkých zakúpených riešeniach ESET pre zariadenia so systémom Windows a Android na jednom mieste.

Zdroj | Clay Banks

Platforma, prostredníctvom ktorej je možné sledovať aj aktuálny stav ochrany jednotlivých zariadení, je dostupná vo forme webového portálu i mobilnej aplikácie, čo znamená, že je prístupná prakticky odkiaľkoľvek. Aplikácia umožňuje používateľom pridávať, spravovať a zdieľať licencie s rodinou a priateľmi, ako aj spravovať funkcie a nástroje AntiTheft, Parental Control a Password Manager cez webový portál.

Do novej verzie riešenia ESET Smart Security Premium spoločnosť integrovala novú službu LiveGuard, ktorá sa postará poskytne domácim používateľom proaktívnu vrstvu ochrany pred doposiaľ neznámymi typmi hrozieb. LiveGuard sa má v praxi postarať o eliminovanie malvéru ešte skôr, ako sa mu podarí spustiť škodlivý kód. Služba analyzuje podozrivé súbory vrátane dokumentov, skriptov, inštalátorov a spustiteľných súborov v bezpečnom prostredí sandboxu.

Pozrite si

2+2 tlačidlové telefóny a smartfóny, ktorými môžete potešiť starých rodičov

V rámci produktov ESET Internet Security a ESET Smart Security spoločnosť vylepšila funkciu Ochrana online platieb, ktorá sa bude môcť odteraz spúšťať automaticky. Kompletne prepacovaný bol aj správca hesiel Password Manager, ktorý je po novom jednoduchší a ešte bezpečnejší. K dispozícii je vo všetkých známych prehliadačoch vo forme rozšírenia, ako aj na platformách Android a iOS vo forme aplikácií.

ESET napokon spolu s predstavením nových verzií riešení pre domácnosti sprístupnil v rámci beta testovania bezplatnú verziu riešenia ESET NOD32 Antivirus určenú pre počítače s procesorom ARM64.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.