Reklama
Správa dňa

Spotify testuje zoznamy skladieb generované AI

19 správ

Motorola bude od tohto roka používať Corning Gorilla Glass vo všetkých svojich smartfónoch. Nepadlo však ani slovo o tom, ktoré typy presne výrobca myslí, avšak v stánku na MWC boli demonštrované Gorilla Glass 5 a Gorilla Glass Victus 2.

Zobraziť celú správu

Peugeot poodhalil interiér pripravovaného modelu E-5008. Vidíme napríklad Panoramic i-Cockpit. Táto zakrivená 21-palcová panoramatická HD obrazovka kombinuje head-up displej s centrálnou dotykovou obrazovkou. Model bude k dispozícii aj v 7-miestnej verzii. Video si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Meta a Microsoft žiadajú EÚ, aby Applu odmietla nové podmienky obchodu s aplikáciami. Apple chce stále brať 27-percentnú províziu z predaja uskutočneného mimo vlastného App Store. Tým pádom prakticky znemožňujú každému vývojárovi zarobiť si viac peňazí.

Zobraziť celú správu

Už aj Nubia plánuje vlastný véčkový smartfón. Predstavil by sa mal na podujatí MWC 2024 v Barcelone. Mal by mať 6,9-palcový 120-hertzový vnútorný displej, hlavný fotoaparát s 50-megapixelovým snímačom a 4 310 mAh batériu.

Zdroj | Nubia
Zobraziť celú správu

Vláda chce zakázať smartfóny na prvom stupni ZŠ. Minister Školstva Tomáš Drucker uviedol, že chcú opätovne zaviesť zákaz používania mobilných telefónov na prvom stupni. Je zriadená skupina zhruba 20 odborníkov, akademikov z externého prostredia, ktorí sú aj odborníci v oblasti digitálnych technológií.

Zobraziť celú správu

Samsung odhalil viac informácií o svojom Galaxy Ring. Ten bude dostupný v troch farbách, a to striebornej, zlatej a čiernej. Veľkosť batérie sa bude líšiť v závislosti od veľkosti, v rozsahu od 14,5 mAh do 21,5 mAh. Galaxy Ring bude súčasťou ekosystému Samsung Health a bude kompatibilný s Galaxy Watch. Do predaja sa má dostať koncom tohto roka.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

Manželka zamestnanca Tesly si myslí, že boli pokusnými králikmi. Hans von Ohain zomrel v roku 2022 po tom, čo jeho Tesla Model 3 zišla z horskej cesty a narazila do stromu počas používania autopilota. Tesla to zatiaľ odmieta verejne uznať, pretože by to bol prvý známy smrteľný úraz spojený s autopilotom.

Zobraziť celú správu

Hrozí úplný zákaz českých staníc v ponuke slovenských operátorov. Česká televízia (ČT) v týchto dňoch doručuje slovenským operátorom list s výzvou, aby zo svojej programovej ponuky okamžite vyradili stanicu ČT Sport.

Zobraziť celú správu

Skladací displej od Samsungu získal vojenskú certifikáciu odolnosti. 7-palcový skladací panel spoločnosti úspešne prešiel testami odolnosti MIL-STD 810G. Tieto testy prísne posudzujú odolnosť zariadenia v extrémnych podmienkach.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Aj takýto dizajn modulu fotoaparátov môže mať pripravovaný IPhone 16 Pro. Nový únik naznačuje, že iPhony by mohli mať trojuholníkový modul, čo dáva vzhľad pripomínajúci elektrický holiaci strojček.

Zobraziť celú správu

Batérie v iPhonoch 15 majú až dvojnásobnú životnosť. Apple tvrdí, že všetky štyri modely si dokážu po 1 000 cykloch zachovať 80 % pôvodnej kapacity. Pre staršie iPhony je pôvodný odhad zachovania 80-percentnej kapacity po 500 nabíjacích cykloch.

Zobraziť celú správu

ESET odhalil operáciu Texonto, dezinformačno-psychologickú kampaň, ktorá sa šírila prostredníctvom spamových e-mailov. Pomocou správ zaslaných v dvoch vlnách sa útočníci napojení na Rusko snažili ovplyvniť ukrajinských občanov a presvedčiť ich, že Rusko vyhráva vojnu. Obsah e-mailov sa týkal prerušenia vykurovania či nedostatku liekov a potravín, čo sú typické témy ruskej propagandy. ESET tiež odhalil spearphishingovú kampaň zameranú na ukrajinskú obrannú spoločnosť a v novembri 2023 kampaň zameranú na agentúru EÚ, ktorá využívala falošné prihlasovacie stránky spoločnosti Microsoft. Všetky aktivity boli navzájom prepojené.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.