Reklama
Správa dňa

Windows 10 dostane poslednú bezpečnostnú aktualizáciu v októbri 2028

12 správ

Spotify rástlo oveľa viac, ako sa očakávalo, ale stále je v strate. V 2Q 2023 zaznamenala spoločnosť 27 % nárast MAU (aktívnych používateľov) a je to historické maximum pre streamovacieho giganta. Aj keď sa nie všetci noví používatelia prihlásili do prémiového účtu, Spotify malo rekordný štvrťrok, pokiaľ ide o čísla predplatiteľov Premium. Privítalo 10 miliónov platiacich používateľov a medziročne vzrástol počet predplatiteľov o 17 %. Napriek masívnemu prílevu nových používateľov Spotify stále prichádza o značné peniaze. Celkové príjmy za toto obdobie sú 3,2 miliardy eur, čo je o 11 % viac ako v minulom roku. Vykázalo však aj upravenú prevádzkovú stratu vo výške 112 miliónov eur.

Zobraziť celú správu

Apple požiadal svojich dodávateľov, aby vyvinuli „bezrámčekové“ OLED zobrazovacie panely pre budúce modely iPhonov. Ide zrejme o firmy Samsung a LG Display, od ktorých chce výrobca nové panely pri zachovaní súčasného dizajnu ‌iPhone‌, na rozdiel od zakrivených displejov, ktoré ponúkajú niektoré značky smartfónov s ultratenkými rámikmi. Apple sa údajne zdráha implementovať displej, ktorý sa prehýba cez bočnú stranu ‌iPhonu‌ kvôli obavám z optického skreslenia a odolnosti.

Zobraziť celú správu

Kia dnes predstavila dizajn modernizovaného SUV Sorento pred jeho domácim uvedením budúci mesiac. Druhá najväčšia automobilka v Kórei plánuje umiestniť faceliftované SUV Sorento s benzínovým, naftovým alebo benzínovým hybridným motorom s pohonom všetkých kolies na kórejský trh v polovici augusta. Faceliftované Sorento prichádza s elegantným a odvážnym dizajnom exteriéru, ako i s pokročilým informačno-zábavným systémom a systémom rozpoznávania odtlačkov prstov.

Zdroj | Kia
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Apple včera vydal watchOS 9.6, obsahuje aktualizáciu opravy chýb a vylepšenia zabezpečenia pre majiteľov Apple Watch bez nových špecifických funkcií. WatchOS 9.6 si stiahnete pomocou appky Apple Watch na iPhone tak, že ju otvoríte a prejdete na Všeobecné > Aktualizácia softvéru. Ak chcete nainštalovať nový softvér, Apple Watch musia mať aspoň 50 % batérie, musia byť umiestnené na nabíjačke a byť v dosahu iPhonu.

Zobraziť celú správu

Pozrite sa, ako laserová technológia novej generácie opravuje displeje iPhonov bez ich odstránenia. Je pozoruhodné, že nový stroj neupevňuje sklenené alebo ohybné káble, takže tieto komponenty budú musieť byť v dobrom stave. Tento proces je manuálny, nie je automatizovaný.

Zobraziť celú správu

Microsoft ďalej vylepšuje Windows 11 Enhanced Phishing Protection testovaním novej funkcie. Tá varuje používateľov, keď skopírujú a prilepia svoje Windows heslo na webové stránky a do dokumentov. Enhanced Phishing protection nájdete vo Windowse 11 22H2 Microsoft, vďaka nej budú vaše poverenia domény Windows a Active Directory lepšie chránené pred útočníkmi.

Zobraziť celú správu

Spotify zvyšuje ceny aj na Slovensku. Cena predplatného Premium Duo sa mení z 7,99 € na 8,99 € (mesačne). Ak máte aktívne predplatné Premium, budete platiť 7,99 € až do dátumu fakturácie za august, keď sa vám cena predplatného zvýši o jedno euro. Spotify sa tak stáva oveľa drahšou hudobnou službou. Na porovnanie, Apple Music vás vyjde mesačne na 6,49 € a v prípade ročného predplatného len 65 €.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.