Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

14 správ

Šikovné dvojmiestne solárne vozidlo Stella Terra práve dokončilo 1 000 km dobrodružstvo v teréne v Maroku a na Sahare – a to všetko na jedno nabitie. Dizajnéri stojaci za projektom tvrdia, že nejde len o maximalizáciu dojazdu a vzdialenosti, ale o predvedenie ľahkého aerodynamického dizajnu auta a jeho schopnosti prejsť náročným terénom bez väčšej námahy. Stella Terra je nápad študentov Technologickej univerzity v Eindhovene.

Zdroj | STE / Bart van Overbeeke
Zobraziť celú správu

Apple oznámil špeciálnu udalosť Scary fast na pondelok 30. októbra. Očakáva sa, že bude zameraný na predstavenie nových Macov. Virtuálny event začne v podivnú (halloweenskú) dobu, v utorok o jednej v noci nášho času. Všeobecne sa očakáva predstavenie 24″ iMacu s čipom M2. Otázkou je, či uvidíme prvé modely s procesorom M3 využívajúcim 3 nm architektúru.

Zdroj | Apple
Zobraziť celú správu

Logitech uviedol na trh náhlavnú súpravu Zone Wireless 2. Je určená najmä pre podnikové využitie, čo znamená, že je komkompatibilná s platformami ako Zoom, Google Meet, Google Voice a Fast Pair a tiež získala certifikáciu Microsoft Teams. Má ANC s podporou AI, má hybridnú aktívnu redukciu hluku ANC s dvoma úrovňami nastavenia a prináša aj režim priehľadnosti. Na jedno nabitie vydrží 22 hodín, resp. 15 s aktívnym ANC. Predávať sa bude za 299 dolárov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Tesla začala zavádzať novú funkciu Upozornenie na ospalosť vodiča. Na monitorovanie vodiča sa využíva interiérová kamera. V priebehu rokov bola Tesla kritizovaná za to, že nekládla dôraz na monitorovanie vodiča s jej pokročilými asistenčnými funkciami v rámci balíkov Autopilot a Full Self-Driving. Výrobca bol roky schopný detekovať len krútiaci moment na volante – preto museli vodiči pohnúť volantom, aby dali najavo, že stále majú ruky na volante.

Zobraziť celú správu

Instagram testuje funkciu vytvárania nálepiek, ktorá umožní vytvárať vlastné nálepky z vlastných fotografií používateľov a vkladať ich do reels alebo storiek. Zatiaľ čo Meta sa v poslednej dobe naplno venuje nálepkám vygenerovaným AI, no tento nástroj je oveľa jednoduchší. 

Zobraziť celú správu

Orange zaznamenal nárast zákazníkov, k 30. septembru 2023 evidoval 323 tisíc zákazníkov pevného internetu, čo predstavuje takmer 2 % medziročný nárast. Popri náraste počtu zákazníkov fixného internetu zaznamenal Orange aj nárast počtu zákazníkov využívajúcich konvergentné služby, teda mobilné a fixné služby v jednom balíku. Ich počet k 30. septembru 2023 medziročne stúpol o 4 % a prekročil 183 tisíc. Segment TV služieb zostáva stabilný, ten dosiahol 190 tisíc prístupov. Operátor zároveň získal už štvrté získanie ocenenia za najlepšiu mobilnú sieť na Slovensku The Best
Slovakian Mobile Network in the Test
.

Zobraziť celú správu

Pretaktovanie prešlo za posledných niekoľko rokov dlhú cestu, extrémni pretaktovatelia často dosahujú neuveriteľné úrovne rýchlosti spracovania v CPU. Pár dní po uvedení Raptor Lake Refresh od Intelu pretaktoval extrémny overclocker Jon „Elmor“ Sandström z ElmorLabs CPU i9-14900KF o viac ako 50 percent nad rámec 6 GHz. Sandström spolupracoval so spoločnosťou ASUS a využil na chladenie namiesto používaného tekutého dusíkatekuté hélium. Skupina tvrdí, že sa im takmer minulo tekuté hélium pred potvrdením nového rekordného pretaktovania na CPU-Z. Skupina hovorí, že na vrchole dosiahli celkový súčet 9,1 GHz, ale pomocou CPU-Z boli schopní overiť iba 9 043,92 MHz.

Zobraziť celú správu

DJI Pocket 3 sa pripravuje na zásadný upgrade oproti predchádzajúcej generácii. Uniknuté informácie prinášajú úplné špecifikácie a odhaľujú podrobnostii o pripravovanej kamere. Najväčšou zmenou v Pocket 3 je nový 1″ snímač. Ten je podstatne väčší ako 1/1,7″ snímač v Pocket 2 a výsledkom by mala byť lepšia kvalita obrazu, najmä pri slabom osvetlení a pri natáčaní spomaleného videa. Pocket 3 bude tiež schopný natáčať 4K video rýchlosťou až 120 fps. Ide o výrazné zlepšenie oproti Pocket 2, ktorý dokáže natáčať iba 4K video pri 60 fps. Vďaka tomu je Pocket 3 ideálny na zachytenie rýchlej akcie.

Zobraziť celú správu

Priamy nástupca BMW i3 bude mať menej odvážny dizajn. S touto informáciou prišiel šéf vývoja BMW Frank Weber. Keď BMW oznámilo, že výroba i3 sa skončí v roku 2022, uviedlo, že kompaktný elektromobil na niektorých trhoch nahradí crossover iX1.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.