Reklama
Správa dňa

Xiaomi 14 Ultra bude mať veľký 1-palcový senzor Sony LYT900

16 správ

Meta dostala rekordnú pokutu 1,3 miliardy dolárov za prenos údajov z Facebooku z EÚ do USA. Pokuta je najväčšia svojho druhu, pričom prípad siaha do roku 2013 a odhalenia o masovom sledovaní USA. Rozhodnutie vydala Írska komisia pre ochranu údajov (DPC).

Zobraziť celú správu

LEGO predstavilo set Pac-Man Arcade s číslom 10323 inšpirovaný najznámejšou arkádovou hrou vôbec. Vychytávkou setu s 2 650 dielikmi je svietiaci slot na mince, joystick a mechanická kľuka. Cena je stanovená na 270 dolárov.

Zdroj | LEGO
Zobraziť celú správu

Automobilka Lexus už 5. júna odhalí úplne nový model LBX. Zaujímavý bude svetelný podpis zadných LED svetiel a aj príjemne tvarovaná predná maska. Zatiaľ nevieme nič o pohonnej sústave ani o cenách.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Huawei predstavil adaptér do auta s výkonom 88 W. Zariadenie sa môže pochváliť moderným dizajnom s čisto čiernou farbou, ktorá bez problémov zapadne do akéhokoľvek interiéru auta. Adaptér je k dispozícii za cenu 219 juanov, čiže približne 31 dolárov.

Zdroj | Huawei
Zobraziť celú správu

Sony plánuje uviesť na trh skladacie smartfóny v tvare véčka. Hovorí sa o tom, že smartfón nebude mať žiaden vonkajší displej. Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ďalšie informácie o špecifikáciách a ani bližší dátum uvedenia na trh.

Zdroj | sumahodigest
Zobraziť celú správu

Tajomstvá autonómneho riadenia Apple boli ukradnuté bývalým inžinierom. Ministerstvo spravodlivosti USA obvinilo bývalého inžiniera spoločnosti Apple, Weibaoa Wanga, z krádeže a pokusu o krádež obchodného tajomstva od svojho zamestnávateľa.

Zobraziť celú správu

Očakávaný životopis Elona Muska od Waltera Isaacsona je pripravený. Kniha s podrobnosťami o vzostupe a páde Muska je momentálne k dispozícii na predobjednávku a oficiálne bude dostupná až 12. septembra. Isaacson zaznamenával životy géniov ako Steve Jobs, Jennifer Doudna, Leonardo da Vinci, Benjamin Franklin a Albert Einstein

Zobraziť celú správu

HBO predlžilo spoluprácu so Sony Pictures. Dohoda sprístupňovania obsah pre platformy HBO a HBO Max. Ide o tituly ako Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody, Muž menom Otto, Spider-Man: Across the Spider-Verse, Gran Turismo, Equalizer 3. Pôjde aj o seriál Accused, Without Sin, Twisted Metal a Lucky Hank.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Apple si zaregistrovala názov xrOS. Malo by ísť o označenie nového operačného systému pre náhlavné súpravy. Zariadenie so zmiešanou realitou by mal Apple predstaviť už budúci mesiac na konferencii WWDC.

Zobraziť celú správu

Na ISS odletela druhá čisto súkromná posádka. Raketa Falcon 9 spoločnosti SpaceX vyniesla do vesmíru v rámci misie Ax-2 kapsulu Dragon Freedom, ktorá na ISS dopraví štyroch astronautov vrátane prvých dvoch zo Saudskej Arábie.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Množstvo turistov striedajúcich sa pri výhľade, pamiatke či turistickej atrakcii, aby si na takomto mieste vytvorili selfíčko, nie je ničím výnimočným a pre väčšinu lokalít a miestnych podnikateľov aj celkom vítaným úkazom turistického ruchu. To však nie je prípad rakúskej obce Hallstatt, ktorá proti tomuto fenoménu aktívne bojuje pomerne nezvyčajným spôsobom.

Zobraziť celú správu

Startup Robotaxi Cruise mieri po Austine do dvoch ďalších miest v Texase – Hustonu a Dallasu. Po testovacom období plánuje Cruise poskytnúť zákazníkom prístup k jazdám bez vodiča. Expanzia Cruise je tvrdou ranou pre Teslu, ktorá stále nedokáže zaviesť vo svojich vozidlách autonómny režim. Zavedenie Full Self Driving od Tesly bolo poznačené správami o nehodách a rozsiahlym zvolávaním všetkých Tesliel vybavených FSD začiatkom tohto roka.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.