Reklama
13 správ

Prvý štvormotorový elektromobil od BMW M bol nedávno spozorovaný pri testovaní v zimných podmienkach a ukázal športový dizajn vysokovýkonného elektromobilu. Hoci BMW ešte nezverejnilo oficiálne špecifikácie, očakáva sa, že 4-motorový elektromobil ponúkne výkon viac ako 1 000 koní, ako napríklad Porsche Taycan Turbo GT. Očakáva sa, že bude jazdiť na platforme BMW Neue Klasse.

Zobraziť celú správu

Apple minulý týždeň v tichosti predložil výskumnú prácu týkajúcu sa jej práce na multimodálnom veľkom jazykovom modeli (MLLM) s názvom MM1. Spoločnosť nevysvetľuje, aký význam má názov, ale je možné, že by to mohlo znamenať MultiModal 1. Keďže je MM1 multimodálny, dokáže pracovať s textom aj obrázkami. Celkovo sú jeho možnosti a dizajn podobné ako napríklad Gemini od Googlu alebo LLM Llama 2 s otvoreným zdrojom od Meta. Apple tiež rokuje o začlenení Gemini do iPhonu

Zobraziť celú správu

Globálny index hrozieb spoločnosti Check Point pravidelne zverejňuje prehľad najrozšírenejšieho škodlivého softvéru vo svete. Vo februári 2024 bol na vrchole malvérového rebríčka vynovený FakeUpdates. Ten pod zámienkou aktualizácie navádza používateľov, aby si stiahli do počítača škodlivý softvér. Keď je systém infikovaný, zločinecké skupiny predávajú prístup do tohto systému, alebo nasadzujú ďalší škodlivý softvér. Malvér kompromituje webové stránky, ktoré využívajú rozšírený redakčný systém WordPress. Mobilné malvéry ohrozujú najmä zariadenia s operačným systémom Android. Prvenstvo si dlhodobo drží bankový malvér Anubis. Od úvodného nasadenia rozšíril škálu funkcií o nahrávanie zvuku a iné ransomvérové funkcie a vyskytuje sa v stovkách rôznych aplikácií dostupných v Google Store. Malvér AhMyth sa od roku 2017 distribuuje cez obchody s aplikáciami a webstránky.

Zobraziť celú správu

iPhone 16 bude predstavený v septemberi, ale postupne vychádzajú na povrch nové a nové informácie. Tá najnovšie hovorí, že nový model príde s najtenšími rámikmi v histórii iPhonov. Apple plánuje použiť technológiu Border Reduction Structure na minimalizáciu rámu v spodnej časti displeja, čo možno dosiahnuť zrolovaním vnútorných medených káblov do kompaktného obalu. Potešujúce je, že Apple má údajne použiť túto technológie na všetky 4 modely, teda nie len na Pro.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Orange Slovensko po 18 rokoch od spustenia minulý mesiac oficiálne ukončil prevádzku 3G siete. Tento strategický krok je súčasťou širšieho plánu spoločnosti na zefektívnenie využívania spektra frekvencií a zameranie sa na rozvoj moderných 4G a 5G technológií. Tie zákazníkom prinášajú nové možnosti a ešte lepšiu zákaznícku skúsenosť. Dôležitou súčasťou plánu je aj zvýšenie pokrytia vysokorýchlostnej 5G siete až pre 80 % populácie SR do konca roka 2024.

Zobraziť celú správu

Spoločnosti foodora, operátor Tele2 a Aerit potvrdili spoločný projekt v oblasti dronovej prepravy. Toto partnerstvo prinesie vo Švédsku revolúciu v spôsobe doručovania jedla a potravín. Donáška pomocou dronov bude k dispozícii každý deň v týždni. Ako prvá je vybraná oblasť Värmdö. Doručovanie prostredníctvom dronov sa začne v priebehu mája. Rádius doručenia je 12 km, max. hmotnosť donášky 4 kg.

Zdroj | Tele2
Zobraziť celú správu

Elon Musk v rozhovore s Donom Lemonom potvrdil, že Roadster bude priamou spoluprácou medzi Teslou a SpaceX. To sa očakávalo, pretože Tesla uvádzala, že vozidlo sa bude môcť krátkodobo vznášať. Musk odpovedal „možno“ na Lemonovu otázku, či vozidlo bude „lietajúce auto“, ale vedeli sme, že cieľom Tesly bolo, aby bol Roadster schopný plávať aspoň na niekoľko sekúnd. Musk tiež povedal, že vozidlo bude mať „pohon po drôte“. Steer-by-wire nie je novinka, ale Tesla ho začala zavádzať do Cybertruckov, ktoré bolo prvým vozidlom využívajúcim túto funkciu. Zdá sa, že Roadster bude ďalším autom, ktoré ju dostane.

Zobraziť celú správu

Značka Ford je legendou, aj vďaka nej je automobilový priemysel na takej vysokej úrovni. Samozrejme, Ford nespí na vavrínoch a už niekoľko rokov ponúka popri modeloch so spaľovacím pohonom aj moderné elektromobily. V našej ankete TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin sa ocitli hneď dva elektrické či elektrifikované modely: Ford Kuga Plug-in Hybrid v kategórii PLUG-IN a Ford Mustang Mach-E GT v kategórii ŠPORTOVÉ EV. Obom môžete dať svoj hlas a vyhrať tak jednu z 8 skvelých cien.

Zobraziť celú správu

Robotika zaznamenala v posledných rokoch veľký pokrok. Zviditeľnila ju najmä spoločnosť akoBoston Dynamics. Teraz však roboty začínajú prekonávať rýchlostné rekordy, ktoré stanovili predchádzajúce modely, čím sa posúvajú o krok bližšie k schopnostiam ľudstva. Čínski inžinieri postavili humanoidného robota, ktorý dokáže dosiahnuť rýchlosť až 3,3 metra za sekundu (zhruba 11,9 km za hodinu).

Zobraziť celú správu

Objavujú sa problémy s pántom skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Z Fold4. Niektorí používatelia uviedli, že nie sú schopní úplne otvoriť smartfón. Môže za to zrejme lepidlo držiace ochranné štetiny, ktoré sa v teplom prostredí taví.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.