Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Prototypy vozidiel Tesla Semi a Cybertruck boli spozorované senzormi Lidar. Tesla usilovne pracuje na vývoji finálnych verzií svojho nadchádzajúceho Cybertrucku, ako aj vylepšenej verzie nákladného vozidla Semi. Tesla pravidelne testuje vlastné technológie oproti iným senzorom, aby kalibrovali ich kamerový, sonarový a radarový systém.

Zobraziť celú správu

Herná značka Evnia spoločnosti Philips uvádza na trh herný monitor 34M2C8600. Poteší 34-palcovým OLED displejom s QHD rozlíšením, technológiou Display HDR True Black 400 a USB-C konektorom. Dostupný bude od marca tohto roka za cenu 1 299 eur.

Zdroj | Philips
Zobraziť celú správu

Bezpečnosť na internete netreba zanedbať. Veľmi dobrú prácu odvádza na tejto téme portál Bezpečne na nete. V poslednom „čísle“ sa venuje bezpečnosti detí v metaverze. Prostredie metaverza rôznymi spôsobmi prospieva detskému rozvoju. Ako rodič sa môžete postarať o to, aby ho vaše deti využívali čo najlepšie. Skôr než spoločnosť naplno vhupne do metaverza, treba spomaliť a zamyslieť sa nad niektorými možnými rizikami, ktoré zatiaľ nemajú jasné riešenie.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu

Toyota rozširuje rad Corolla Cross o hybridný elektrický pohon s 1,8-litrovým motorom. Ten má výkon 140 koní/103 kW a na stovku akceleruje za 10 sekúnd. Nová Corolla Cross bude na Slovensku v salónoch Toyota k dispozícii už koncom leta 2023 za cenu od 30 190 eur.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Meta bude po vzore Twitteru predávať modrý odznak na Instagrame a Facebooku. Spoločnosť spustila predplatiteľskú službu nazvanú Meta Verified, ktorá používateľom umožní pridať na svoje účty Instagram a Facebook modrú značku začiarknutia za 15 dolárov mesačne. Predplatiteľská služba sa od tohto týždňa prvýkrát spustí na Novom Zélande a v Austrálii.

Zobraziť celú správu

Slovenské Sensoneo stojí za najväčšou smart waste inštaláciou v Európe. Španielsky Madrid čaká najväčší projekt v inteligentnom manažmente odpadu v Európe. Do smetných nádob nainštaluje viac ako 11 000 senzorov, ktoré budú monitorovať odpad, vďaka čomu sa zefektívni jeho zber a spracovanie.

Zobraziť celú správu

Pred piatimi rokmi vyšla hra Kingdom Come: Deliveranc a vývojári pracujú na jej pokračovaní. K chystanému projektu, bohužiaľ, stále nemôžu poskytnúť žiadne informácie, ale už sa nemôžu dočkať, keď ho budú môcť odhaliť.

Zobraziť celú správu

Google Chrome zavádza režimy pamäte a úspory energie. Šetrič pamäte automaticky uvoľňuje pamäť z neaktívnych kariet, aby dal iným stránkam a aplikáciám v počítači viac zdrojov. Šetrič energie obmedzí aktivitu na pozadí a vizuálne efekty. To zahŕňa animácie a plynulé posúvanie, ako aj zníženú frekvenciu snímok videa.

Zobraziť celú správu

VW a Mercedes-Benz naliehajú na Berlín, aby urýchlil rozširovanie nabíjacej siete pre elektromobily. Ak chcú urýchliť prechod na elektrické vozidlá, musia si byť istí, že sa buduje infraštruktúra nabíjacích staníc. Nemecká vláda vlani v októbri schválila plán minúť 6,3 miliardy eur na rýchle zvýšenie počtu nabíjacích staníc v celej krajine.

Zobraziť celú správu

Google Meet prináša 360° dynamické pozadia. Túto funkciu Google predstavil pre mobilných používateľov už minulý mesiac no až teraz je oficiálne dostupná na Android a iOS. Na fungovanie využíva služba Meet vstavaný gyroskop vo vašom smartfóne. V prípade, že sa začnete počas hovoru hýbať pozadie za vami sa začne dynamicky vykresľovať. K dispozícií budú zatiaľ dve témy a to pláž a chrám.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu

Razer predstavil novú drôtovú hernú klávesnicu BlackWidow V4 Pro. Tá si zachováva svoje klasické rozmery a má byť alternatívou pre hráčov, ktorí neobľubujú kompaktné klávesnice. Na jej tele sa navyše nachádza niekoľko programovateľných tlačidiel vrátane dvoch otočných ovládačov. Cena BlackWidow V4 Pro začína na 230 dolároch.

Zobraziť celú správu