Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Systém na hlasové ovládanie smartfónu Honda Smartphone Voice Control (HSVC) je k dispozícii pre modely s operačným systémom iOS. Systém HSVC je dostupný na modeloch CB750 Hornet, XL750 Transalp, CB1000R, X-ADV, ADV350, Forza 750 a Forza 350.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné reproduktory. Tieto IP reproduktory sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne varovné hlásenia alebo na odovzdávanie bezpečnostných pokynov pre zamestnancov a návštevníkov.

Zdroj | Axis
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Microsoft by mohla predstaviť lacnejší Game Pass s reklamami. Prieskum sa pýtal, či by hráči boli ochotní platiť nižšie sumy, než je štandardný mesačný poplatok za Xbox Game Pass, výmenou za určité obmedzenia predplatného. Hráči by mohli mať prístup k áčkovým titulom Xbox s oneskorením a zobrazovaním reklám.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Volvo a Uber pracujú na autonómnych nákladných autách. Tieto dve spoločnosti oznámili nové dlhodobé partnerstvo. Obe spoločnosti veria v budúcnosť, v ktorej budú môcť autonómne a manuálne poháňané nákladné vozidlá pracovať spoločne.

Zobraziť celú správu

Orange vypne svoju 3G sieť do konca roka 2023. Aktuálne najnovšou sieťou piatej generácie pokrýva už 25 % územia Slovenska. Dokonca budúceho roka chce tieto kapacity minimálne zdvojnásobit.

Zobraziť celú správu

V aplikácii Slovensko v mobile je už aj Sociálna poisťovňa. Dokáže pripomenúť napríklad zaplatenie sociálneho poistenia pomocou notifikácie, čím sa predíde, aby sa ľudia stávali dlžníkmi. Aplikáciu treba aktualizovať na jej najnovšiu verziu.

Zobraziť celú správu

Počítač Apple-1 ručne očíslovaný Stevom Jobsom sa v aukcii predáva za viac ako 440 000 dolárov. Len 200 počítačov Apple-1 vyrobili Steve Jobs a Steve Wozniak v roku 1976 a zrejme ich zostalo len okolo 60 kusov. Tento konkrétny model je stále plne funkčný.

Zobraziť celú správu

Apple vraj pripravuje niekoľkých nových monitorov, vrátane aktualizovaného Pro Display XDR. Mark Gurman prišiel s informáciou, že nové monitory budú vybavené firemným procesorom série M. Gurman hovorí, že pridanie vlastných čipov Apple by malo pomôcť displejom „menej sa spoliehať na zdroje z pripojeného počítača“. Apple už začlenil čip A13 Bionic z iPhone 11 do monitoru Studio, ktorý uviedol na trh v marci, čo umožňuje monitoru podporovať určité funkcie, ako je Center Stage, priestorový zvuk a hlasové príkazy Hey Siri.

Zobraziť celú správu

Pepsi, prvý zákazník, ktorý používa Tesla Semi, sa vyjadril k nasadeniu elektrického nákladného vozidla vo svojej flotile a urobil niekoľko podivných poznámok o jeho dojazde. „Nové Semi spoločnosti PepsiCo dokážu prepraviť potravinárske výrobky Frito-Lay na vzdialenosť približne 684 km, ale pri ťažších nákladoch sódoviek budú nákladné autá vykonávať kratšie cesty okolo 160 km“, povedal viceprezident O’Connell. Tesla pritom jasne uviedla, že Semi môže dosiahnuť dojazd viac ako 800 km s plnou záťažou.

Zobraziť celú správu