Reklama
Správa dňa

Nothing integruje ChatGPT do svojich smartfónov

12 správ

Volkswagen využíva pre polovodičové batérie francúzsku spoločnosť Blue Solutions. V súčasnosti Blue Solutions vyrába polovodičové batérie pre elektrické autobusy Daimler a pracuje na batérii pre osobné autá s dobou nabíjania 20 minút, pričom plánuje do roku 2029 postaviť aj továreň.

Zobraziť celú správu

Hyundai predstavil elektrickú Konu vo verzii N Line. Medzi kľúčové prvky patria jedinečné nárazníky vpredu a vzadu, elegantné bočné prahy a sada špecifických 19-palcových kolies. Hlavná pozornosť bude zameraná na dvojfarebné lakovanie perleťovými odtieňmi Serenity White a Abyss Black.

Zdroj | Hyundai
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť Mercury Marine odhalila nové elektrické prívesné motory pre člny. Model Avator 75e produkuje 7,5 kW, teda približne 10 koní hnacej sily a väčší Avator 110e produkuje 11 kW/15 k. Na plný plyn poskytujú motory 75e a 110e približne hodinovú prevádzku na jedno nabitie.

Zobraziť celú správu

Jackery predviedlo koncept strešnej konštrukcie so skladacími 1 000-wattovými solárnymi panelmi. V ideálnych podmienkach dokáže vyprodukovať až 4,96 kWh energie za deň. Spoločnosť uviedla, že oficiálne bude tento produkt uvedený na trh až oveľa neskôr v tomto roku, možno dokonca až v roku 2025.

Zobraziť celú správu

V roku 2023 sa globálne sa vyrobilo o 50 % viac obnoviteľnej energie ako rok predtým. Ak by tento trend pokračoval, je reálna šanca dosiahnuť cieľ stanovený vládami na konferencii COP28 o zmene klímy strojnásobiť globálnu kapacitu do roku 2030. Množstvo kapacity obnoviteľnej energie pridanej do energetických systémov dosiahlo spolu takmer 510 GW. Solárna energia z toho predstavuje predstavuje 75 %.

Zobraziť celú správu

Konka na CES 2024 predstavila 310″ Micro LED 4K-Plus Movie Theater. Ponúka výborné farby a nízku odrazivosť (menej ako 5 %). Displej má jas 800 nitov. Farebná škála je možná vďaka patentovanému čipu emitujúcim svetlo, ktoré priebežne optimalizuje vlnovú dĺžku vyžarovania a dosahujú 85 % BT.2020.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.