Reklama
Správa dňa

SpaceX prekonal svoj 36 dní starý rekord

  • včera
14 správ

Xiaomi a POCO odhalili prvé telefóny, ktoré dostanú HyperOS na globálnych trhoch. V 1Q 2024 pôjde o Xiaomi 13 a 13 Pro, Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 13T a 13T Pro, Redmi Note 12/12S a Xiaomi Pad 6. POCO potvrdilo, že POCO F5 bude prvým smartfónom výrobcu, ktorý dostane HyperOS.

Zobraziť celú správu

Po takmer deviatich mesiacoch na cestách sa plne elektrický Nissan Ariya stal vôbec prvým vozidlom, (spaľovacím alebo elektrickým), ktoré prešlo celú cestu od severného až po južný pól. Šoféroval Chris Ramsey z Plug in Adventures a jeho manželka Julie. Škótsky pár, ktorý sa predtým stal prvým, ktorý dokončil Mongol Rally na elektromobile, vyrazil z magnetického severného pólu v marci v upravenom Nissane Ariya vyrobenom s pomocou Arctic Trucks. Je to islandská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na prípravu vozidiel do najťažších podmienok na Zemi.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Apple tento týždeň zastaví predaj Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 v USA. Tento krok prichádza po rozhodnutí ITC ako súčasť dlhotrvajúceho patentového sporu medzi Apple a spoločnosťou Masimo v oblasti medicínskych technológií v súvislosti s Apple Watch technológia snímača kyslíka v krvi. Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch Series 9 už nebude možné objednať z webovej stránky Apple v USA po 15:00 východného času 21. 12. 2023.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť ZEEKR oficiálne začala s dodávkami novým zákazníkom v Európe. Konečne sa tak odštartovala realizácia plánov na expanziu, vďaka ktorej by sa mala dostupnosť elektromobilov tejto značky rozšíriť na niekoľko nových trhov v Európe už v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

Zobraziť celú správu

General Motors oznámil, že prepúšťa 1 314 pracovníkov v dvoch továrňach v Michigane, vrátane jedného, ​​ktorý vyrába Chevy Bolt EV, ktorý spoločnosť (aspoň nateraz) prestala vyrábať. Ďalšie prepúšťanie v Orione prichádza po tom, čo automobilka dokončila svoju novú zmluvu s UAW, do ktorej sú teraz zahrnutí pracovníci GM Subsystems LLC, dcérskej spoločnosti GM.

Zobraziť celú správu

Orange pripravil pre všetkých zákazníkov Orange TV už od Základného, resp. Basic balíka voľné vysielanie televíznych programov. Sprístupnené bude pre Orange TV cez kábel aj cez internet už od zajtra 19. decembra 2023 až do 15. januára 2024.

Zobraziť celú správu

Google vyvinul Imagen 2, technológiu AI na prevod textu na obrázok, aby konkurovala OpenAI DALL-E 3. Ponúka vyššiu kvalitu obrázkov, vykresľovanie textu vo viacerých jazykoch či generovanie loga. Najnovšia technológia je teraz široko dostupná pre zákazníkov Vertex AI za predpokladu, že im bol schválený prístup. Vertex AI je zbierka produktov a služieb cloudového strojového učenia od spoločnosti Google. Mnoho spoločností už naskočilo do rozbehnutého vlaku a začalo používať pôvodný Imagen, vrátane Shutterstock a Snap.

Zobraziť celú správu

Vivo spúšťa globálny predaj ​​smartfónov Vivo X100 a Vivo X100 Pro. Prvýkrát boli uvedené na trh v Číne 13. novembra. Novinky majú 6,78″ 120 Hz OLED displeje s 50 Mpx hlavným fotoaparátom s 1″ snímačom. Vivo uvádza, že bol fotoaparát bol vyladený pomocou Optical Precision Calibration pre „konzistentnú ostrosť a kvalitu“. Vivo X100 Pro má aj teleobjektív s 4,3-násobným zoomom.

Zobraziť celú správu

V decembri sa na šetrenie a škrtenie rodinného rozpočtu nedá ani pomyslieť. Naopak, je to čas, kedy míňame najviac. Tým, že ceny rástli a inflácia bola jedna z najvyšších za posledné roky, úmerne tomu sa zvyšovali i naše výdavky. Ale ako to už v živote býva, po slnku príde dážď a po míňaní nastane čas šetrenia. Najčastejšie začíname hneď po sviatkoch, kedy si zrekapitulujeme svoje výdavky, zamyslíme sa, kam pôjdeme na dovolenku, čo plánujeme kúpiť, prerobiť. Pozrite si, ktoré aplikácie vám pomôžu s rodinným rozpočtom.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.