Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Microsoft plánuje masívne prepúšťanie. O prácu by do konca marca 2023 malo prísť približne 10 000 zamestnancov. Ich aktuálny stav je približne 220 000 čo znamená, že prepustenie sa bude týkať až 5 % z nich. CEO Microsoftu Satya Nadella sa k situácií vyjadrila slovami, že „Microsoft nie je imúnny voči globálnym zmenám“ a ako ostatné spoločnosti „musí hľadať spôsoby ako zvyšovať svoju efektivitu“.

Zobraziť celú správu

Logitech predstavil nový rad webových kamier Brio 300. Ide o ľahko inštalovateľné webové kamery, ktoré chcú zaujať priaznivou cenovkou, atraktívnym dizajnom, kvalitným obrazom a modernými funkciami. Kamery Brio 300 a Brio 305 (pre B2B partnerov) budú dostupné od 31. januára 2023 za odporúčanú cenu 79,99 €.

Zdroj | Logitech

Zobraziť celú správu

Apple predstavil nový HomePod. Ide o vylepšenú verziu pôvodného HomePodu, ktorý aktuálne v ponuke doplní menší HomePod Mini. Jeho srdcom je S7 čip známy z hodiniek Apple Watch Series 7. Vďaka nemu by sa mala novinka dočkať vylepšení nielen po stránke zvuku ale aj smart funkcií. Pribudla aj podpora platformy Matter či funkcia Spatial Audio, vďaka ktorej by mala nová generácia produkovať skutočne priestorový zvuk, ktorý sa ešte umocní po spárovaní dvoch zariadení naraz. HomePod druhej generácie bude štartovať na cenovke 299 dolárov.

Zdroj | Apple
Zobraziť celú správu

BMW CEO sa vyjadril na adresu ich plánovaných elektrických modelov. Nemecký výrobca má za sebou už niekoľko úspešných elektrických modelov. Či už ide o BMW i3, iX3, i4 či iX. Na CES 2023 sme sa navyše dočkali pohľadu na budúce modely v podobe konceptu i Vision Dee a aj niekoľkých zaujímavých informácií o plánovaných modeloch s názvom „Neue Klasse“. Najnovšie sa k tejto téme vyjadril aj CEO značky Oliver Zipse, ktorý povedal, že „ich vozidlá budú čoskoro nastavovať latku v oblasti nabíjania, dojazdu aj cien“.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spolupráca VW a Fordu na výrobe elektrických vozidiel bude pravdepodobne kratšia ako sme si mysleli. Americký výrobca chcel používať modulárnu elektrickú platformu MEB od VW na vývoj jedného až dvoch elektrických áut, ktoré by boli určené pre Európu. Vďaka použitiu už vyvinutej platformy by ich výroba mohla byť efektívnejšia a cena nižšia. Vyzerá to však tak, že Ford sa od tejto spolupráce pomaly odkláňa nakoľko pracuje na vývoji svojej elektrickej platforme určenej pre next-gen vozidlá. Finálne rozhodnutie však zatiaľ nepadlo a podľa slov Fordu je výrobca otvorení spolupráci s VW ale aj inými výrobcami.

Zobraziť celú správu

TopVedeli ste, že hodinky Garmin (väčšina modelov) disponujú funkciou Body Battery – na základe údajov o strese, srdcovej frekvencii, spánku a aktivitách odhadujú vašu úroveň energie? Dokážu vám tak povedať, či môžete športovať alebo by ste si mali oddýchnuť a načerpať nové sily. Pomôžu vám teda zabrániť presiľovaniu tela a okrem toho dosiahnuť „vnútornú rovnováhu“. Prečítajte si viac o zdravotných funkciách hodiniek Garmin.

Zdroj | blog.garmin.sk
Zobraziť celú správu

Apple TV po vás po novom vyžaduje aby ste používali iPhone alebo iPad. Používateľ na Twitteri zverejnil ukážku poslednej aktualizácie tvOS, ktorá v sebe zahrňovala aj potvrdenie nových podmienok služby iCloud. Na ich potvrdenie vyžadoval systém prihlásenie do Apple ID na zariadení s operačným systémom iOS 16 a novším alebo iPadOS 16 a novším. Majitelia Apple TV, ktorí nevlastnia samostatné iOS alebo iPadOS zariadenie tak nemajú možnosť Apple TV „krabičku“ naďalej používať.

Zobraziť celú správu

Na iOS čoskoro dorazí redizajnovaná podoba Netflix aplikácie. Nové UI so sebou prináša niekoľko zmien. Tzv. Billborad Layout, kedy odporúčané tituly zaberajú veľkú časť vrchnej obrazovky a prispôsobujú sa tomu ako natáčate smartfón. Do aplikácie bolo pridaných niekoľko špeciálne nadizajnovaných tapiet, plynulejšie animácie pri prechode z vybraného titulu na domovskú obrazovku, vylepšená haptika a ďalšie veci, ktoré by mali urobiť používateľskú skúsenosť „príjemnejšou a ucelenejšou“.

Zobraziť celú správu

Apple údajne už pracuje na dostupnejšej verzii ešte nepredstaveného AR/VR headsetu. Vlajkový model, by mal vedieť zobraziť až dve 4K obrazovky a začínať by mal na cenovke 3 000 dolárov, čo je dvojnásobok headsetu Quest Pro od Meta. Spoločnosť preto už teraz pracuje na dostupnejšej alternatíve, ktorá by dokázala konkurovať Quest Pro. Najnovšie informácie tiež hovoria o tom, že očakávaný projekt „Apple Glass“ bol z dôvodu sústredenia sa na vývoj AR/VR headsetu odložený na neurčito.

Zobraziť celú správu

Google údajne vyvíja svoju vlastnú verziu lokalizátora, ktorý bude konkurovať AirTagu od Apple či SmartTagu od Samsungu. S kódovým označením Grogu by sa mal pripájať na novú sieť Finder podporujúcu BLE aj UWB, ktoré je veľmi vhodné pre sledovanie.

Zobraziť celú správu

Analytik Ming-Chi Kuo očakáva, že ďalšie nové modely MacBook Pro prídu v prvom štvrťroku 2024. Mali by v nich bežať procesory M3 Pro a M3 Max vyrobené 3 nm technológiou. Nové MacBooky Pro predstavil Apple včera. Ming-Chi sa tiež domnieva, že nový Mac mini príde na budúci rok a zachová si súčasný dizajn.

Zobraziť celú správu