Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

13 správ

Čínska automobilka Nio predstavila SUV Onvo L60. Ide o priameho a lacnejšieho konkurenta Tesla Model Y. Onvo L60 začína na 30 465 dolároch, je cca o 10 % lacnejší ako Model Y. Nový model má podľa čínskej normy CLTC spotrebu energie 12,1 kWh/100 km, na porovnanie, Model Y má spotrebu 12,5 kWh/100 km (CLTC).

Zobraziť celú správu

Philips predstavil herný monitor Evnia 49M2C8900L. Vpredu sa nachádza 49-palcový Quantum Dot OLED displej so zakrivením 1800R s rozlíšením 5 120 x 1 440 pixelov a 144-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Monitor má aj štvoricu reproduktorov a viacero konektorov.

Zdroj | Philips
Zobraziť celú správu

Twitter.com sa oficiálne zmenil na x.com. Mnoho používateľov zaznamenali presmerovanie adries URL z twitter.com na x.com. Avšak samotné presmerovania sú v súčasnosti trochu nekonzistentné.

Zobraziť celú správu

E-Bike začal horieť na londýnskej železničnej stanici. Muž odstavil e-bike a jeho batéria začala chrliť dym. Neskôr vybuchujúci článok uvoľnil batériu a spadla na zem. Začala sa séria explózií, z čoho začal celý e-bike horieť. Majiteľ kúpil e-bike na internetovom trhu pred štyrmi mesiacmi.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Do obchodu Apple App Store pre iOS dorazil emulátor hier zo Sony PSP. Aplikácia je na stiahnutie zadarmo, ale prichádza aj zlatá verzia za 5 dolárov. PPSSPP existuje už takmer 12 rokov, ale predtým ste ho mohli nemohli nainštalovať na iOS.

Zobraziť celú správu

Chyba iOS 17.5 obnovuje odstránené fotografie. V niektorých prípadoch boli tieto fotografie pred rokmi vymazané, no v knižniciach používateľov sa opäť objavujú. Nie je jasné, čo sa deje a čo spôsobuje toto správanie.

Zobraziť celú správu

Xiaomi vyvíja konkurenta pre Tesla Model Y. Čínska spoločnosť pracuje už na druhom svojom elektromobile, ale tentokrát má ísť o kompaktné elektrické SUV. Očakáva sa, že nový model bude uvedený na trh najskôr v roku 2025.

Zobraziť celú správu

Telekom zverejnil svoje výsledky za 1Q 2024. Konštatuje, že po 10 rokoch došlo k výraznému zjednodušeniu kombinácií a zákazník si môže vybrať z dvoch hlavných výhod Magenta 1: zľavu 10 % na všetky služby, alebo dvojnásobný kredit na benefity. Pokračovalo sa v rozširovaní dostupnosti optickej siete. Za 1Q sa zvýšila o viac ako 30 tisíc nových domácností a ku koncu marca 2024 stúpla na 1,152 milióna domácností. Zvýšila sa i dostupnosť 5G siete, k 31. 3 2024 bola k dispozícii pre 55,3 % populácie Slovenska (83 miest a 511 obcí). K 31. 3. 2024 využívalo služby mobilnej siete Telekom 2,53 miliónov zákazníkov. V januári 2024 získal Slovak Telekom 1. miesto vo významnej ankete Najzamestnávateľ roka v kategórii IT a telekomunikácie, ktorú udeľuje spoločnosť Profesia.

Zobraziť celú správu

LG Display oznámilo na SID Display Week 2024 v Kalifornii niekoľko nových vylepšení OLED. Patria sem OLED panely, ktoré môžu byť extrémne jasné, ako aj ultra citlivé displeje s veľmi vysokou obnovovacou frekvenciou. Systém OLEDoS pre VR je síce len vo veľkosti mince, no dokáže zobraziť jas až do 10 000 nitov.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.