Reklama

3 najdovážanejšie jazdenky na Slovensko

Richard Pliešovský

Napriek tomu, že je Slovensko automobilová veľmoc, čo sa týka výroby nových vozidiel, stále ku nám prúdi množstvo jazdených aút.

Dôvod je jasný, ide najmä o ekonomické hľadisko – nie každý si môže dovoliť nový automobil, alebo si radšej vyberie plnú výbavu staršieho za cenu základnej výbavy nového.

Pozrite si

3 nafťáky, ktoré sa teraz oplatia kúpiť

Obsah pokračuje pod reklamou

V nedávnom článku sme sa venovali tomu odkiaľ ku nám najviac prúdia jazdenky. Dnes nás zaujímajú konkrétne údaje – aké automobilky a aké autá sú na slovenskom trhu najviac v kurze?

Opäť nám pomohla spoločnosť carVertical, ktorá má prístup k jednej z najväčších sietí databáz záznamov o autách s množstvom údajov z celého sveta.

Najobľúbenejší výrobcovia jazdeniek

Na treťom mieste s 13,40 % podielom sa umiestnila značka Audi. Takmer každé piate vozidlo dovezené na Slovensko vyrobila Škoda, patrí jej 19,66 % podiel na trhu. Jednotkou s 21,50 % nie je nikto iný ako Volkswagen.

Ako vidíte, prvá trojka patrí pod koncern Volkswagen a potvrdzuje, že „Nemci“ stále vedia vyrábať skvelé autá. Dokazujú to aj ďalšie dve priečky, obsadili ich BMW (9,76 %) a Mercedes-Benz 6,26 %).

Najobľúbenejšie modely dovážaných aút

Ako si vedú jednotlivé dovážané modely? Poďme opäť od tretieho miesta. Obsadil ho Volkswagen Passat so 6,84 %. Dvojkou je Škoda Superb, limuzína získala 7,03 % podiel. Na prvom mieste je Škoda Octavia s 8,94 %.

Opäť ide o známe a mega obľúbené modely, ktoré si Slováci radi kupujú aj nové. Volkswagen kráľuje aj v tomto rebríčku, na štvrtom mieste je Audi A4 (4,60 %) a Volkswagen Golf (4,44 %).

Pozrite si

Celoročné pneumatiky? Svetový líder prináša úplne novú generáciu

Potvrdzuje sa tak, že motoristi ani pri dovoze lacnejších automobilov nechcú experimentovať a vyberajú si rokmi overené značky a modely, pričom Škoda a jej Octavie a Superby patria medzi najžiadanejšie.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.