Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Microsoft oznámil, že teraz všeobecne sprístupňuje službu Azure OpenAI svojim zákazníkom. Používatelia majú prístup k službe, môžu využívať rôzne nástroje OpenAI na svoje vlastné cloudové aplikácie vrátane generátora umenia Dall-E AI a jazykového systému GPT-3.5. Microsoft onedlho pridáva aj prístup k ChatGPT, ktorý popisuje ako „vyladenú verziu GPT-3.5“.

Zobraziť celú správu

YouTuber Dave2D zverejnil video s plastovou maketou skladacieho smartfónu Pixel. Zdá sa, že jeho vnútorná 7,67″ obrazovka má jemnejšie stredové záhyby ako sú v Samsung Z Fold4. Vonkajšia obrazovka má 5,7″. Novinka by mala byť predstavená na podujatí Google I/O v máji, hoci iné leaky poukazujú na jesenný termín.

Zobraziť celú správu

Predaj skupiny Toyota Motor Europe, ktorá pôsobí na európskych trhoch, minulý rok vzrástol na 1 080 975 vozidiel značky Toyota a Lexus. Trhový podiel v Európe značka zvýšila na 7,3 %, čo znamená nárast o 0,9 percentuálneho bodu oproti roku 2021.

Zobraziť celú správu

Používatelia aplikácie Bolt môžu vyskúšať službu Bolt Business, ktorá je určená pre firmy. Uľahčí zamestnancom presun, odbremení od používania služobných áut. Nová funkcionalita je prispôsobená rôznym typom firiem a ich potrebám, zameriava sa na široký sektor od veľkých podnikov až po obchodných cestujúcich, hotely, reštaurácie či letecké spoločnosti. Služba vraj ponúkne rôzne kategórie vozidiel Bolt a vybavenie pre každú situáciu.


Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Samsung len pár dní pred podujatím Galaxy Unpacked predstavil nový obrazový snímač s rozlíšením 200 Mpx. Bude sa osádzať do prémiových modelov smartfónov. Aj keď Samsung neoznámil žiadne špecifiká, práve o tomto 200 Mpx snímači sa už dlho hovorilo, s najväčšou pravdepodobnosťou ho uvidíme v Galaxy S23 Ultra .

Zobraziť celú správu

Dlhé čakacie doby na iPhone 14 Pro/14 Pro Max sú minulosťou. Na stránke App Store je dodacia doba len jeden deň. Pred pár mesiacmi to bolo viac ako mesiac. Oneskorenie dodávok zapríčinil veľký záujem, ale aj koronavírus v Číne. Pred sviatkami ponuka nestačila pokryť dopyt zhruba o 15 až 20 miliónov kusov.

Zobraziť celú správu

Microsoft zrejme dostane varovanie EÚ proti kartelovým dohodám ohľadne jeho ponuke v hodnote 69 miliárd dolárov za odkúpenie Activision Blizzard. Vývojár sa preslávil najmä hrou Call of Duty. Protimonopolný dozorný orgán EÚ stanovil konečný termín na rozhodnutie o akvizícii na 11. apríla.

Zobraziť celú správu

Podľa niektorých leakerov dnes Apple predstaví nové Macy. Išlo by tak o prvé nové produkty tohto roka. Viac podrobností nie je známych, všeobecne sa očakáva, že nové Macy budú obsahovať len minimálne inovácie, čo nasvedčuje oznámenie cez tlačovú správu. Niečo môže naznačovať doteraz nevydaný MacBook Pro s Wi-Fi 6E, ktorý sa objavil v kanadskej regulačnej databáze. Aktuálne MacBooky Pro podporujú len Wi-Fi 6.

Zobraziť celú správu

Volvo pre svoje elektrické vozidlá vytvorí služby plateného predplatného. Automobilka používa výkonný čip Qualcomm Snapdragon SA8155 na napájanie svojho operačného systému Android. Volvo si však nebude účtovať extra za bezpečnostné prvky. Nový model predplatného bude začínať s elektrickým SUV Volvo EX90.

Zobraziť celú správu

V treťom bloku Mochoviec opäť prebieha reťazová štiepna reakcia. Nastalo tak po oprave netesností, ktoré boli odhalené pri spúšťaní reaktora tretieho bloku jadrovej elektrárne Mochovce. Pri fyzikálnom spúšťaní bežal reaktor na maximálne 2 % nominálneho výkonu, teraz sa v prvom kroku zvýši výkon na 5 %. Plný výkon tretieho bloku bude dosahovať 471 MW.

Zobraziť celú správu