Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Apple vydal 1. beta verzia iOS 16.4, iPadOS 16.4, tvOS 16.4, watchOS 9.4 a macOS Ventura 13.3. Ak ste zapojení v beta programe, môžete si ich už teraz stiahnuť do vašich zariadení.

Zobraziť celú správu

SpaceX sa vzdal úsilia o premenu dvoch ropných plošín na štartovacie plošiny pre svoje raketu Starship. Spoločnosť však stále verí, že pobrežné štartovacie plošiny budú môcť byť súčasťou jej dlhodobých plánov.

Zobraziť celú správu

Smart hodinky Huawei Watch Buds 2in1 boli predstavené minulý rok v decembri v Číne, teraz prichádzajú do Európy. Ich cena je 499 eur, prvé kusy hodiniek, v ktorých sú bezdrôtové slúchadlá, bádú k dispozícii od 1. marca. Tí, ktorí si hodinky Watch Buds predobjednajú prostredníctvom oficiálnej webstránky Huawei zaplatením zálohy 30 eur, dostanú zľavu 30 eur a k nákupu získajú Huawei Scale 3 zadarmo.

Zdroj | Huawei central
Zobraziť celú správu

Četbot Bard sa pri svojej prvej prezentácii príliš nevyznamenal, keď vychrlil nesprávne informácie o teleskope Jamesa Webba. Prabhakar Raghavan, viceprezident Googlu pre vyhľadávanie, údajne poslal zamestnancom e-mail, v ktorom ich požiadal, aby prepísali Bardove odpovede na témy, ktoré dobre poznajú. Chatbot sa „najlepšie učí príkladom,“ uviedol Raghavan s tým, že trénovanie AI s vecnými odpoveďami pomôže zlepšiť presnosť odpovedí. Odpovede by mali byť v pohľade prvej osoby, mali by byť bez názoru a neutrálne a mali by mať zdvorilý, ležérny a prístupný tón. Zamestnanci sú tiež poučení, aby sa „vyhýbali domnienkam na základe rasy, národnosti, pohlavia, veku, náboženstva, sexuálnej orientácie, politickej ideológie, miesta alebo podobných kategórií“.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Telekom dnes sprístupňil technológiu VoLTE, volania cez 4G sieť pre všetky predplatené karty. Novinka sa týka predplatených kariet Predplatenka, Easy, aj Juro. Službu si môžete aktivovať cez SMS príkazom VoLTE zap na čísle 12323. VoLTE využijete vtedy ak ste v pokrytí 4G siete, máte 4G SIM kartu, kompatibilný telefón a nainštalovaný aktuálny firmvér smartfónu. Telekom podporuje VoLTE pre cca 200 modelov telefónov, medzi ktorými sú smartfóny rôznych značiek.

Zobraziť celú správu

YouTube Kids sa teraz rozširuje na ďalšie smart TV prostredníctvom aktualizácie základnej aplikácie YouTube. Najväčšou výhodou je, že YouTube Kids bude konečne k dispozícii na populárnejších platformách vrátane Roku, kde doteraz nebola dostupná.

Zobraziť celú správu

Orange evidoval k 31. decembru 2022 321 tisíc zákazníkov pevného internetu, čo predstavuje takmer 10 % medziročný nárast. Narástol aj segment TV služieb, ktorý sa v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka zvýšil o 20 % a dosiahol 194 tisíc prístupov. Popri náraste počtu zákazníkov fixných služieb zaznamenal operátor nárast počtu zákazníkov využívajúcich mobilné a fixné služby v jednom balíku. Ich počet ku koncu roka 2022 medziročne stúpol o takmer 20 % a prekročil 181 tisíc.

Zobraziť celú správu

Apple predstaví svoj headset pre AR/VR až v júni na WWDC 2023. Na nové zariadenie od Apple sa čaká dlho, posledné odhady boli, že príde začiatkom roka 2023. Očakáva sa, že headset bude mať dva 4K microLED displeje, kamery s vysokým rozlíšením, pokročilé senzory na detekciu pohybu a gest a čip M2. Vložiť toto všetko do nositeľného doplnku určite nie je jednoduché a nebude to vôbec lacné, pripraviť si budete musieť 3 000 dolárov, v eurách určite viac. Oneskorenie môže byť dobé pre používateľov, dovtedy totiž môže Apple ešte viac vylepšiť používateľský zážitok headsetu.

Zobraziť celú správu

Western Digital rozšíril svoj produktový rad MyBook o nové zariadenia. Konkrétne ide o stolné úložiská MyBook 22 TB a MyBook Duo 44 TB. Podľa informácií výrobcu vygenerovala priemerná domácnosť v roku 2022 približne 20 TB dát a tento objem by sa mal postupne len navyšovať. Toto riešenie je preto vhodné pre používateľov, ktorí neveria cloudom no stále potrebujú veľké dátové úložisko.

Zdroj | WD
Zobraziť celú správu

Telekom upozorňuje na podvodné maily. Mobilný operátor upozornil na skutočnosť, že ich zákazníci mohli v posledných dňoch obdržať podvodné maily, ktoré ich vyzývali na „vrátenie duplicitnej platby prostredníctvom kliknutia na URL odkaz“. Telekom zároveň svojich zákazníkov vyzval aby na tento odkaz určite neklikali, nikde nezadávali svoje údaje a celý mail úplne odignorovali. Tento podvod je známy pod označením phishing.

Zobraziť celú správu