Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

12 správ

DJI predstavil svoj najnovší špičkový dron pre profesionálnych filmárov. Inspire 3 je full-frame 8K kino dron vo „vysoko prenosnom prevedení“. Je vybavený kamerou Zenmuse X9-8K Air Gimbal Camera so širokou škálou dynamických farieb a kompatibilitou s rôznymi objektívmi. Jeho kamerový systém má duálne natívne ISO pre čisté zábery pri slabom osvetlení, pričom pokrýva viac ako 14 zastavení dynamického rozsahu. Profesionálne funkcie stoja za prémiovou cenou, ktorá je 16 499 dolárov.

Zobraziť celú správu

OnePlus Nord 3 sa bude predávať so 6,7″ AMOLED displejom s rozlíšením 1 240 x 2 772 px a 120 Hz frekvenciou. Vybavený bude čipsetom Dimensity 9000 a 5 000 mAh batériou s 80 W nabíjaním. Zadná strana bude obsahovať 64 Mpx hlavnú kameru spolu s 8 Mpx ultraširokým modulom a 2 Mpx makro kamerou. Predávať sa začne o 6 až 8 týždňov (koniec mája / začiatok júna). Očakáva sa, že telefón bude v Indii uvedený na trh s cenou 30 000 až 40 000 INR (333 až 445 eur).

Zobraziť celú správu

Microsoft sa pripravuje na zavedenie svojich nových funkcií na úsporu energie pre konzoly Xbox Series X/S. To zahŕňa funkciu aktívnych hodín, ktorú Microsoft pôvodne začal testovať v januári – umožní majiteľom konzoly Xbox rýchlo spustiť konzolu počas určitých hodín a úplne ju vypnúť, aby šetrili energiu v čase, keď sa používa menej. Aktívne hodiny znamenajú, že Xbox odoberie len 0,5 W, keď je úplne vypnutý, namiesto 10 – 15 W v pohotovostnom režime.

Zobraziť celú správu

Elektrifikácia znie na prvé počutie veľmi sľubne, veď ušetríme obrovské množstvo skleníkových plynov, zníži sa hlučnosť v mestách a tie budú navyše aj podstatne čistejšie. Na druhej strane ale štáty postupne prichádzajú na to, že obrovské dane z pohonných hmôt budú, a už aj chýbajú, v pokladniciach. Je tak načase elektromobily zdaniť, aby sa tieto výpadky kompenzovali. Novú daň má v hľadáčiku aj ďalší štát, v ktorom sa elektrifikácia celkom slušne rozbehla.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Orange a Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Piešťanoch podpísali Memorandum o spolupráci. Orange škole a študentom bezplatne sprístupní používanie IoT služieb mobilnej siete NB-IoT a LTE Cat-M. Pomôže tiež so získaním know-how pre nasadenie zariadení využívajúcich uvedené siete. Piešťanskí študenti pracujú na svojich IoT projektoch aj s podporou legendárneho konštruktéra mikropočítačov Romana Kišša, autora prvého československého osobného počítača PMD85. „Pre nás je takáto spolupráca zmysluplným spojením s veľkým potenciálom – máme technológie a možnosti, ktorými môžeme podporiť mladých ľudí v ich snahe pracovať na sebe,“ povedal Eric Maintenay, IT riaditeľ Orangeu.

Zdroj | Orange
Zobraziť celú správu

Elon Musk povedal, že prechod na úplne čistú energiu si bude vyžadovať investície v hodnote 10 biliónov dolárov. Oveľa viac nás však vyjde, ak by sme chceli ostať pri fosílnych palivách, podľa Muska by nás stálo približne 14 biliónov dolárov. V priebehu nasledujúcich 20 rokov je potrebná napr. masívna výstavba tovární na výrobu solárnych panelov, aby sa zabezpečila výroba energie z obnoviteľných zdrojov a kapacita skladovania elektriny potrebná na úplné napájanie globálnej ekonomiky bezuhlíkovou energiou.

Zobraziť celú správu

Apple zrušil svoje plány na vydanie samostatného 27″ displeja s mini-LED a technológiou ProMotion. Prvýkrát sa hovorilo o tom, že tento displej bude uvedený na trh niekedy v lete 2022, ale odvtedy čelil mnohým oneskoreniam. Analytik Ross Young uviedol, že Apple minulý rok dodal „niektoré panely“ pre tento displej. Odvtedy však spoločnosť údajne plány na výrobu displeja zastavila.

Zobraziť celú správu

Prvá elektrická miešačka betónu v Spojenom kráľovstve úspešne ukončila trojmesačnú skúšku komerčných dodávok. Dodávala betón v Birminghame pre britskú firmu na výrobu trvalo udržateľných stavebných materiálov Tarmac a fungovala z jej železničného závodu v Birminghame vo Washwood Heath. Miešačka je súčasťou stratégie spoločnosti ponúkať dekarbonizovanú prepravu na poslednú míľu pre stavebné projekty. Elektrická miešačka bola vytvorená v spolupráci s Renault Trucks a výrobcom automobilových komponentov TVS Interfleet. Renault hovorí, že má rovnakú priemernú kapacitu ako konvenčný dieselový mixér, ale má nulové emisie na míľu v porovnaní s 1,55 kg CO2 na míľu pre ekvivalent fosílnych palív.

Zobraziť celú správu

WhatsApp konečne dostáva najužitočnejšiu aplikáciu, sprievodný režim. Ten slúži na prepojenie jedného účtu do viacerých zariadení. Podľa beta testerov môžu byť takto spojené až štyri smartfóny, resp, tablety. Ide o beta verziu WhatsApp pre Android v2.23.8.2. Majitelia iPhonov majú zatiaľ smolu, so systémom iOS sa nebudú môcť spárovať, pokiaľ na spárovanie s iPhone nepoužijete riešenie DPI obrazovky.

Zobraziť celú správu

Herná streamovacia služba GeForce Now je v 4K UHD rozlíšení dostupná už aj na tohtoročných televízoroch LG. Majitelia týchto televízorov si môžu na veľkej obrazovke zahrať vybrané PC hry v 4K UHD rozlíšení v grafickej kvalite na úrovni karty GeForce RTX 4080. V hrách si tak budú môcť užiť nielen vysoké snímkovanie, ale napr. aj realistické správanie svetla vďaka raytracingu. Služba je dostupná vo viac ako 80 krajinách sveta vrátane Slovenska.

Zobraziť celú správu

Čínske ZTE predstavilo svoj nový vlajkový smartfón ZTE Axon 50 Ultra. Smartfón je zaujímavý nielen svojim čipsetom, ktorým je Snapdragon 8+ Gen 1 či rýchlym nabíjaním výkonom až 80 W, ale najmä obojsmernou satelitnou komunikáciou. Na tento účel ZTE Axon 50 Ultra využíva satelitnú sieť BeiDou (BDS), prostredníctvom ktorej dokáže odosielať a prijímať SMS správy aj v lokalitách, kde nie sú dostupné klasické mobilné siete. Spoločnosť okrem toho predstavila aj 12,1″ Android tablet ZTE Axon Pad, ktorému nechýba podpora 5G sietí, stylusu či smart magnetickej klávesnice, ktorá je predávaná samostatne. Ceny a dátumy vydania nových produktov v tejto chvíli nepoznáme.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.