Reklama
Správa dňa

Xiaomi 14 Ultra bude mať veľký 1-palcový senzor Sony LYT900

11 správ

Do našej redakcie zavítal Martin z Martina, známy CARHOLIC a „nezávislý autor, ktorý je závislý od áut a informuje o nich po svojom.“ Ako sa Martin dostal k autám, čo bola jeho prvá testovačka, na ktorú zase najviac spomína, ale aj to, ako dlho trvá tvorba jeho videí, ktoré možno nazvať doslova „umeleckými dielami“, sa dozviete v našom novom TECHTALKS. Otvoríme aj tému elektromobility, autonómnych systémov a LEGO, keďže s naším Romanom má Martin spoločnú vášeň = skladanie áut práve z kociek legendárnej stavebnice.

Zobraziť celú správu

WhatsApp zaviedol možnosť používať rovnaký účet na viacerých telefónoch. Teraz môžete prepojiť ďalší telefón ako jedno zo štyroch ďalších zariadení, rovnako ako pri prepojení s WhatsApp na webových prehliadačoch, tabletoch a stolných počítačoch. Spárovanie je jednoduché, stačí vybrať v menu Prepojiť s existujúcim účtom, vygenerovať QR kód a primárny zariadením ho naskenovať.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Využívate Messenger v Apple Watch? Ak áno, tak vás zrejme nepoteší správa, že Meta sťahuje aplikáciu Facebook Messenger z Apple Watch. Od 1. júna už používatelia Apple Watch nebudú môcť odosielať ani prijímať správy pomocou aplikácie. Táto správa sa objavila po tom, čo si niektorí používatelia všimli upozornenie v aplikácii Apple Watch Messenge. Oznámenie znelo: „Po 31. máji nebude Messenger dostupný ako aplikácia pre Apple Watch, no stále môžete dostávať upozornenia Messengera na svoje hodinky.“

Zobraziť celú správu

Prvý skladací smartfón od Google sa volá Pixel Fold. Má externý displej s uhlopriečkou 5,8″. Po otvorení získate 7,6″ veľkosť. Obe obrazovky majú 120 Hz OLED panely s podporou HDR. O výkon sa stará minuloročný procesor Tensor G2, ktorému sekunduje 12 GB RAM. Interná pamäť môže mať 256, alebo 512 GB. Novinka bude stáť 1 799 dolárov, dátum predaja oznámený nebol, ale má sa tak stať v priebehu budúceho mesiaca.

Zobraziť celú správu

Po veľkom úniku z minulého týždňa HTC potvrdilo, že jeho smartfón U23 Pro bude uvedený na trh budúci týždeň vo štvrtok 18. mája. Nová ukážka ukazuje letmý pohľad na zariadenie, ale neodhaľuje žiadne ďalšie informácie.

Zdroj | HTC
Zobraziť celú správu

Macy od Apple začali natívne podporovať Unreal Engine 5 na svojich procesoroch. Epic vydal novú aktualizáciu, verziu 5.2, čo by malo priniesť výrazne lepší výkon na počítačoch Mac s procesormi M1 a M2. Doteraz sa museli používatelia počítačov Mac spoliehať na technológiu Rosetta, aby ich spustili. Epic tiež predstavil novú aplikáciu pre iPad. Určená je pre virtuálne produkcie, ktorá funguje s editorom ICVFX (In-Camera VFX) Unreal Engine. Ponúka „intuitívne dotykové rozhranie pre scénické operácie, ako je triedenie farieb, umiestnenie svetelných kariet a úlohy správy nDisplay odkiaľkoľvek v rámci objemu LED“.

Zobraziť celú správu

iPhone 15 Pro Max by mohol dostať do výbavy periskopický objektív so 6-násobným priblížením. Táto technológia umožňuje zvýšený optické priblíženie a už ju používajú niektoré značky s Androidom, ako Samsung, Google, Huawei a ďalšie.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.