Reklama

Pozrite si TOP 7 televízorov, s ktorými si užijete MS v hokeji 2023

Zdroj | Jonas Leupe/Unsplash
TECHBOX
Zdroj | Jonas Leupe/Unsplash
Zdroj | Jonas Leupe/Unsplash

Určite viete, že dejiskom 86. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v roku 2023 je Fínsko a Lotyšsko. Turnaj bude prebiehať od 12. do 28. mája. Pre mnohých z vás môže byť otázkou dňa, na akom televízore si tento športový festival pozriete.

Zákon schválnosti totiž zvyčajne zaúraduje v tom najnevhodnejšom momente a vy namiesto toho, aby ste chystali obložené chlebíky a dávali chladiť limonádu, musíte riešiť, aký je pre vás najlepší telkáč. Nevadí, nič sa nedeje, pripravili sme pre vás prehľad vynikajúcich modelov.

Za socializmu sa kupovali televízory oveľa ľahšie. Počkali ste si pár mesiacov, kým na vás dôjde poradovník a vy ste si potom šťastne z obchodu odniesli ťažkú škatuľu. Dnes? Katastrofa! Stovky modelov, desiatky výrobcov a uhlopriečok s rôznymi technológiami. Kto sa má v tom vyznať?

Obsah pokračuje pod reklamou

A aby toho nebolo málo, ten istý model stojí v jednom obchode viac a v druhom menej. Ako sa v tom orientovať? Ako kúpiť dobrý televízor za super cenu?

Pozreli sme sa na ponuku nášho najväčšieho elektrodomu NAY a hádajte čo sme zistili. Práve teraz majú skvelú akciu na…. nie nie sú to kulmofény. Nie, nie sú to bežecké pásy. NAY-ka pripravila skvelú ponuku na te-le-ví-zo-ry!

Prelistovali sme aktuálny leták a vybrali pre vás TOP 7 modelov, ktoré vám urobia skvelú službu nielen počas MS 2023. Zoznam sme zoradili podľa veľkosti uhlopriečok.

1.

LG UHD Smart OLED TV 77C22LB evo

2 999,00 € Kúpte výhodne v NAY

Ak to máte radi priadne veľké s množstvom detailov, siahnite po práve tomto modeli. Najprv si však premerajte miestnosť, kde ho chcete umiestniť, pretože tento televízor od LG má uhlopriečku bez 5 cm rovné 2 metre!

Technológia Brightness Booster posúva úpravy, o ktoré sa stará procesor α9 5. generácie s podporou AI, na vyššiu úroveň, pretože prináša až o 20 % väčšiu svetelnosť. Výsledkom je výraznejší obraz so špičkovou efektívnosťou svetla. Vďaka pokroku v oblasti hlbokého učenia dokáže procesor vylepšovať objekty v popredí a pozadí s cieľom pridať prirodzenú hĺbku a stará sa o to, aby boli farby pôsobivo živé a zároveň realistické.

Samosvietiace pixely nie sú obmedzené podsvietením, prinášajú tak najhlbšiu čiernu a výrazný kontrast v každom svetle. To ale nie je všetko. Dynamické mapovanie odtieňov Pro vylepšuje obraz tak, že využíva 5 000 blokov na celej obrazovke, čo znamená dynamickejšie zobrazenie HDR.

Zdroj | LG

Technológia Dolby Vision IQ s funkciou Precision Detail dodá obrazu výnimočnú hĺbku a nechá vyniknúť jemné textúry. Nový procesor vylepší aj zvuk. Dokáže premeniť 2-kanálové audio na virtuálny 7.1.2-kanálový zvuk. Zažijete dianie a akciu všade okolo seba a budete sa cítiť ako hlavný hrdina filmu.

Ak hľadáte inšpiráciu na filmový večer, obráťte sa na aplikácia ThinQ, poskytuje odporúčania na základe vášho vkusu. Nastavte profil každej osoby v domácnosti – každý člen bude môcť jednoducho prejsť na svoje obľúbené televízne seriály a sledovať prispôsobené správy a športové aktuality. Cez dostupné streamovacie aplikácie môžete sledovať prakticky čokoľvek. So službami Netflix, Disney+, Amazon Prime, Apple TV+ a HBO Max (Max) a kanálmi LG si vždy nájdete pútavý program. Oceníte aj mimoriadne tenký rám. Pri sledovaní vás nebude nič rušiť a obraz vás úplne pohltí.

2.

TCL UHD Smart QLED TV 65C739

Skvelou voľbou za perfektnú cenu je 164 cm (65″) uhlopriečka smart televízora od TCL. Je vybavený QLED panelom s rozlíšením 4K Ultra HD (3 840 × 2 160 px) a poteší podporou prakticky všetkých HDR formátov.

TCL C73 Series prináša skvelé vizuálne zážitky vďaka schopnosti zobrazenia viac ako 1 miliardy farieb a odtieňov. Pri všetkých úrovniach jasu uvidíte čisté, živé a prirodzené farby. Quantum Dot je technológia, podľa ktorej sa televízorom hovorí QLED. Navyše v kombinácii s použitým VA panelom s Direct LED podsvietením ponúka tento model naozaj perfektný kontrast a výborné podanie čiernej farby.

Televízor poteší priaznivcov rýchlych scén, a to obnovovaciou frekvenciou zobrazovacieho panelu, ktorá je až 144 Hz. Režim Game Master Pro ponúka celú plejádu moderných funkcií, ktoré očakávajú nároční hráči – či už ide o nízku latenciu, VRR, Freesync Premium či ALLM.

Zdroj | TCL
Obsah pokračuje pod reklamou

Reproduktory sú ladené od známej audio spoločnosti Onkyo, zaručujú čistý a dynamický zvuk. Podpora Dolby Atmos či DTS-HD zaistí priestorový zvuk. Smart v názve znamená, že si pohodlne otvoríte svoje obľúbené streamovacie služby ako sú Apple TV, Netflix, HBO Max (Max), Amazon Prime či Disney+. Okrem diaľkového ovládania môžete využiť aj hlasové, pomocou Google Assistant. Dokonca môžete využiť hlas aj v slovenčine. Veľmi ľahko tak napríklad nájdete obľúbené videá na YouTube, čo ocenia aj tí najmenší diváci, deti.

3.

Samsung UHD SMART QLED TV QE65Q80B (2022)

1 099,00 € Kúpte výhodne v NAY

V našom zozname nesmie chýbať ani obľúbený Samsung. Ultratenký elegantný smart QLED televízor QE65Q80B zaujme pokročilým procesorom, sofistikovaným dizajnom, obrazovkou so 163 cm (65“) uhlopriečkou a brilantným 4K Ultra HD rozlíšením (3 840 × 2 160 px). Okamžite vás vtiahne do sveta neuveriteľne jasného obrazu, jemných detailov a realistických farieb.

Pokročilá kontrastná technológia priameho zadného podsvietenia využíva systém presne riadených LED diód, ktoré sa starajú o maximálne vyvážený, čistý a plný kontrast. Koncentrované zóny sa sústredia na detaily a odtiene scénu po scéne menia každý obraz na nevídanú symfóniu farieb.

Ochudobnení neostanete ani v prípade starších filmov. Aj tie uvidíte v špičkovom zobrazení. Quantum Processor 4K s podporou AI prepočítava každý obsah na kvalitné 4K rozlíšenie. Optimalizuje nielen samotný obraz, ale i zvuk a ďalšie funkcie tak, aby ste si na obrazovke mohli užiť tú najkvalitnejšiu filmovú či televíznu zábavu alebo športové prenosy.

Zdroj | Samsung

K špičkovému obrazu patrí aj dynamický zvuk. Nové reproduktory s vrchným vyžarovaním od Samsungu vám ho spoľahlivo ponúknu. Umiestnia vás priamo do stredu diania a obklopia priestorovým audiom Dolby Atmos.

Televízor je, samozrejme, pripravený aj pre hráčov. S Xbox Game Pass sa vám otvára úplne nový level plný strategických, akčných a športových hier – tie si môžete vyberať z prehľadnej digitálnej knižnice. Navyše v nej pravidelne pribúdajú novinky, takže si ich vyskúšate priamo v deň ich vydania. Prežite dobrodružstvo gamingu aj bez konzoly s jednoduchým prístupom k vášmu televízoru.

4.

Philips UHD Android OLED TV 55OLED807/12

1 399,00 € Kúpte výhodne v NAY

S televízorom Philips dostanete to, čo vám nikto iný nedá. Viete čo? Áno, ide o funkciu Ambilight s inteligentnými LED diódami na krajoch televízora a kompatibilitu s hlasovými asistentmi. Poďme ale pekne po poriadku.

Televízor disponuje 4K UHD rozlíšením a je kompatibilný so všetkými hlavnými formátmi HDR, vrátane HDR10+ a Dolby Vision. Či už ide o váš obľúbený seriál, alebo najnovšiu video hru – tiene budú hlbšie, svetlé povrchy žiarivejšie, farby vernejšie a pohyb neuveriteľne plynulý.

Procesor P5 od Philipsu s umelou inteligenciou vám prinesie taký realistický obraz, až budete mať pocit, že doňho môžete vstúpiť. Algoritmus umelej inteligencie s hĺbkovým učením spracúva obrazy podobne ako ľudský mozog. Nech sledujete čokoľvek, získate živé detaily a kontrast, bohaté farby a plynulý pohyb. Aj preto získal tento model certifikát IMAX Enhanced, ktorý je bežne udeľovaný kinám.

Zdroj | Philips

Vďaka ultratenkému kovovému rámu a otočnému stojanu z lešteného hliníka je tento televízor skutočne štýlový. Podsvietené diaľkové ovládanie dopĺňa mäkká koža Muirhead z udržateľných zdrojov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Pomocou systému Android TV sa dostanete k obsahu, ku ktorému chcete, kedy len chcete. Okrem toho je vybavený HDMI 2.1 vám umožní naplno využívať výbavu novej generácie s mimoriadne reaktívnym hraním hier a neuveriteľne plynulou grafikou. Prekvapte súpera, alebo dokonale vyberte ostrú zákrutu.

4-stranný Ambilight prináša rozsvietenie a zmenu farby LED diód umiestnených na všetkých štyroch okrajoch televízora, ktoré sú dokonale zosynchronizované s farbami toho, čo sa odohráva na obrazovke, alebo s hudbou.

5.

Sony UHD Android OLED TV XR-55A75K

1 389,00 € Kúpte výhodne v NAY

Smart Android televízor Sony XR-55A75K s operačným systémom Google TV, OLED displejom, rozlíšením 4K Ultra HD (3 840 × 2 160 px), 139 cm (55“) uhlopriečkou a procesorom Cognitive Processor XR vás vtiahne do deja vďaka špičkovému obrazu s priestorovým zvukom.

Posuňte obraz a zvuk na vyššiu úroveň vďaka procesoru Cognitive Processor XR. Revolučný procesor v televízoroch Bravia XR reprodukuje obsah tak, ako ho ľudia vidia a počujú, a tým vytvára neuveriteľný realistický zážitok. Chápe spôsob zaostrovania ľudského oka a krížovo analyzuje obrazy tak, aby mali prirodzenú hĺbku, mimoriadny kontrast a nádherne živé farby.

Zdroj | Sony

Tento televízor vďaka spojeniu OLED s technológiou XR OLED Contrast Pro vylepšuje farby a kontrast vo svetlých oblastiach, takže si môžete vychutnať nevídanú čiernu a špičkový jas. A v kombinácii s procesorom Cognitive Processor XR vylepšuje obraz rovnakým spôsobom, akým zaostrujú naše oči, takže vám v oslňujúcom svetle či hlbokých tieňoch neujde už žiadny detail.

6.

Samsung UHD Smart NEO QLED TV QE55QN85B

Druhý Samsung v našom zozname ponúka 138 cm uhlopriečku (55″) v 4K UHD rozlíšení (3 840 × 2 160 px). Neo QLED panel poteší vaše oči výnimočným kontrastom pomocou technológie Quantum Matrix, ktorá presne ovláda nové diódy Quantum Mini LED. Takže aj v extrémne tmavých či svetlých scénach si môžete užiť jemné a ostré detaily.

Bohaté farby a odtiene, najjemnejšie nuansy a hlboký kontrast – to všetko ponúka pokročilá technológia dynamické mapovanie tónov HDR10+.

Zdroj | Samsung

Funkcia Real Depth Enhancer spolu s pokročilými neurónovými sieťami vytvára obraz tak, ako ho prirodzene vnímame zrakom. Zvyšuje kontrast na objekte v popredí, zatiaľ čo pozadie necháva také, aké je. V dokumente o zvieratách sa tak môžete tešiť na vykreslené detaily srsti či peria, zatiaľ čo džungľa okolo pôsobí ako skvelá, no nenápadná kulisa.

Pre hráčov je prichystaný Xbox Game Pass, takže si môžu užiť hranie aj bez konzoly. Režim Motion Xcelerator Turbo+ vám umožní hrať v špičkovej kvalite 4K 120 Hz. Z neprehľadných akčných scén sa tak razom stane krištáľovo jasný a ostrý obraz, na ktorom budete presne vedieť, aká zákruta vás na pretekárskej dráhe čaká, alebo kde sa skrýva nepriateľ. AMD FreeSync Premium Pro sa postará o elimináciu nežiaduceho trhania obrazovky, ktoré môžu znamenať rozdiel medzi výhrou a sklamaním.

Obsah pokračuje pod reklamou

K hrám aj k filmovej či športovej produkcii patrí dobré audio. Získate ho vďaka novým reproduktorom s vrchným vyžarovaním. Počas pozerania sa doslova ocitnete uprostred deja. Technológia SmartThings sa prepojí so všetkými vašimi smart zariadeniami a umožní vám ich vzdialene ovládať hlasom, alebo diaľkovým ovládačom.

7.

FHD Android LED TV TCL 40S6203

Náš zoznam uzatvára cenovo výhodný televízor s menšou obrazovkou, ktorá sa hodí do detskej izby, kuchyne, či na chalupu. TCL 40S6203 má 100 cm uhlopriečku (40″) s FHD rozlíšením (1 920 × 1 080 px). Ani tu nechýba technológia HDR, ktorá ponúka vysoký kontrast, jas a farebné detaily – obraz tak nepríde o detailné scény a stáva sa skutočne živým.

Micro Dimming optimalizuje kontrast v rôznych scénach. Obraz je analyzovaný a následne je rozdelený do niekoľkých samostatných zón. Kontrast a jas je optimalizovaný tak, aby čierna zostala čiernou, aby viac vynikli detaily a vznikol obraz s väčšou hĺbkou detailu.

Zdroj | TCL

V oblasti audia je Dolby istotou pre výborný zvukový zážitok. Dolby Audio prináša priestorový zvuk, ale postará sa aj o dynamický zvuk, ktorý vyznie u mnohých žánrov, s ktorými sa stretnete nielen pri sledovaní obľúbených programov, športových prenosov, ale i pri počúvaní hudby.

Veľké možnosti ponúka Android TV 11. Jeho súčasťou je Chromecast – slúži nielen na zdieľanie, ale aj zrkadlenie z mobilných zariadení. Systém umožňuje zapojenie TV do smart domácnosti. Samozrejmosťou je zabudovaný Google Assistant.

Zdroj | Matthew Fournier/Unsplash

Vybrali ste si? Veríme, že sme vás inšpirovali. Tieto, ale aj iné tech zariadenia si môžete pozrieť naživo v predajniach, pohodlne objednať cez aplikáciu, či v e-shope s vyzdvihnutím na predajni, resp. s doručením priamo k vám domov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.