Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
14 správ

Google testuje umelú inteligenciu v nových smartfónoch Pixel, kde majú riešiť problémy s nevyžiadanými telefonátmi od spamu až po robotické hovory. Produktový manažér skupiny pre aplikáciu Phone by Google, Jonathan Eccles, hovorí, že spoločnosť chce pomocou AI „riešiť väčšie a dôležitejšie problémy“. Cieľom má byť budúcnosť, kde používateľa už nikdy nevyruší nečakaný hovor a „zároveň by ste nikdy nemali mať pocit, že ste pri akomkoľvek telefonáte neefektívny alebo neproduktívny.“

Zobraziť celú správu

Orange a piešťanskí elektrotechnici sa dohodli na spolupráci, budú participovať na projektoch, ktoré spájajú robotiku a internet vecí. Orange Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej a študentom bezplatne sprístupní používanie IoT služieb mobilnej siete NB-IoT a LTE Cat-M. Pomôže tiež so ziskaním know-how pre nasadenie zariadení využívajúcich uvedené siete.

Zobraziť celú správu

Autopožičovňa AVIS radikálne zníži emisie CO2 už v tomto roku. Dosiahne to vďaka nákupu nových vozidiel, kde sa bude klásť dôraz najmä na nízkoemisné vozidlá a plug in hybrid motorizácie. Nákup bude realizovaný prostredníctvom automobiliek s ich najnovšími modelmi od VW, Stellantis, Renault, Kia, Volvo, Mercedes Benz. Celkové emisie spoločnosti by mali tento rok klesnúť až o 20 %.

Zobraziť celú správu

Minulý rok museli oppo a OnePlus pozastaviť všetky predaje v Nemecku a teraz Vivo čelí rovnakému problému v rámci patentového sporu s Nokiou. Okresný súd v Mannheime rozhodol o Nokii a Vivo. Keďže rokovania o licenčných poplatkoch zlyhali, Vivo bude nútené prestať predávať smartfóny v Nemecku, ak obsahujú technológiu patentovanú spoločnosťou Nokia. Vivo a Nokia mali dohodu do roku 2021, licencia nebola obnovená.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Dnes prebehlo na Slovensku úspešné spustenie najväčšieho digitálneho testovania v strednej Európe – IT Fitness Test. Ide už o dvanásty ročník, pričom tohtoročné testovanie je okrem jazykov krajín V4 rozšírené aj o ukrajinskú mutáciu. Minulý rok odhalili výsledky testovania značné problémy najmä s porozumením textu a so schopnosťou vyhodnotiť, overiť a použiť informácie. IT Fitness Test tak v tomto prípade slúži ako kompas pre hľadanie slabých miest v školách a vzdelávacích inštitúciách na tému digitalizácie.

Zobraziť celú správu

ESET a Intel spustili ochranu koncových zariadení firiem pred ransomvérom posilnenú o detekciu na úrovni procesora. Spojením pokročilého viacvrstvového bezpečnostného softvéru s platformou Intel vPro 9. generácie v rámci nových procesorov Intel Core 13. generácie, prináša ESET a Intel účinné riešenie pre malé a stredné firmy ako aj korporácie v boji proti ransomvéru. Unikátne viacvrstvové hardvérovo-softvérové riešenie tak prináša vysokoúčinné zabezpečenie firmám všetkých veľkostí, ktoré používajú platformou Intel – vrátane Intel vPro Enterprise a Intel vPro Essentials.

Zdroj | LET:D/Unsplash
Zobraziť celú správu

Toyota využíva pri nárazových testoch najpokročilejší virtuálny model ľudského tela na svete. Automobilka už 23 rokov používa softvér THUMS. Táto technológia umožňuje dôkladne študovať vplyv rôznych typov kolízií na zranenia vodičov, cestujúcich a chodcov rôzneho pohlavia, veku a typu postavy. Najnovšia, 7. generácia zohľadňuje aj zmeny návykov vodičov využívajúcich ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), akým je napríklad Toyota T-MATE.

Zobraziť celú správu

Digitálny operátor Radosť spojil známy hit, korčule, disko guľu, svetlá a zábavu, aby priniesol všetkým nefalšovanú a najmä úprimnú radosť. Kampaň k nekonečným dátam, volaniam a správam bez viazanosti za 20 € na 30 dní sa nesie v radostnom a hravom duchu v sprievode chytľavej melódie, ktorá znásobuje pocit radosti.

Zobraziť celú správu

Intel dnes oznámil kľúčové partnerstvo, ktoré umožňuje výrobcom čipov vybudovať nízkoenergetický čipset na jeho 18A procese. Spolupráca sa zameria na dizajn mobilných čipsetov s CPU jadrami na báze Arm a potom sa nakoniec presunie do automobilového priemyslu, internetu vecí, dátových centier a leteckých a vládnych aplikácií. Oznámenie je súčasťou stratégie IDM 2.0, v rámci ktorej Intel masívne investuje do výrobných kapacít po celom svete, vrátane expanzií v Spojených štátoch a EÚ.

Zobraziť celú správu

Mustang Mach-E dostáva nové slovenské, výrazne nižšie ceny. Odvíjajú od výbavy vozidla, výkonu a kapacity batérie. V prípade základnej výbavy Mach-E je to o 11 000 € menej, no pri výbave Mach-E Premium – s najvyššou kapacitou batérie, je to až o 14 500 € menej oproti pôvodnej cene elektromobilu. Aktuálnym nastavením cien spoločnosť Summit Motors Slovakia reaguje na novú cenotvorbu výrobcu a dodávateľa Fordov. Táto sa odvíja od celkovej optimalizácie výroby elektromobilov Ford ako aj využitia nových, cenovo dostupnejších batérií v elektrických SUV.

Zobraziť celú správu

Marvel Studios uviedol teaser trailer na svoj nový film The Marvels. Film prinesie prvú čisto ženskú tímovku z prepojeného filmového a televízneho univerza. Môžeme sa tešiť na návrat Captain Marvel a Ms. Marvel. Vráti sa aj Monica Rambeau, z ktorej sa stane superhrdinka Photon.

Zobraziť celú správu

Smartfón Google Pixel 7a uniká na oficiálne vyzerajúcich rendroch. Spredu vyzerá ako Pixel 6a a zadná strana bude prevzatá z Pixelu 7. Výrobca zrejme tento rok, okrem čiernej a bielej, pridá aj svetlomodrú farbu. Očakáva sa, že Pixel 7a pridá podporu bezdrôtového nabíjania dostane procesor Tensor G2.

Zdroj | onleaks
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.