Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

11 správ

Zažili sme svetovú premiéru novinky Škoda Superb. Priamo po predstavení sme mali jedinečnú možnosť rozprávať sa s Petrom Olahom, šéfdizajnérom interiérov Škoda. Pýtali sme sa na to, čo je pri tvorbe interiérov najdôležitejšie, aké materiály sú dnes trendy a dozviete sa i to, ako budeme s autom komunikovať v budúcnosti. Pohodlne sa usaďte a pozrite alebo vypočujte si náš rozhovor s úspešným slovákom Petrom Olahom.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Creative oznámila vydanie série Aurvana Ace, slúchadiel poháňaných mikro-elektromechanickými systémami (MEMS) od spoločnosti xMEMS. Aurvana Ace a Aurvana Ace 2 sa považujú za prvé plne bezdrôtové slúchadlá MEMS dostupné pre bežných spotrebiteľov. Táto technológia dokáže produkovať zvuk s vyššou vernosťou a odolnosťou pri znížení spotreby energie. Séria Creative Aurvana Ace má frekvenciu v rozsahu od 5 Hz do 40 kHz.

Zdroj | Creative
Zobraziť celú správu

Microsoft dočasne zakázal svojim zamestnancom používať ChatGPT „kvôli bezpečnosti a problémom s údajmi“. Spoločnosť oznámila pravidlo na internej webstránke, dokonca zablokovala podnikovým zariadeniam prístup k chatbotu AI. Malo ísť o chybu, podľa hovoru testovala spoločnosť „systémy riadenia koncových bodov pre LLM a neúmyselne sme ich zapli pre všetkých zamestnancov.“

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

MacOS Sonoma 14.2 beta obsahuje užitočnú zmenu pre tých, ktorý využívaju službu rozpoznávania hudby, Shazam. Vďaka tejto aktualizácii je teraz Shazam integrovaný priamo do systému macOS a možno ho pridať do lišty ponuky alebo ovládacieho centra Macu. Stačí otvoriť Nastavenia, vybrať Ovládacie centrum na bočnom paneli a vyhľadať novú časť Rozpoznávanie hudby. Tu nájdete dva prepínače pre Shazam, jeden pre panel s ponukami a druhý pre ovládacie centrum.

Zobraziť celú správu

Problémy s výrobou elektromobilov Volkswagenu v Nemecku pokračujú. Volkswagen oznámil, že pozastavuje výrobu elektromobilov vo svojom nemeckom závode v Zwickau pre nedostatok elektromotorov. Zastavenie výroby ovplyvní elektrické modely koncernu, vrátane Audi Q4 e-tron (a Sportback) a modelov Volkswagen ID.4 a ID.5.

Zobraziť celú správu

Apple utrpel porážku v daňovom spore s Bruselom o 13 miliárd € po tom, ako poradca najvyššieho súdu EÚ povedal, že víťazstvo spoločnosti v skoršom rozhodnutí by malo byť zrušené. Giovanni Pitruzzella, generálny advokát Európskeho súdneho dvora, vo štvrtok uviedol, že víťazstvo Applu na Všeobecnom súde EÚ by sa malo odložiť na bok, pretože je plné chýb. Je pravda, že takéto stanoviská generálnych advokátov sú nezáväzné, najvyšší tribunál EÚ sa vo väčšine prípadov riadi týmito radami. Záväzné rozhodnutie bude známe v najbližších mesiacoch.

Zobraziť celú správu

Na Facebook na Slovensku dohliada 11 ľudí. Týchto 11 moderátorov zároveň dohliada aj na dianie na sesterskej platforme Instagram. Napríklad také Írsko zamestnáva pre túto činnosť až 42 moderátorov obsahu.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.