Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
12 správ

Samsung Galaxy Tab S9 má prísť s 11″ AMOLED displejom, čo je vítaná zmena, pretože posledné roky bola táto stredná veľkosť vybavená len LCD panelmi. Hovorí sa, že Samsung koncom tohto roka uvedie na trh sériu Galaxy Tab S9 spolu s novými skladacími zariadeniami a hodinkami Galaxy Watch 6. Očakáva sa tiež, že celý rad tabletov bude odolný voči vode, čo bude po prvý raz pre top tablety od Samsungu. Poháňať ich majú procesory Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy.

Zobraziť celú správu

Apple otvorí svoj prvý Apple Retail Store v Indii 18. apríla, druhý obchod bude otvorený o dva dni neskôr. Apple BKC je pomenovaný kvôli svojej polohe v obchodnej a rezidenčnej štvrti Bandra Kurla Complex v Bombaji. Druhý obchod, Apple Saket, bude v Dillí.

Zobraziť celú správu

Netflix pripravuje animovaný seriál založený na svojom veľkom hite Stranger Things. Spoločnosť zatiaľ neprezradila veľa podrobností o najnovšom spin-offe. Pripravuje sa aj hra vo virtuálnej realite, divadelná hra a ďalšia živá akčná show. Pôvodný seriál končí piatou sériou.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Tesla sa stáva najhodnotnejšou automobilovou značkou na svete. Americký výrobca elektromobilov prekonal Mercedes-Benz aj Toyotu a získal prvé miesto s ocenením na 66,2 miliardy dolárov. Podľa nedávnej správy od Brand Finance, poradenskej agentúry, ktorá sleduje hodnotu značky v rôznych segmentoch, hodnota Tesly stúpla o približne 44 % a vyšplhala sa na vrchol rebríčka. Brand Finance sa zameriava na 5 000 značiek a publikuje viac ako 100 správ pri zostavovaní rebríčka značiek každý rok.

Zobraziť celú správu

Rendery Xiaomi 13 Ultra unikli na verejnosť a my tak máme lepšiu predstavu, čo bude prenášať jedna z najočakávanejších vlajkových lodí tohto roka. Zdá sa, že bude osadená 1″ snímačom Sony IMX989, ktorý bude spárovaný s tromi ďalšími 50 Mpx fotoaparátmi. Na prednej strane by sa mohla nachádzať 32 Mpx selfie kamera. AMOLED displej bude mať 6,7″ a 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Z ďalších špeficikáci môžeme spomenúť procesor Snapdragon 8 Gen 2, max. 16 GB RAM a 512 GB internú pamäť. Batéria bude mať 4 900 mAh a 90 W káblové + 50 W bezdrôtové nabíjanie.

Zobraziť celú správu

Hekeri to vo veľkom skúšajú na firmy. Uvedomili ste si napríklad aké hrozby na vás striehnu z IoT zariadení? Internet of Things sú smart zariadenia, napríklad bezpečnostné kamery, senzory pohybu, žiarovky, zásuvky, ale i Wi-Fi routre. Sú to bez akýchkoľvek pochybností šikovní a nenápadní pomocníci vo firmách, no zároveň predstavujú bezpečnostné riziko. Presne takéto témy sa riešia na portáli Bezpečne vo firme. Ide o užitočný projekt, ktorý zastrešuje tím z ESET-u a každý mesiac prináša niekoľko aktuálnych článkov. Nájdete tu napríklad aj zamyslenie sa nad tým, ako sa stierajú hranice medzi pracovným a osobným životom.

Zdroj | Anthony Riera/Unsplash
Zobraziť celú správu

Apple predal v prvých mesiacoch 2023 výrazne menej počítačov v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Predaje Macov klesli za 1Q o viac ako 40 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. V číselnom vyjadrení je to pokles zo 6,9 milióna na 4,1 milióna, celkový podiel Apple na trhu s PC medziročne klesol z 8,6 % na 7,2 %.

Zobraziť celú správu

Microsoft a Snap sa spojili, aby priniesli Snapchat Lenses do Teams. Od dnešného dňa budú šošovky pomaly dostupné pre všetkých. Väčšina používateľov by k nim mala mať v najbližších dňoch prístup v aplikácii Teams. Keď sa nabudúce pripojíte k videohovoru, budete si môcť vybrať jeden z 26 populárnych šošoviek. Je to zaujímavý spôsob, ako oživiť nudné konferenčné hovory, dôležité je však dodržať zásadu všetko s mierou a dať si pozor, aby ste túto funkciu nezapli náhodou, napríklad pri pracovnom pohovore, alebo v dôležitom calle so šéfom.

Zobraziť celú správu

Apple vydáva iOS 15.7.5 s dôležitými bezpečnostnými opravami. Oficiálne poznámky k vydaniu pre iOS 15.7.5 nespomínajú žiadne nové funkcie okrem vylepšení zabezpečenia. Aktualizácia je k dispozícii pre iPhone 6s (Plus), iPhone 7 (Plus), iPhone SE (1. generácia), iPad Air 2, iPad mini (4. generácia) a iPod touch (7. generácia)

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.