Reklama
Správa dňa

Tesla uvádza na trh Model Y s najdlhším dojazdom

  • dnes
12 správ

BYD sa pripravuje na uvedenie svojho prvého ultraluxusného elektrického sedanu v rámci svojej prémiovej značky Yangwang. Model U7 bude maž takmer 1 300 koní a dojazd do 800 km (CLTC). Nový Yangwang U7 je inšpirovaný modelom U9. Predná časť vyzerá ako Tesla Model S, zadná časť jej naznačuje inšpiráciou Porsche. Yangwang U7 bude založený na platforme e4, navrhnutej so štyrmi elektromotormi.

Zobraziť celú správu

TopPäť rôznych modelov novej série Xiaomi Redmi Note 13 má poločné tie najdôležitejšie parametre, zatiaľ čo rozdiely nájdete v tých špecifikáciách, ktoré vám umožnia ušetriť bez citeľných obmedzení. Aj preto dokážu modely tejto novej série ponúknuť špičkový hardvér, ale zároveň aj veľmi nízku počiatočnú cenu. Spoznajte ju dopodrobna v prvom dieli nášho špeciálneho seriálu, v ktorom si postupne rozoberieme ich najväčšie prednosti.

Zobraziť celú správu

Najnovšia misia NASA určená na pozorovanie zemských oceánov a atmosféry z vesmíru vyletela na obežnú dráhu z Floridy na nosnej rakete SpaceX. Bude študovať fytoplanktón, mikroskopické rastliny, ktoré sú základom morského potravinového reťazca, a drobné častice nazývané aerosóly, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri tvorbe oblakov. Tieto dve zložky v oceáne a atmosfére sú dôležité pre pochopenie klimatických zmien vedcami. Skratka misie, PACE, znamená Planktón, Aerosol, Cloud, Ocean Ecosystem.

Zobraziť celú správu

Bidenova administratíva oznámila, že bude vyžadovať, aby veľké operácie na ťažbu kryptomien oznamovali spotrebu elektriny. Vyplýva to z obáv, že priemysel by mohol predstavovať hrozbu pre národné elektrické siete a urýchliť dopady klimatických zmien. EIA uvádza, že v USA identifikovala 137 komerčných ťažiarov kryptomien. Tieto operácie predstavujú približne 2,3 % národnej spotreby energie. To predstavuje 90 TWh ročne, viac, ako Fínsko, Belgicko a Čile spotrebujú v rovnakom časovom období.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Odhaliť prečo sa stáva čoraz viac obľúbenejším autom Korando od SsangYong nie je vôbec ťažké. Dostanete pomerne veľké a priestranné rodinné auto za slušnú a v našich pomeroch prijateľnú cenu pre väčšinu obyvateľov. Zaujímalo nás, za akú cenu si vieme teraz zakúpiť najlacnejší SsangYong Korando s manuálnou, alebo automatickou prevodovkou. Pozrite si, čo sme zistili.

Zobraziť celú správu

Tesla oznámila plány na výrazné rozšírenie siete Supercharger na Islande prostredníctvom partnerstva s reťazcom čerpacích staníc. Island je ideálny na masívne zavádzanie elektromobilov. Výroba elektriny na ostrove je už takmer 100 % obnoviteľná, vďaka čomu sú elektromobily naozaj „čisté“. Okrem toho, vzhľadom na to, že ide o vzdialený ostrov, benzín je tam drahý.

Zobraziť celú správu

Apple vyhral v prebiehajúcej právnej bitke so spoločnosťou AliveCor o technológiu monitorovania srdca na Apple Watch. AliveCor tvrdila, že Apple obmedzil prístup tretích strán k údajom o srdcovej frekvencii Apple Watch, čo považoval za protikonkurenčný krok. Sudca okresného súdu v USA však rozhodol úplne v prospech Apple a uviedol, že spoločnosť nebude musieť čeliť žalobe v súdnom konaní.

Zobraziť celú správu

TikTok a Meta tlačia na EÚ a chcú, aby únia upravila zákon okolo kontrole obsahu. Zákon o digitálnych službách (DSA), ktorý nariaďuje, aby veľké on-line platformy prispievali na náklady vlastnej regulácie. Podľa správ EÚ vyčíslila tieto náklady na statných 45,2 milióna €, čo je suma, o ktorú Meta a ByteDance teraz bojujú.

Zobraziť celú správu

Nová štúdia zistila, že hlboko pod baňou na chróm v Albánsku sa môže skrývať masívny zásobník vodíka. Nádrž leží v časti zemskej kôry a plášťa, ktorá kedysi ležala na dne oceánu a bola zoškrabaná, keď tektonická platňa, na ktorej jazdila, skĺzla pod inú platňu. Podľa štúdie by v nádrži pod baňou mohlo byť až 55 000 ton (50 000 metrických ton) vodíka, dosť na udržanie vysokého prietoku po dobu 238 rokov.

Zobraziť celú správu

Tesla začala podporovať čip Ultra Wideband na iPhone pre lepší výkon Phone Key, zatiaľ len na niektorých modeloch. Apple začala s iPhone 11 začleňovať čip Ultra Wideband, ktorý umožňuje lepšiu interakciu medzi iPhone a inými zariadeniami vybavenými technológiou UWB. V poznámkach k vydaniu pre aktualizáciu Tesla 2024.2.3 sa uvádza, že UWB je teraz k dispozícii pre telefónny kľúč. Svoj telefónny kľúč môžete upgradovať z Bluetooth na UWB v aplikácii Tesla. V aplikácii Tesla vyberte Phone Key > Upgrade a postupujte podľa pokynov. Po nastavení ponechajte nastavenia iPhone pre interakcie v okolí pre Teslu zapnuté. Vyžaduje iPhone 11+ a aplikáciu Tesla 4.29.5+.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.