Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Ďalšie vozidlo od Tesly bude fungovať v takmer úplne v autonómnom režime. Oznámil to sám generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk. To je v súlade s tým, čo predtým povedal o pláne spoločnosti Tesla uviesť do výroby nové účelovo vyrobené elektrické vozidlo robotaxi. Automobilka ešte nesplnila svoj sľub, že všetky jej autá vyrobené od roku 2016 budú autonómne.

Zobraziť celú správu

Xbox a PlayStation pridalo marcové hry do svojich knižníc. Do Xboxu Game Passu prichádzajú hry ako Guilty Gear -Strive-, Dead Space 2, Dead Space 3, Civilization VI a Ni No Kuni II: Revenant Kingdom. Na PlayStation budú dostupné hry Battlefield 2042, Minecraft Dungeons a Code Vein.

Zobraziť celú správu

VW uprednostňuje severoamerický závod na výrobu batérií pred Európou. Automobilka pozastavuje plánovanú továreň na výrobu batérií vo východnej Európe a uprednostňuje podobné zariadenie v Severnej Amerike. Mohla by dostať 10 miliárd eur v rámci stimulov v USA.

Zobraziť celú správu

Satelitná SOS komunikácia od Apple sa rozšíri do ďalších šiestich krajín. Stane sa tak už tentio mesiac a pôjde o Rakúsko, Belgicko, Taliansko, Luxembursko, Holandsko a Portugalsko. Tým sa zdvojnásobí počet krajín, v ktorých je služba dostupná. Aktuálne funguje v USA, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Írsku a Spojenom kráľovstve.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Biely dom podporil úplný zákaz aplikácie TikTok. Za návrh sa postavili zákonodarcovia zo strany demokratov i republikánov. Hovorí sa o tom, že TikTok je hrozbou a ako by prostredníctvom neho mohla čínska Komunistická strana sledovať Američanov alebo šíriť na území USA škodlivé kampane.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Redmi predstavila základný model 12C. Ten bude chcieť zaujať procesorom MediaTek Helio G85, 6,71-palcovým HD+ displejom, 50-megapixelovým hlavným fotoaparátom a 5 000 mAh batériou. Redmi 12C sa začne u nás predávať od 13. marca za cenu od 139 eur za základnú konfiguráciu 3+32 GB.

Zdroj | Redmi

Zobraziť celú správu

Chystaný smartfón Nothing Phone 2 dostane procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Túto informáciu prezradil viceprezident Qualcommu Alex Katouzian. Snapdragon 8+ Gen 1 je pol roka starý procesor, ktorý poháňa vlajkové smartfóny predstavené v druhej polovici minulého roka. Oproti pôvodnému modelu prináša vyššie takty a lepšie vyriešené chladenie.

Zobraziť celú správu

TopHerné notebooky nie sú iba prenosnou verziou stolných počítačov, hoci s nimi dnes zdieľajú viac komponentov ako kedykoľvek predtým. Vziať výkonný procesor a grafickú kartu a uložiť ich do štíhlejšieho a prenosného tela je totiž iba polovica úspechu. Tú druhú tvorí špičkový systém chladenia, ktorý udrží teploty takéhoto hardvéru na ideálnych úrovniach. Dokonalou ukážkou toho, ako sa to má robiť, je nový herný notebook ROG Strix SCAR 18.

Zobraziť celú správu

Nová téma na stránke Bezpečne na nete sa venuje falošnej technickej podpore. Falošná technická podpora už roky ponúka podvodné služby a „rieši“ neexistujúce problémy používateľov s ich zariadeniami alebo softvérom. Pomocou množstva osvedčených a vyskúšaných techník sociálneho inžinierstva sa im úspešne darí klamať obete. Ich cieľom je vymámiť od nich peniaze alebo citlivé dáta, ako sú heslá a finančné údaje.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu

Šéf Honda Motor uviedol, že že spaľovacie motory by mohli vydržať minimálne do roku 2040. Toshihiro Mibe povedal, že sa trochu desí rýchleho prechodu na elektromobilitu, no musí oddeliť svoje vlastné pocity od toho, čo je pre firmu najlepšie. Uviedol, že Honda vykonáva štúdie uskutočniteľnosti na celý reťazec – od nabíjačiek a pokročilých batérií až po letecké vozidlá a rakety, ako i nové nízkouhlíkové e-palivá, ktoré by mohli pomôcť udržať v hre spaľovacie motory, napr. vo výkonných autách, veľkých nákladných autách a lietadlách na 10 aj 20 rokov.

Zobraziť celú správu