Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Rýchlo rastúca flotila internetových satelitov Starlink spoločnosti SpaceX tvorí polovicu všetkých aktívnych satelitov na obežnej dráhe Zeme. Náhly skok v satelitoch Starlink tiež predstavuje problém pre vesmírnu dopravu, povedala astronómka Samantha Lawler z University of Regina v Kanade. Všetky satelity Starlink obiehajú v podobnej vzdialenosti od Zeme, tesne nad 500 kilometrov. „Starlink je najhustejšia oblasť vesmíru, aká kedy existovala“. Satelity sa neustále navzájom navigujú, aby sa vyhli kolíziám,v tejto orbitálnej výške sa tiež nachádza Hubbleov teleskop, Medzinárodná vesmírna stanica, či čínska vesmírna stanica.

Zobraziť celú správu

Apple včera vydal tvOS 16.3.3, ktoré opravuje problémy s pripojením diaľkového ovládača Siri Remote. Verzia tvOS 16.3.2 z minulého mesiaca robila problémy majiteľom zaradenie Apple TV 4K 3. generácie. Diaľkové ovládanie na zariadení z minulého roku sa mnohým požívateľom pravidelne a bez zjavnej príčiny odpájalo.

Zobraziť celú správu

Japonsko bolo nútené vyhodiť do vzduchu svoju novú raketu H3 počas neúspešného utorkového štartu. Raketa je prvou raketou stredného zdvihu, ktorú navrhlo Japonsko za posledné tri desaťročia. Malo ísť o lacnejšiu alternatívu k Falcon 9 od SpaceX na vynášanie komerčných a vládnych satelitov na obežnú dráhu Zeme.

Zobraziť celú správu

JBL Clip 4 Eco je na prvý pohľad veľmi sympatický reproduktor s nezameniteľnými dizajnovým jazykom JBL. Oválny tvar ľahko padne do ruky, integrovaná karabína sa okamžite zavesí na tašky, opasky alebo spony. Clip 4 Eco je vyrobený z 90 % z recyklovaného plastu, mriežka reproduktora je dokonca zabalená až do 100 % recyklovanej látky. Svieži vzhľad korešponduje s bohatým zvukom, ten poznáme pod označením JBL Original Pro. V tomto konkrétnom prípade získate frekvenčný rozsah od 100 Hz do 20 kHz. Výstupný výkon 40 mm meniča je parádnych 5 W.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Apple predstavil nový iPhone 14 a iPhone 14 Plus. Ide o novú, žiarivo žltú farbu, ktorá nebude dostupná pre Pro modely. Apple zároveň predstavil nové kryty pre iPhony, ktorá je doplnená o nové remienky pre Apple Watch. Dve nové farby kolekcie predstavuje kanárikovo žltá, fialková, olivová a blankytovo modrá.

Zdroj | Apple
Zobraziť celú správu

TopDispleje technologicky za posledné roky neuveriteľne pokročili a tak už dnes nie je ničím výnimočným, ak v ich špecifikáciách narazíš na množstvo pojmov a čísiel, ktoré ti nemusia na prvý pohľad nič hovoriť. Ako teda jednoducho zistíš, že ide o kvalitný displej? Republic of Gamers má na to jednoduché riešenie, stačí pri ňom hľadať označenie ROG Nebula. Spoznajte jeho špičkové parametre uložené v tele špičkového notebooku ROG Strix Scar 18.

Zobraziť celú správu

Twitter mal včera veľké výpadky kvôli chybám s presmerovaním skracovača odkazov t.co. Obrázky na Twitteri sú pre mnohých používateľov tiež úplne rozbité. Celý webový zážitok Tweetdeck je tiež nefunkčný. Sociálna sieť vo vyhlásení uvádza: „Niektoré časti Twitteru nemusia práve teraz fungovať podľa očakávania. Urobili sme vnútornú zmenu, ktorá mala nejaké neželané dôsledky. Teraz na tom pracujeme a po oprave sa podelíme o aktualizáciu.“

Zobraziť celú správu

Už minulý týždeň sa hovorilo, že Apple plánuje predstaviť iPhone 14 a iPhone 14 Plus v novom žltom prevedení. Apple na jar často predstavuje nové farby, aby zvýšil predaj v polovici výrobného cyklu. Nová farebná varianta pre iPhone 14 bude zrejme oznámená v tlačovej správe na webstránke Apple Newsroom v dnes podvečer (nášho času), resp. spolu s predstavením nového puzdra na iPhone a farieb remienka Apple Watch na jar.

Zobraziť celú správu

Pripravované OLED panely pre iPhone SE 4 bude dodávať čínska spoločnosť BOE. Má ísť o náhradu nedodaných OLED panelov pôvodne určených pre tohtoročnú líniu iPhone 15. Má ísť o 20 miliónov kusov. Leaky naznačujú, že iPhone SE 4 nebude mať nové špecifikácie, pôjde o prevzatý iPhone 13, resp. iPhone 14.

Zobraziť celú správu

TopTatra banka zavádza nové bezpečnostné opatrenie: Klienti si vedia rýchlo a jednoducho overiť, či im volá skutočný pracovník Tatra banky alebo podvodník. V čase volania z banky príde klientovi do mobilnej aplikácie Tatra banka alebo do internet bankingu automatické Oznámenie o volaní s jedinečným kódom. Na ten sa má klient volajúceho spýtať a nehovoriť mu ho. Ak ho volajúci nevie alebo povie nesprávny, pravdepodobne ide o podvodníka a taký hovor je potrebné okamžite ukončiť. Hovor je potrebné ukončiť vždy aj v prípade, že klient takýto kód nedostane vôbec alebo ho dostane mailom, do SMS alebo cez akýkoľvek iný komunikačný kanál.

Zobraziť celú správu

Huawei bol na veľtrhu MWC 2023 obvinený zo sledovania návštevníkov prostredníctvom bezpečnostných odznakov. Niektorí návštevníci nevrátili svoje bezpečnostné odznaky, ktoré boli potrebné na vstup do stánku. Pri ďalšom vyšetrovaní sa zistilo, že plastová nádoba odznaku obsahovala sledovacie zariadenie. Huawei tieto obvinenia poprel a hovorca spoločnosti uviedol, že preukaz sa používa iba v stánku a vracia sa.

Zobraziť celú správu

Kódové označenie pre Android 15 je Vanilla Ice Cream. Spoločnosť Google stále má vo zvyku takto označovať svoje nadchádzajúce verzie Androidu, aj keď koncový používateľ sa dočká len číselného označenia. Android 14 má kódové označenie Upside Down Cake.

Zobraziť celú správu