Reklama
Správa dňa

SpaceX prekonal svoj 36 dní starý rekord

  • včera
12 správ

Acer na CES 2024 v Las Vegas ohlásila pomerne dlhý zoznam nových produktov vrátane 57″ monitora so zakrivením. Predator Z57 je navrhnutý tak, aby zväčšil zorné pole a aby ste sa cítili viac ponorení do prostredia hry. Ponúka rozlíšenie Dual UHD, čo znamená 7 680 x 2 160 px, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a široký pomer strán 32:9. Ide o MiniLED monitor, o ktorom výrobca hovorí, že dokáže dosiahnuť jas až 1 000 nitov.

Zobraziť celú správu

Clicks Creator Keyboard je fyzická klávesnica, ktorá sa pripojí k iPhonom série 14 a 15. Ide vlastne o silikónový kryt, ktorý má v spodnej časti integrovanú klávesnicu. Pripája sa cez Lightning, resp. USB-C port, netreba ju párovať cez Bluetooth, ani nabíjať. Podporuje praktické skratky, má podsvietenie, pripomína BlackBerry a dá sa poslať aj na Slovensko. Cena je od 139 dolárov.

Zobraziť celú správu

Seznam zrýchlil tempo zverejňovania nových dat. Na Mapy.cz pribudli nové panoramatické snímky z minulého roka, kedy spoločnosť vyslala snímkovacie vozy nafotiť celú Moravu a Sliezko. Na niektorých miestach se tak objavili nové fotografie po desiatich rokoch, keď v sa v roku 2013 začalo prvé plošné snímanie Českej republiky.

Zobraziť celú správu

Mark Gurman tvrdí, že prípravy na spustenie Apple Vision Pro sú v plnom prúde v celej maloobchodnej divízii Apple ako i v dodávateľskom reťazci. Headset pre AR/VR sa už dodáva do distribučných skladov v USA, údajne v dostatočnom množstve na to, aby bolo možné naskladniť maloobchodné predajne Apple. Predaj úplne nového produktu Apple je naplánovaný na február.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikácia Copilot od Microsoftu je už k dispozícii pre zariadenia iPhone a iPad prostredníctvom obchodu App Store. Aplikácia integruje technológiu spoločnosti AI chat asistenta, poháňanú modelom OpenAI GPT-4. K dispozícii je tiež podpora pre generovanie textu na obrázok pomocou DALL-E3.

Zobraziť celú správu

O Elonovi Muskovi a Tesle sa dá povedať veľa vecí, ale je veľmi ťažké poprieť skutočnosť, že majú celkom dobrý zmysel pre humor. Na YouTube majiteľ Tesly DennisCW zdieľal, že náhodou narazil na veľkonočné vajíčko Cybertruck, keď sa pokúšal znova aktivovať obrazovku plne elektrického pickupu.

Zobraziť celú správu

SpaceX prepustila pracovníkov po tom, čo otvorený list označil Muskovo správanie za „trápnosť“. SpaceX nezákonne prepustilo osem zamestnancov, ktorí v otvorenom liste kritizovali generálneho riaditeľa Elona Muska, uviedol regionálny riaditeľ National Labor Relations Board v sťažnosti podanej proti spoločnosti.

Zobraziť celú správu

BYD predbehol Teslu a stal sa celosvetovo najpredávanejším výrobcom elektromobilov. Údajne teraz posiela odmeny svojim čínskym predajcom áut, spolu má ísť až o 280 miliónov dolárov, za každý predaný elektromobil v roku 2023 majú dostať zhruba 93 dolárov. Čínska firma dodala 526 409 vozidiel v 4Q 2023, Tesla len 484 507.

Zobraziť celú správu

Monitor ASUS PA32UCXR bol predstavený minulý rok, ale do predaja príde až teraz. Ide o prvý 1 600-nitový mini LED monitor na svete so vstavaným kolorimetrom. Mini LED podsvietenie má 2 304-zónové lokálny stmievanie, podporuje Dolby Vision, HDR10, Hybrid Log-Gamma, 99 % Adobe RGB a 97 % DCI-P3. Natívna obnovovacia frekvencia je 60 Hz, doba odozvy je 5 ms.

Zobraziť celú správu

Audi Q8 e-tron edition Dakar je optimalizovaný model pre dobrodruhov, ktorí chcú jazdiť elektrický offroad. Nová edícia Dakar je založená na 55 e-tron quattro Q8, má dva elektromotory a 106 kWh batériu pre výkon až 300 kW a krútiaci moment 664 Nm. Výrobca uvádza, že dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy a má dojazd až 487 km (WLTP).

Zdroj | Audi
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.