Reklama
Správa dňa

Amazon včera predstavil množstvo zariadení a nové služby

27 správ

Tesla prináša novú solárnu strešnú škridlu s vyššou účinnosťou a vyššou energetickou kapacitou. Tesla predtým používala škridlu SR60T1 s kapacitou 58,5 W, nová (SR72T1) bude mať vyšší maximálny výkon, až 71,67 W. (electrek)

Zobraziť celú správu

Lexus NX prichádza v novej generácii. Vyskúšali sme ho na Malorke, kde sme jazdili najvýkonnejšiu verziu s plug-in hybridným pohonom. Má výborný dojazd a aj pri šliapnutí na pedál môžete jazdiť len na elektrinu. Kombinovaný výkon až 309 koní si však budete chcieť užiť, z 0 na 100 km/h toto SUV vystrelí za 6,3 sekundy.

Zobraziť celú správu

Amazon dosiahol ďalší míľnik na ceste k svojmu cieľu umiestniť 3 236 satelitov nízku obežnú dráhu Zeme, aby pokryl väčšinu planéty prístupom na internet. Dnes podal žiadosť o licenciu na Federal Communications Commission na vypustenie dvoch prototypov satelitov, KuiperSat-1 a KuiperSat-2. (amazon)

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Microsoft vstupuje do súťaže o vybudovanie metaverse v rámci Teams. Len niekoľko dní po tom, ako Facebooku/Meta oznámil svoje plány vybudovať virtuálne priestory pre používateľov i firmy. Microsoft budúci rok prinesie Mesh, platformu pre spoluprácu pre virtuálne zážitky. Ide o súčasť veľkého úsilia spojiť zmiešanú realitu spoločnosti a prácu HoloLens so stretnutiami a videohovormi, ktorých sa môže zúčastniť každý vďaka animovaným avatarom. (microsoft)

Zobraziť celú správu

Tesla už oficiálne potvrdila, že umožňuje majiteľom elektromobilov iných značiek nabíjať na desiatich rôznych staniciach Supercharger v Holandsku. Je tak prvou krajinou, kde Tesla implementovala túto možnosť, aj keď spoločnosť už dlhšie hovorí, že jej cieľom je umožniť nabíjať všetkým, nielen majiteľom Tesly. (insideevs)

Zobraziť celú správu

Facebook v Nikarague zlikvidoval vládnu farmu trollov, kde viaceré vládne agentúry pomáhali prevádzkovať sieť falošných účtov a mediálnych stránok, ktoré sa rozprestierali na Facebooku, Instagrame, TikTok, Twitteri a YouTube. Niektoré falošné účty sa vydávali za vládnych podporovateľov, zatiaľ čo iné za univerzitných študentov, ktorí viedli protesty proti vláde v roku 2018. Falošný účet napríklad nahlásil množstvo aktivistov a iných vládnych kritikov v snahe zakázať im prístup na Facebook. (facebook)

Zobraziť celú správu

Hubbleov vesmírny teleskop automaticky vstúpil do ochranného bezpečného režimu už 23. októbra a dodnes je v núdzovom režime. Vedecké operácie sú stále pozastavené, vedci z NASA však ubezpečujú, že jeho prístroje sú v poriadku a tiež, že vesmírny teleskop zostane počas trvania vyšetrovania v bezpečnom režime. (nasa)

Zobraziť celú správu

Sega spolupracuje s Microsoftom na projekte Super Game. Jeho vývoj bude zabezpečovať cez cloudovú platforma Azure od Microsoftu. Sega uvidela uviedla, že projekt je neoddeliteľnou súčasťou jej strednodobej až dlhodobej stratégie a umožní jej vytváranie hier s globálnym on-line komponentom. (engadget)

Zobraziť celú správu

Qualcomm oznámil plán drasticky znížiť emisie skleníkových plynov v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov s cieľom dosiahnuť nulu do roku 2040. Zameriava sa na zníženie emisií skleníkových plynov v troch oblastiach – emisie samotnej spoločnosti, nepriame emisie z elektriny, vykurovania/chladenia a pod. a emisií svojho dodávateľského reťazca. (qualcomm)

Zobraziť celú správu

Viete, kto má najväčšiu nabíjaciu infraštruktúru pre elektromobily na svete? Je to Čína, ktoré motoristom ponúka sieť s viac ako 2,2 miliónmi nabíjacích staníc. Možno sa vám to nezdá veľa, ak vezmete do úvahy rozlohu krajiny a počet obyvateľov. Na porovnanie, USA má 45 124 nabíjacích staníc, ktoré ponúkajú zhruba 111 000 nabíjačiek. (electrek)

Zobraziť celú správu

Od 1. novembra 2021 je na trhu kuriérskych služieb dostupná novinka. Zákazníci Slovak Parcel Service si môžu vyzdvihnúť svoje zásielky už aj v AlzaBoxoch a celkovo na vyše 800 odberných miestach po celom Slovensku.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Honda oznámila plány na začatie služby zdieľania batérií v Indii pre mestské elektrické trojkolky s použitím Honda Mobile Power Pack e:, úplne novej prenosnej a vymeniteľnej lítium-iónovej batérie. Batéria má kapacitu viac ako 1,3 kWh. Služba umožní vodičom elektrických rikší zastaviť sa na najbližšej stanici a vymeniť vybitú batériu za plne nabitú.

Zobraziť celú správu

Netatmo predstavil inteligentný detektor oxidu uhoľnatého. Ponúka 10-ročnú výdrž batérie, funkciu Auto-Test kontrolujúcu stav snímača oxidu uhoľnatého, Wi-Fi pripojenie a funkciu alarmu. Detektor pracuje s aplikáciou Netatmo Home + Security, ktorá tiež uľahčí inštaláciu.

Zobraziť celú správu

Samsung sa pochválil so silným kvartálom v segmente predaja OLED panelov. Pri tržbách 63 miliárd dolárov zaznamenal nárast čistého zisku o 31 %, čo znamená 10,5 miliardy dolárov. (oled-info)

Zobraziť celú správu

Rimac Automobili a Bugatti začínajú fungovať v novovytvorenej spoločnosti Bugatti Rimac, ktorá bola založená 1. novembra 2021. Spoločnosť povedie Mate Rimac ako generálny riaditeľ, Christophe Piochon zaručí kontinuitu značky Bugatti ako nový COO Bugatti Rimac. (rimac)

Zobraziť celú správu

UPC pokračuje v sprístupňovaní internetu s rýchlosťou 1 Gigabit za sekundu v ďalších mestách. Najrýchlejší optický internet od spoločnosti, ktorý prináša nové možnosti virtuálnej zábavy, môžu oddnes využívať aj domácnosti Košiciach, Zvolene, Dunajskej Strede, Bardejove a Nových Zámkoch. Po tomto rozšírení je 1 Gb/s od UPC internet dostupný už pre 435-tisíc domácností.

Zobraziť celú správu

Na fóre Hummer Chat si jeden člen aktualizoval aplikáciu MyChevrolet na verziu 5.7.0 a tam našiel 3 ešte nepredstavené modely a ich dojazd na jedno nabitie. Jedným z nich bol Chevrolet Bolt s dojazdom 416 km, druhým bol Chevrolet Bolt EUV s dojazdom 397 kilometrov. Tretím modelom bol pickup GMC Hummer EV, ktorý je schopný prejsť na plné nabitie až 537 km. (Autoblog)

Zdroj | GM
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť TCL ukázala druhú generáciu zobrazovacieho panela s rozlíšením 8K a 265-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Prvá generácia 8K displeja predstavená minulý rok bola zobrazovacia plocha s veľkosťou 85 palcov a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. (DisplaySpecifications)

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Meta kupuje Within. Firma z Los Angeles je vývojárom aplikácie Supernatural, cvičebnej aplikácie v štýle Beat Saber. Je to rozumná kúpa, pretože spoločnosť sa snaží rozšíriť svoje VR a ďalšie ambície na určitý druh metaverza. (TechCrunch)

Zdroj | Meta
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.