Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 5 min.
  • 29.10.2021

Keď s televízorom zažijete zvuk, ako nikdy predtým

Keď s televízorom zažijete zvuk, ako nikdy predtým
TECHBOX
Keď s televízorom zažijete zvuk, ako nikdy predtým

Náš seriál s televízorom Philips OLED+ končí. A ako sa hovorí, to najlepšie nakoniec. Viete, vďaka čomu je tento televízor skutočným skvostom medzi inými OLED modelmi? Vďaka zvuku! Môže za to Bowers & Wilkins.

Špičkový televízor Philips OLED+ je model, za ktorým sa obzriete. Unikátny minimalistický a zároveň prémiový dizajn, štvorstranné podsvietenie Ambilight či obraz, na ktorý je radosť sa pozerať. Vďačí za to procesoru P5 s umelou inteligenciou. Pridajte k tomu operačný systém Android a čo vám chýba? Zvuk! Ten si tu užijete tak, ako v žiadnom inom televízore doteraz. Bez preháňania.

Zvuk patrí k doménam televízora Philips OLED+, ktorý máme v redakcii. Už pri pohľade pod televízor zistíte, že tu je niečo inak. Ak máte pocit, že sme si dokúpili nejaký soundbar, nie je tomu tak. Totiž model Philips, konkrétne s označením 65OLED935/12 disponuje špeciálnymi reproduktormi od spoločnosti Bowers & Wilkins. A to je záruka, že na tomto televízore si poriadne užijete akýkoľvek obsah. Film či koncert precítite s mimoriadnou kvalitou zvuku.

Pozrite si

Rozbalili sme 65-palcový televízor Philips OLED+, ohúril nás dizajnom

Exkluzívny dizajn reproduktorov od legendárnych zvukových inžinierov Bowers & Wilkins sa nedá prehliadnuť. Na dotyk, ale aj na pohľad vás zaujme telo reproduktora pokryté prémiovou tkaninou. Pevné puzdro reprouktora je pritom vyrobené z ABS so zosilnenými sklenenými vláknami, pričom hrubé steny eliminujú akúkoľvek nežiadúcu rezonanciu.

Pozrite si

Ambilight – nenapodobiteľná technológia, ktorá rozžiarila aj našu redakciu

Samotný reproduktor je navyše k televízoru pripevnený pomocou kovovej nožičky, čo zabezpečuje mimoriadnu stabilitu a zvýšenie výkonu. Samozrejmosťou je aj možnosť zavesenia televízora na stenu.

Samozrejmosťou je logo Philips a logo Bowers & Wilkins po stranách reproduktora. Tešiť sa môžete na skvelý zvuk z páru zvukových meničov Dolby Atmos Elevation, ale čerešničkou na torte je centrálny menič Tweeter-on-Top z dielne Bowers & Wilkins. Vďaka jeho samostatnému umiestneniu je vysokofrekvenčný výkon dodávaný bez zkreslenia spojeného s difrakciou, ktorá se objavuje u výškových reproduktorov zabudovaných do skríň.

Vďaka centrálnemu výškovému reproduktoru sú dialógy zreteľné, nech je dráma na obrazovke akokoľvek intenzívna. Nám sa páči aj jeho ikonický tvar, tak ako ho poznáme z legendárnych reproduktorov z dielne Bowers & Wilkins. Kovová mriežka je tiež vítaným dizajnovým prvkom.

Pozrite si

Za skvelý obraz špičkového modelu Philips OLED+ môže aj procesor P5

Philips OLED+935 obsahuje celkom desať meničov v špecifikácii 3.1.2 vrátane trojice 19mm titánových kopulí v prednej konfigurácii vľavo, pre stred a vpravo (LCR). Všetky tri zostavy reproduktorov sú oddelené od krytu reprouktoru, práve preto, aby bol zaistený čo najlepší prenos zvuku so spomínaným výškovým reproduktorom Tweeter-on-Top.

Pozrite si

Toto dostanete vďaka systému Android TV v špičkovom televízore Philips OLED+

Basy generuje nová subwooferová jednotka o rozmeroch 100 × 65 mm, ktorá je vybavená technológiou Flowport, rovnako ako u samotných reproduktorov Bowers & Wilkins. Vďaka výstupu si môžete pripojiť aj vlastný výkonnejší subwoofer. Z vlastnej skúsenosti však vieme, že zvuk je už takto unikátny, čistý a dostatočný pre väčšinu priestorov.

Úprimne? Nadšení sme zo zvukového prejavu televízora. Oceníte ho aj pri sledovaní hudobných videí na YouTube. Filmové scény napríklad prehrávaného akčného filmu z Netflixu zase potešia každého filmového fanúšika, ktorý chce obraz poriadne precítiť. Výhodou je aj to, že Philips OLED+935 automaticky rozpozná a dekóduje obsah Dolby Atmos. Dokonca si k televízoru môžete pripojiť aj ďalšie reproduktory a vytvoriť si tak multiroom systém vďaka podpore DTS Play-Fi.

Nám sa páči aj to, že reproduktor vynikne pri spodnom podsvietení štvorstrannej technológie Ambilight. Jednoducho tvorcovia tohto televízora urobili kus dobrej práce, ktorej výsledok si môžete užívať doslova každý deň.

Ak rozmýšľate o novom televízore, bolo by skvelé ak by to bol práve model s reproduktormi od spoločnosti Bowers & Wilkins. Philips 65OLED935/12, ktorý sme si do redakcie vybrali, túto výhodu ponúka a sme z toho nadšení. Tento model vyjde na 3 399 eur a zvuk, aký tu aj vďaka týmto reproduktorom zažijete, si budete radi užívať nielen s rodinou ale aj s priateľmi.