Reklama
12 správ

Google sa zaväzuje odstrániť všetky údaje zhromaždené v režime Inkognito. Tento režim prehliadača Google Chrome totiž nebol až taký inkognito, ako mal byť, Google zbieral údaje napriek tomu, že tomu tak nemalo byť. Spoločnosť teraz prisľúbila, že zničí alebo ďalej odidentifikuje záznamy v rámci navrhovanej dohode o urovnaní v spore Brown vs. Google.

Zobraziť celú správu

OpenAI, spoločnosť stojaca za ChatGPT, je v kurze. Spoločnosť nedávno predstavila Sora, systém schopný vytvárať 60-sekundové videoklipy, ktoré vyzerajú veľmi realisticky. Teraz spoločnosť oznámila nový systém s názvom Voice Engine, ktorý dokáže obnoviť ľudské hlasy. Širšej verejnosti však zatiaľ nie je k dispozícii.

Zobraziť celú správu

Výskumníci z ESET-u zaznamenali veľký nárast útokov s využitím služby na kamuflovanie a ochranu malvéru AceCryptor, pričom počet detekcií sa medzi prvou a druhou polovicou roka 2023 strojnásobil. AceCryptor je služba, ktorá kamufluje a chráni malvér tak, aby bol ťažšie detekovateľný. Na základe správania sa nasadeného malvéru ESET predpokladá, že cieľom týchto kampaní bolo získať prihlasovacie údaje z e-mailových klientov a prehliadačov pre ďalšie útoky na cieľové spoločnosti. Prevažná väčšina vzoriek bola použitá ako prvotný vektor kompromitácie vo viacerých spamových kampaniach zameraných na európske krajiny vrátane strednej Európy (Poľsko, Slovensko), Balkánu (Bulharsko, Srbsko) a Španielska.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

V novo publikovanom výskumnom článku umelci umelej inteligencie spoločnosti Apple popisujú systém, v ktorom Siri dokáže oveľa viac, než len snažiť sa rozpoznať, čo je na obrázku. V dokumente (ReALM: Referenčné rozlíšenie ako jazykové modelovanie) Apple popisuje funkcie, ktoré by mohli zvýšiť užitočnosť hlasového asistenta s vylepšeným jazykovým modelom. ReALM berie do úvahy to, čo je na obrazovke, aj to, aké úlohy sú aktívne.

Zobraziť celú správu

Huawei začal dodávať dlho očakávaný elektrický sedan Luxeed S7. Konkurent Tesly Model S bol predstavený bol minulý rok, do novembra získal 20 000 predobjednávok. Luxeed S7 je plne elektrický sedan strednej až veľkej veľkosti dostupný v štyroch variantoch: Pro, Max, Max+ a Max RS,cena začína na 34 600 $. Luxeed S7 meria 4 971 mm na dĺžku, 1 963 mm na šírku a 1 474 mm na výšku, s rázvorom 2 950 mm.

Zobraziť celú správu

Microsoft Copilot AI bude čoskoro fungovať lokálne na počítačoch PC. Počítače s umelou inteligenciou novej generácie budú vyžadovať vstavané jednotky neurálneho spracovania s výkonom viac ako 40 TOPS (bilión operácií za sekundu), čo aktuálne presahuje možnosti akéhokoľvek spotrebiteľského procesora na trhu. Intel uviedol, že počítače s AI budú schopné lokálne spúšťať „viac prvkov Copilota“.

Zobraziť celú správu

Už niekoľko rokov sú SUV na vrchole a patria medzi najžiadanejšie vozidlá. Prikláňame sa k názoru, že majú niekoľko predností, ktoré oceňujú vodiči i na Slovensku. V týchto autách máte viac miesta pre cestujúcich, majú väčší batožinový priestor, vďaka sklopným sedadlám si viete prispôsobiť, zväčšiť interiér a tak previesť i väčší náklad. Toto sú 3 najlacnejšie mestské SUV, ktoré toho veľa ponúknu.

Zobraziť celú správu

Ak máte dnes problémy s prístupom k aplikáciám Instagram a Threads od spoločnosti Meta, nie ste sami. Zdá sa, že obe služby trpia výpadkom, ktorý ovplyvňuje vašu schopnosť uverejňovať obsah a interagovať s ním. Údaje z Downdetector ukazujú, že sťažnosti na Instagram a Threads včera večer vrástli; vyhľadávanie na iných stránkach sociálnych médií tiež ukazuje prílev sťažností od používateľov Threads a Instagramu.

Zobraziť celú správu

Tesla oznámila výrobu svojho 6-miliónteho elektromobilu. Pričom len v septembri minulého roka Tesla oznámila výrobu 5-miliónteho elektromobilu. Tesla tvrdí, že jej výrobná kapacita sa za posledný rok výrazne zvýšila.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.