Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
11 správ

TikTok oznámil, že používatelia mladší ako 18 rokov budú mať štandardne nastavený 60-minútový časový limit na obrazovke. Tento pomerne agresívny ťah chce znížiť kritiku tínedžerov za ich nekonečné scrolovanie informačného kanála. Po dosiahnutí časového limitu sa zobrazí výzva na zadanie prístupového kódu, aby mohol pokračovať v posúvaní videí na platforme. To vytvorí prekážku nekonečného rolovania a podporí digitálnu pohodu mladých používateľov.

Zobraziť celú správu

Tesla potvrdila, že šiesta fabrika na elektromobily bude postavená v Mexiku. Gigafactory sa bude nachádzať južne od hraníc s Texasom v mexickom štáte Nuevo León. CEO Tesly Elon Musk oznámil novú Gigafactory v Monterrey na podujatí Investor Day v Austine v Texase.

Zobraziť celú správu

Výskumníci z ESET-u ako prví na svete zverejnili analýzu UEFI bootkitu BlackLotus, ktorý dokáže obísť kľúčovú bezpečnostnú funkciu UEFI Secure Boot. Bootkit zneužíva viac ako rok starú zraniteľnosť, ktorá bola zaplátaná v rámci Microsoft aktualizácie v januári 2022, no jej zneužitie je aj naďalej možné. BlackLotus dokáže vypnúť bezpečnostné mechanizmy operačného systému, ako napríklad BitLocker, HVCI a Windows Defender. Tento UEFI bootkit sa predáva na hackerských fórach minimálne od októbra 2022 za 5 000 dolárov a dokáže zaútočiť aj na plne aktualizovaný operačný systém Windows 11 so zapnutou funkciou UEFI Secure Boot.

Zobraziť celú správu

OpenAI  predstavilo API, ktoré umožní každej firme zabudovať technológiu ChatGPT do svojich aplikácií, webových stránok, produktov a služieb. Rozhranie ChatGPT API je poháňané rovnakým modelom AI ako známy ChatGPT OpenAI s názvom „gpt-3.5-turbo“. GPT-3.5 je najvýkonnejší model na generovanie textu, ktorý OpenAI dnes ponúka prostredníctvom svojho balíka API. Cena je určená na 0,002 dolára za 1 000 tokeno, resp. 750 slov, prezident a predseda OpenAI Greg Brockman hovorí, že API môže viesť k rôznym skúsenostiam vrátane „nečetových“ aplikácií.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Mercedes-Maybach predstavil svoj prvý model s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete. Mercedes‑Maybach S 580 e môže mať elektrický dojazd až 100 km, elektrický hnací výkon dosahuje 110 kW. Základom hybridného pohonu je šesťvalcový radový motor s výkonom 270 kW. Mercedes-Maybach S 580 e zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy. Model je spočiatku dostupný v Číne, nasleduje Thajsko a Európa, ako aj ďalšie krajiny.

Zobraziť celú správu

eSIM karty sú dobrým spôsobom, ako sa zbaviť obmedzení fyzických SIM kariet. Funkcie eSIM v telefóne môžu byť tiež veľmi užitočné, keď cestujete a musíte na cestách prepínať operátorov. Qualcomm teraz predstavil technológiu, ktorá môže spôsobiť, že eSIM budú zastarané. Výrobca implementoval iSIM, resp. integrovanú SIM funkčnosť priamo do vnútri platformy Snapdragon 8 Gen 2. Nový tvarový faktor je atraktívny, umožňuje oveľa plynulejšie a rýchlejšie výmenné služby. Technológia zaberá menej miesta v porovnaní s fyzickými slotmi SIM alebo dokonca eSIM.

Zdroj | Thales
Zobraziť celú správu

Na MWC bol predstavený koncepčný smartfón OnePlus 11 Concept s vodným chladením. Ide o kvapalinový chladiaci systém CryoFlux, v laboratórnych výsledkoch vraj „znižuje teplotu telefónu počas hrania až o 2,1 °C, čím zlepšuje snímkovú frekvenciu hry o 3-4 stupne, resp. 1,6 °C počas nabíjania“. 3-4 stupne však zrejme majú byť 3-4 snímky a to môže znamenať len odchýlku v benchmarku. Výsledky chladenia teda nie sú veľmi presvedčivé.

Zobraziť celú správu

Orange rozširuje portfólio a dostupnosť akciových zariadení. Operátor zahájil predpredaj smartfónov Xiaomi 13 a 13 Pro, ktoré sú vybavené fotoaparátom vyvinutým s Leicou. Ďalšou novinkou medzi smartfónmi je Honor Magic 5 Lite a Honor X6 Black. Orange prináša do ponuky set na virtuálnu realitu PlayStation VR2 spolu s hrou Horizon Call Of The Mountain k hernej konzole PS5. Do ponuky sa vracia Apple iPad Air M1 256GB.

Zobraziť celú správu

TopNebula je názov pre medzihviezdny oblak plynu a prachu, ktorý na niektorých fotografiách pripomína ľudské oko. Nie je preto žiadna náhoda, že práve tento názov si herná divízia spoločnosti ASUS vybrala pre označenie svojich špičkových herných displejov. Ulahodia oku a zároveň ťa vtiahnu do iného sveta. Spoznajte jeho schopnosti v novom vlajkovo notebooku ROG Strix SCAR 18 sprostredníctvom nášho špeciálneho článku.

Zobraziť celú správu

Elon Musk predstavil nový Master plan 3, cestu k udržateľnej energetickej budúcnosti, no žiadne nové vozidlá. Ide už o tretiu cestu hlavného plánu Tesly, kde nnaznačuje, ako by sa mohla stať Zem udržateľnejšou. Plán zahŕňa pridanie obnoviteľnej energie do existujúcej siete, výrobu väčšieho množstva elektromobilov, inštaláciu tepelných čerpadiel v domácnostiach a budovách, využívanie vysokoteplotného dodávania tepla a vodíka pre priemyselné aplikácie a stavbu lietadiel a lodí s udržateľným pohonom. Muskovým plánom je vytvoriť „udržateľnú energetickú civilizáciu“. Musk predpokladá, že na dosiahnutie tejto udržateľnej budúcnosti poháňanej obnoviteľnou energiou bude potrebných 10 biliónov dolárov v investíciách v globálnom meradle.

Zobraziť celú správu

Nový obchod s aplikáciami je určený pre ich využívanie značiek VW Group. Motoristi dostanú k dispozícii desiatky aplikácií vrátane Spotify, Amazon Music, TikTok a herných centier Vector Unit a FRVR. Obchod spustila dcérska spoločnosť Cariad. Skupinový aplikačný obchod” ktorý bol ohlásený na MWC v Barcelone, bude debutovať vo vybraných vozidlách Audi toto leto. Skupinový aplikačný obchod bude podľa spoločnosti vybavený vozidlami Audi A4, A5, Q5, A6, A, A8, Q8 e-tron a e-tron GT modelového roku 2023.

Zobraziť celú správu