Reklama
9 správ

Volvo vyrobilo svoje posledné auto s dieselovým pohonom. Išlo konkrétne o model XC90 v modrej farbe, ktoré poputuje do múzea World of Volvo vo švédskom Göteborgu. V roku 2008 viac ako 90 % z modelu XC90 predaných v Európe bolo práve s dieselom.

Zobraziť celú správu

ChaptGPT je teraz k dispozícii aj bez účtu. V minulosti ste k používaniu potrebovali si vytvoriť vlastný bezplatný účet, ktorý vám umožnil ukladať a zdieľať vaše konverzácie s modelmi umelej inteligencie. Nevýhodou používania bez účtu je práve neukladanie histórie.

Zobraziť celú správu

Team Global Express (TGE) má teraz najväčšiu flotilu elektrických kamiónov Volvo. Depá TGE sa nachádzajú v blízkosti husto obývaných mestských distribučných oblastí v Austrálii. Cieľom okrem ekonomickej dopravy je aj zníženie hlučnosti.

Zdroj | Volvo
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Modely Porsche Taycan a elektrická Panamera budú figurovať bok po boku. Taycan by mal mať dokonca dlhoročnú históriu a elektrifikácia obľúbeného modelu by ho nemala nijakým spôsobom ohroziť. Panamera by mala byť viac luxusná a priestrannejšia a Taycan viac športovejší a dravší.

Zdroj | Porsche
Zobraziť celú správu

Vedci našli spôsob ako zamedziť vypaľovaniu OLED displejov. Vysoké teploty môžu zrýchliť degradáciu organických materiálov. Odhalili, že lepšia kontrola diód emitujúcich modré svetlo v týchto displejoch by mohla výrazne znížiť a dokonca eliminovať tento nežiaduci jav.

Zobraziť celú správu

Digitálna televízia O2 TV je na trhu už dlhší čas, operátor ju spustil ešte v roku 2016.  O2 TV ponúka viac než 75 staníc, ktoré je možné sledovať na 4 zariadeniach súčasne. Nechýba ani 7-dňový archív vysielania, zoradenie všetkých odvysielaných filmov a seriálov podľa hodnotenia z filmových databáz, obrazové náhľady počas pretáčania, či možnosť nastaviť si obľúbené TV stanice. Samozrejmosťou je, že O2 TV môžete používať s ľubovoľným poskytovateľom internetu .

Zobraziť celú správu

Služba WhatsApp prináša do mobilnej appky pre Android vylepšenú spodnú navigačnú lištu. Jej výhodou je to, že je bližšie k prstom používateľa vďaka čomu sa zjednodušuje ovládanie jednou rukou. Prepínať medzi sekciami sa dá potiahnutím prstu doľava, resp. doprava po obrazovke a už sa nemusí naťahovať palec do hornej časti displeja.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.