Reklama

Čo ponúka služba O2 TV a v čom má navrch oproti konkurencii?

Richard Pliešovský

Streamovacia služba od O2 je na trhu už dlhší čas, operátor ju spustil ešte v roku 2016. Od tej doby dostala množstvo nových funkcií, podporu pre smart TV a na výber je niekoľko balíkov.

Samozrejmosťou je, že O2 TV môžete používať s ľubovoľným poskytovateľom internetu – či už s domácou optikou, alebo cez mobilné dáta, tam však treba zvážiť, či máte predplatený dostatočný objem dát.

V skratke: O2 TV ponúka viac než 75 staníc, ktoré je možné sledovať na 4 zariadeniach súčasne. Nechýba ani 7-dňový archív vysielania, zoradenie všetkých odvysielaných filmov a seriálov podľa hodnotenia z filmových databáz, obrazové náhľady počas pretáčania, či možnosť nastaviť si obľúbené TV stanice.

Obsah pokračuje pod reklamou

O2 TV je k dispozícii v dvoch verziách. Základná verzia má názov O2 TV Mini. Ponúka 18 televíznych kanálov, môžete ich sledovať na 2 zriadeniach naraz. To znamená, že pokým jeden člen rodiny niečo kuchtí v kuchyni, druhý si môže v kľude vychutnať svoj obľúbený diel seriálu. Nájdete tu napríklad: Jednotku, Dvojku, Trojku, TA3, rodinu kanálov od Markízy a JOJ, ako i ČT 1. Cena za túto službu je 6 €.

Kompletnú ponuku televíznych staníc (viac ako 75) ponúka O2 TV. Pozerať ju pomôžete naraz na 4 zariadeniach. Okrem základných kanálov tu nájdete zahraničné (Barrandov, Barrandov Krimi, Barrandov Kino, RTL, či RTL klub), spravodajské (napr. CNN Prima News, CNN, 1+1, BBC World News), športové (JOJ Šport, Nova šport, Eurosport 1 a 2 a ďalšie), detské (Jojko, Lala TV. Nick. jr, Nickelodeon, Disney Channel, Duck TV a pod.), ako i filmové (JOJ Cinema), FilmBox, AMC, EPIC Drama, Film Plus a pod.) a tiež dokumentáre, hudobné a pre dospelých. Cena za túto službu je veľmi prijateľných 12 €.

Toľko k ponuke a verziám O2 TV. Keďže ide o internetovú službu, využívať ju môžete cez webové rozhranie v počítačoch, cez aplikácie (Android, iOS, iPadOS) a v smart TV podporujúcich Google TV, Samsung Tizen, LG Web OS. Princíp je všade rovnako jednoduchý, v aplikácii zadáte prihlasovacie meno a heslo.

Počas testovania služby sme nezaznamenali jediný problém. Na každom zariadení fungovala bez zaváhania, bez sekania obrazu. Základné menu sa zobrazuje hore, je prakticky rozdelené na niekoľko kategórií: TV Program, Seriály, Filmy, Pre deti, Šport a Nahrávky.

Každý film a seriál je ohodnotený na základe výsledkov z filmových databáz. Tieto kolekcie vám ponúkajú prehľad toho najlepšieho, čo bolo za posledný týždeň odvysielané a vám uľahčí výber.

Za zmienku stoja dve kategórie – Pre deti a Šport. Obe ponúkajú bohatý obsah pre špecifického diváka. Kým detský divák a rodič ocení bohatú ponuku rozprávok z viacerých kanálov, športový fanúšik dostáva ešte jeden darček navyše.

Samozrejme, veľkým bonusom je množstvo priamych prenosov. Divák na jednom mieste vidí všetky prebiehajúce, aj plánované športové prenosy, ktoré sú vysielané naživo. To však nie je všetko, O2 TV používa pre všetky športové kanály streamy v 50 fps kvalite. Výsledok je na televíznej obrazovke zreteľný. Obraz je dokonale plynulý, niet sa čomu diviť – oproti bežným internetovým TV službám zobrazuje dvojnásobný počet obrázkov za sekundu.

Veľmi jednoducho si nastavíte zoznam obľúbených staníc. Tie sa vám budú zobrazovať prvé v poradí na hlavnej obrazovke a v TV programe. Nastavíte si to kliknutím na Nastavenia (ikona panáčika) a potom na Obľúbené. V menu nájdete voľbu Správa zariadení, tam si môžete vymazať zariadenia, ak ich počet presiahne 10. Ďalej nájdete Nastavenie jazykov, Rodičovská kontrola (zmena PIN-u) a Zásady používania cookes.

Ocenili sme 7-dňový archív, za ktorý si O2 nepýta poplatok navyše. Pri pretáčaní padne vhod live náhľad, takže si viete presne pretočiť reklamu, bez toho, aby ste sa museli triafať do úseku, kedy pokračuje sledovaný obsah. Live náhľad takisto nie je samozrejmosťou pri všetkých internetových TV.

Obsah pokračuje pod reklamou

Praktickou funkciou je Režim úspory dát, ktorý využijete pri pozeraní z mobilných zariadení. Ten umožní sledovať TV v mierne nižšej kvalite, avšak ušetríte svoje dáta. Mimochodom, O2 využíva na najsledovanejších programoch HEVC. Pomocou tejto technológie stačí 5 Mbit/s pripojenie na streamovanie v najkvalitnejšom profile 1080p/50fps!

Výhodou digitálnej televízie je možnosť neobmedzeného nahrávania. Ak si nejaký obľúbený film, či program nahráte, budete ho mať uložený na 30 dní.

Určite oceníte, že služba funguje bez toho, aby ste si museli zakúpiť, či prenajímať set-top box. Postačí vám smart TV, Media TV box, akýkoľvek smartfón, tablet alebo počítač. Ak však nemáte vhodné zariadenie, môžete si objednať Media TV box. Poplatok je prijateľný, štartuje od 1,50 €/mesačne, plná cena za TV Box STRONG LEAP-S3 je 72 €.

O2 TV je moderná cloudová služba ponúkajúca spoľahlivý zdroj zábavy. Viac ako 75 staníc s archívom a pretáčaním je ten najlepší spôsob, ako sledovať televíziu.

Službu O2 si môžete aktivovať k akémukoľvek programu O2. Odporúčame ju pridať k programom O2 Internet optikou alebo O2 Internet vzduchom. Vtedy môžete získať zľavu 50 % na dva roky. O2 TV Mini môžete mať dokonca aj v cene O2 Paušálov. Ak vás digitálna televízia zaujala, vyskúšať si ju viete na 1 mesiac úplne zadarmo.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.