Reklama

Gravel e-bike na cesty aj do terénu? Toto sú naše tri skvelé tipy!

Zdroj | unsplash/David Hellmann
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/David Hellmann
Zdroj | unsplash/David Hellmann

Zima je, zdá sa, definitívne preč, načase sa opäť viac pohybovať na čerstvom vzduchu. Skvelým riešením je napríklad e-bike. Dnes sa zameriame na výber zo segmentu gravel modelov.

E-biky sa neustále rozširujú, veď na trhu je ich skutočne neúrekom. Netreba zabúdať, že bicykle s elektromotorom a batériou majú skutočne veľa pozitív, ale nájdu sa aj nejaké negatíva, na ktoré treba v prípade kúpy myslieť.

Zdroj | unsplash/KBO Bike
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak plánujete kúpu e-biku, potom si určite prečítajte náš článok na čo si dať pri výbere pozor alebo ako si vybrať ten správny e-bike aj z bazáru.

Existujú rôzne špecifické e-biky, ktoré sú zamerané na iný povrch alebo situácie. Pokiaľ by vás zaujímali skladacie modely, ich výberom sme sa tiež nedávno venovali, stačí si prečítať náš článok.

Čo je to ten gravel e-bike? Ide o model, ktorý je vhodný pre jazdy po cestách, ale zvládne aj ľahký terén. Hodí sa na dlhšie cesty, ale aj na každodenné dochádzanie do práce. Podobá sa cestnému e-biku, ale je prispôsobený pre obutie širších terénnych plášťov.

Pozrite si

Hľadáte skladací e-bike? Tieto 3 tipy rozhodne neprehliadnite

Máme tak pre vás tri tipy na skvelé gravel e-biky, ktoré sme pre väčšiu prehľadnosť zoradili abecedne. Tak poďme na to!

1.

Cannondale Topstone Neo SL 1

Model Cannondale Topstone Neo SL 1 ponúka príjemnú jazdu na 28-palcových kolesách a je tu aj hliníkový rám s maximálnou nosnosťou do 120 kilogramov, pričom samotná hmotnosť je len 13,6 kilogramu. Zaujme aj nevšedná mentolovo zelená farba.

Zdroj | Cannondale

O pohon sa stará motor Mahle ebikemotion X35 s nominálnym výkonom 250 W a krútiacim momentom na úrovni 40 Nm. Motor dáva dostatok výkonu na dosiahnutie maximálnej rýchlosti do 25 km/h. Batéria má kapacitu 250 Wh a k dispozícii je aj 11-rýchlostný prevodový systém.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

GT Egrade Current

Model GT eGrade Current má s predošlým e-bikom spoločné hliníkový rám a 28-palcové kolesá, ale hmotnosť modelu výrobca z neznámeho dôvodu neuvádza. Odporúča však, aby si zákazník zvážil e-bike priamo na predajni kvôli rozličným hmotnostiam jednotlivých veľkostí rámov.

Zdroj | GT eGrade
Obsah pokračuje pod reklamou

Výkon nominálnych 250 W zabezpečuje taktiež motor Mahle ebikemotion X35 s krútiacom momentom 40 Nm s maximálnou rýchlosťou obmedzenou na 25 km/h. Čo sa týka batérie, tá disponuje kapacitou 250 Wh, čo podľa výrobcu zabezpečuje dojazd zhruba 100 kilometrov na jedno nabitie. Spomenúť musíme aj 10-rýchlostný prevodový systém.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

3.

Rock Machine Gravelride INT E500 Touring

Model Rock Machine Gravelride INT E500 Touring disponuje hliníkovým rámom, 28-palcovými kolesami a pohodlnou geometriou Fun Ride. Elegantný dizajn v modro-oranžovej farbe sa taktiež môže zapáčiť potenciálnym kupujúcim, je tu aj nosnosť do 120 kilogramov, samotná hmotnosť e-biku nie je uvedená.

Zdroj | Rock Machine

Motor Shimano Steps E5000 dosahuje výkon 250 W a krútiaci moment má hodnotu slušných 40 Nm, opäť s maximálnou rýchlosťou obmedzenou na hodnotu 25 km/h. Batéria má podstatne vyššiu kapacitu ako predchádzajúce modely, hovoríme konkrétne o 504 Wh, čo dáva dojazd na úrovni až 150 kilometrov. Prehadzovačka Shimano má k dispozícii 11 prevodov.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.