Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
16 správ

Spoločnosť Acer uvádza na trh trojicu odolných notebookov TravelMate. Majú uhlopriečky od 11 do 14 palcov a sú určené pre študentov, pretože pracuje na operačnom systéme Windows 11 Education. Cena sa pohybuje od 350 eur.

Zdroj | Acer
Zobraziť celú správu

Škoda Enyaq RS iV pokorila 7,351 km dlhým driftom na ľade dva Guinessové rekordy. Enyaq RS iV riadil motoristický novinár Richard Meaden. Komisár Guinnessovej knihy rekordov potvrdil rekordy v najdlhšom nepretržitom drifte na ľade a v najdlhšom nepretržitom drifte na ľade s elektromobilom. 

Zobraziť celú správu

Grantová výzva Telekomu Zrelí na dobu digitálnu ukázala, že vďaka zanieteným občianskym združeniam sa vzdelávanie seniorov stáva reálnejším. Do otvorenej výzvy sa zapojilo takmer 90 občianskych združení zo všetkých kútov Slovenska. Grant vo výške 59 673,20 eur sa rozdelí medzi 15 občianskych združení.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Hra Roblox v roku 2022 prekonala hranicu 200 miliónov stiahnutí. Zaradila sa tak medzi najlepšie zarábajúce aplikácie. Mobilná hra Runner Subway Surface zaznamenala najvyššie stiahnutia s 304 miliónmi a nasleduje hra Stumble Guys s 254 miliónmi stiahnutí. Medzi najlepšie zarábajúcimi mobilnými hrami sa Roblox v roku 2022 celosvetovo umiestnil na 5. mieste s 861,86 miliónmi dolárov.

Zobraziť celú správu

Dnes večer sa zelená kométa C/2022 E3 ZTF priblíži k Zemi najbližšie od čias neandertálcov. Kométa sa dostane do vzdialenosti 42,8 milióna kilometrov, čo je jej najbližšie priblíženie za približne 50 000 rokov. Počas niekoľkých nasledujúcich nocí prejde medzi dráhami Marsu a Zeme a bude sa pohybovať rýchlosťou približne 207 000 km/h.

Zobraziť celú správu

Aplikácia myDPD výrazne zjednodušuje prehľad o zásielkach z internetových obchodov. Doručenie objednávok si môžete sami prispôsobiť a to vrátane presmerovania napríklad aj do samoobslužných boxov, pričom cez notifikácie vidíte aj plánovaný čas doručenia.

Zdroj | DPD
Zobraziť celú správu

V noci spustili tretí blok jadrovej elektrárne v Mochovciach. Reaktor v súčasnosti dosahuje 20 % nominálneho výkonu. Nasledujúce týždne bude nový blok dodávať elektrinu do siete ešte s krátkodobými plánovanými odstaveniami.

Zobraziť celú správu

Mobilná hra Runner Subway Surface zaznamenala v roku 2022 304 miliónov stiahnutí a umiestnila sa na prvom mieste medzi zariadeniami iOS a Google Play. Nasledovala ju Stumble Guys s 254 miliónmi a Roblox s 208 miliónmi stiahnutí.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Xbox, Nintendo ani Sony nebudú súčasťou E3 2023. Pôjde pritom o prvý fyzický herný veľtrh po štyroch rokoch. Portál IGN sa z viacerých informovaných zdrojov dozvedel, že Xspomínaní výrobcovia herných konzol nebudú súčasťou E3 2023, dokonca ani nebudú prítomní na výstavisku Los Angeles Convention Center.

Zobraziť celú správu