Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový Microsoft Band vyzerá k svetu

Nový Microsoft Band vyzerá k svetu
Zdroj | Microsoft
Marek Šimunek
Nový Microsoft Band vyzerá k svetu
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Presne podľa očakávaní okrem noviniek medzi smartfónmi, novým Surface 4 Pro a prekvapením v podobe konvertibilného notebooku predstavil Microsoft včera aj nový fitness náramok Microsoft Band. Ten určite zaujme tým, že je okrem Windows kompatibilný aj s iOS a Androidom, používať ho tak budú môcť takmer všetci majitelia smartfónov.

Zdroj | Microsoft
Pozrite si

Microsoft Surface Book – prekvapenie roka!

Nový náramok nesie úplne rovnaké označenie ako model z minulého roka, teda Microsoft Band. Prešiel však poriadnou dávkou zmien a to tak po dizajnovej ako aj funkčnej stránke. Je potrebné uznať, že pôsobí ucelenejším a hlavne elegantnejším dojmom.

Zdroj | Microsoft

Údaje náramku sa zobrazujú na zakrivenom OLED displeji, ktorý je chránený odolným sklom Gorilla Glass 3. Nový náramok ponúka všetky známe funkcie, ako je napríklad sledovanie dennej, nočnej aktivity, alebo monitorovanie frekvencie srdca.

https://youtu.be/DBmKfkReBC4

Počet senzorov, medzi ktorými nájdete aj barometer, GPS, alebo senzor pre meranie UV žiarenia sa vyšplhal na hodnotu 11! To musí stačiť aj najnáročnejším zákazníkom. Okrem toho Microsoft do neho pridal aj aj svoju hlasovú asistentku Cortanu, ktorá vám napríklad môže pripomenúť zmeškaný tréning. Či to bude prínos, alebo skôr otravná funkcia ukáže až čas.

Pozrite si

Microsoft Lumia 950 a Lumia 950 XL s Windows 10

Podobne ako v prípade minuloročného modelu, ani v novom náramku nechýbajú riadené tréningy, alebo inteligentné notifikácie. Podľa Microsoftu je nový náramok určený tak občasným športovcom, ako aj tým, ktorí to myslia so športom vážnejšie. Práve druhá skupina určite ocení aj informáciu o VO2 max. Okrem toho tento náramok podporuje aj aplikácie ako je Uber, Starbucks, Twitter a podobne, takže sa jedná o akýsi hybrid medzi fitness náramkom a inteligentnými hodinkami.

Nový náramok Microsoft Band bude možné predobjednať dnes, pričom do predaja by sa mal dostať koncom mesiaca. Jeho cena však oproti minuloročnému modelu hore, Microsoft si za novinku vypýta 249 USD.

Zdroj