Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft Band je odpoveď giganta na smart náramky sveta, je úplne iný

Microsoft Band je odpoveď giganta na smart náramky sveta, je úplne iný
Števo Porubský
Microsoft Band je odpoveď giganta na smart náramky sveta, je úplne iný

Microsoft Band

Na prvý pohľad je nový smart náramok od Microsoftu rovnaký, ako väčšina náramkov od konkurencie. Ak si však všimnete ako ho ľudia na fotografiách alebo videu nosia, hneď zmeníte názor. Microsoft Band je úplne opačný. Namiesto displeja na hornej strane tak, ako ho mávajú smart hodinky, resp. klasické hodinky, je displej Bandu z vnútornej strany zápästia. Vraj aby sa naň lepšie pozeralo. Zaujímavé je, že niektorí aktéri vo videu ho majú aj tak klasicky, displejom dohora. V cca 1 cm hrubom pásiku je pozdĺžny displej s rozlíšením 320 x 106 pixlov a uhlopriečkou 1,4”. Menu je pritom vytvorené na šírku, takže pozeranie na displej v klasickej “hodinkovej” polohe je dosť problematické a hodilo by sa skôr menu na výšku.

Microsoft Band sa k smartfónu pripája pomocou Bluetooth 4.0. Keď hovoríme o smartfóne, musíme povedať, že sa môže pripájať nielen k Windows Phone (len 8.1 a vyšším) smartfónom s aplikáciou Microsoft Health, ale vďaka rovnomennej appke aj k Android (4.3 a vyšším) a iOS (7.1 a vyšším) zariadeniam! To, že to Microsoft myslí s Bandom vážne vyjadruje aj množstvo senzorov, ktoré Band obsahuje. Okrem klasiky v podobe gyroskopu, akcelerometru, mikrofónu či GPS má aj merač tepu, teploty tela či dokonca UV indexu a stresu! Jediné čo nemá je možnosť hlasitého telefonovania, no to azda počas behu či bicyklovania nie je potrebné. Hlasové ovládanie však nechýba. Samozrejmosťou je počítanie spálených kalórií, prejdená vzdialenosť, počet krokov, kvalita spánku, inteligentné budenie a mnoho iných. Taktiež nemá problém so zobrazením hovorov, SMS správ, e-mailov či iných notifikácií zo smartfónu.

Microsoft Band

Batéria s kapacitou 200 mAh by mala podľa výrobcu vydržať 2 dni prevádzky. Nabíja sa pomocou špeciálnej kolísky, čo je škoda. Ľahko sa totiž môže stať, že na dovolenku si kolísku nepribalíte do batožiny a máte smolu. Smart náramok nijako nenabijete. Novinka sa dostane do predaja už čoskoro, ale zatiaľ len na domácom americkom trhu s cenou 199 dolárov, teda okolo 155 eur.

Microsoft Band

Foto: Microsoft