Reklama

Microsoft Lumia 950 a Lumia 950 XL s Windows 10

Zdroj | Microsoft
Števo Porubský
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft na tlačovke k novým produktom predstavil svoju novú vlajkovú loď medzi smartfónmi. Model Lumia 950 a jeho mierne zväčšená verzia Lumia 950 XL ako prvé prichádzajú s operačným systémom Windows 10 pre mobilné zariadenia. Ten umožňuje nielen fungovanie takmer ako na počítači vďaka tzv. Continuum, ale ponúkne aj Microsoft Hello, prihlasovanie pomocou rozpoznania tváre.

Zdroj | Microsoft

Obe novinky pracujú vďaka procesoru Snapdragon 810, resp. Snapdragon 808 (Lumia 950) dokonca s vodným chladením, 3 GB pamäti RAM a 32 GB flash pamäti, ktorú je možné rozšíriť mircoSDXC kartou. Rozdiel medzi novinkami je hlavne vo veľkosti displeja. Lumia 950 má 5,2″ QHD OLED displej, Lumia 950XL má 5,7″ QHD OLED displej.

Microsoft Lumia 950 XL

Zdroj | Microsoft

Lumia neostáva nič dlžná svojim predchodcom a aj ona ponúkne špičkový fotoaparát. Ten má rozlíšenie 20 Mpx, optiku so svetelnosťou f/1,9 a nechýba ani optická stabilizácia. Samozrejmosťou je natáčanie Full HD, ale aj Ultra HD videí pri 30 fps.

https://www.youtube.com/watch?v=snEIjWR4lQw

Nočných fotografov poteší LED blesk tvorený trojicou LED diód. Škoda však, že nová Lumia (teda vlastne Lumie) nedisponujú xenónovým bleskom ako jeden z posledných top-end smartfónov Nokie, model Lumia 1020. Fotoaparát má ale vlastnú hardvérovú spúšť.

Samozrejmosťou je kompletná dátová podpora od GPRS až po LTE Cat6 (300/50 Mbit/s), Wi-Fi Dual-band, Bluetooth 4.1 či NFC. Vďaka pripojeniu sú všetky nahrané informácie okamžite posielané do cloudu OneDrive, kde má majiteľ novej Lumie k dispozícii 2 TB dát.

Microsoft Lumia 950

Absolútnou novinkou je Microsoft Display Dock, akási malá krabička s množstvom portov, vrátane HDMI, DisplayPort, a USB-C portov. Novú Lumiu stačí k Display Docku pripojiť a spojiť s akýmkoľvek monitorom. Zrazu máte k dispozícii extréme mobilný PC.

Zdroj | Microsoft

Všetko toto živí slušná 3 300 mAh (Lumia 950 XL)/3 000 mAh (Lumia 950) batéria s možnosťou bezdrôtového Qi nabíjania alebo rýchlonabíjania cez QuickCharge 2.0 aj vďaka novému USB-C portu.

Zdroj | Microsoft

Lumia 950 bude stáť 549 dolárov, Lumia 950 XL o stovku viac. Aké budú ceny u nás zatiaľ nie je známe.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.