Reklama

Microsoft Surface Book - prekvapenie roka!

Zdroj | Microsoft
Števo Porubský
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft na dnešnej tlačovke predstavil nielen nové smartfóny Lumia 950, Lumia 950 XL a Lumia 550, či nový tablet Surface Pro 4, ale prekvapil ešte jedným produktom, pred ktorým sa musia skloniť aj renomovaní výrobcovia počítačov.

Pozrite si

Microsoft Surface Book 2 (15″) – vzorový hybrid pre kreatívne duše

https://www.youtube.com/watch?v=XVfOe5mFbAE

Microsoft Surface Book je na prvý pohľad malým štýlovým Ultrabookom. Má 13,5″ dotykový displej s rozlíšením okolo 3 200 x 1 800 px, 267 PPI, tenkú klávesnicu, ktorá je vraj najlepšia na svete a multitouch touchpad. Klávesnica je vraj úplne tichá aj vďaka nízkemu zdvihu a prepracovanej konštrukcii.

Pozrite si

Microsoft Lumia 950 a Lumia 950 XL s Windows 10

To však nie je všetko. Prekvapenie prichádza, akonáhle displejovú časť oddelíte od zvláštneho kĺbu. Z notebooku sa razom stáva tablet s obrím displejom. V jeho vnútri je pritom Intel Core i5 alebo i7 Skylake procesor, maximum 16 GB pamäť RAM a maximálne 1 TB eSSD disk.

Pozrite si

Microsoft Surface Pro 4 je o 30% rýchlejší, ako predchodca

Zdroj | Microsoft

V časti s klávesnicou je zas kompletná konektorová výbava, kde nechýba dvojica USB 3.0 portov, čítačka SDXC či mini DisplayPort s podporou Ultra HD obrazu.

https://www.youtube.com/watch?v=4ZawV1mXlS8

Okrem toho je v klávesnicovej časti aj dedikovaná grafika NVIDIA GTX, ktorá z malého notebooku robí poriadne výkonný pracovný nástroj aj pre grafikov. Microsoft si dokonca dovolil novinku porovnať s Apple MacBook Pro, voči ktorému je vraj 2x rýchlejší. S akým modelom ale Surface Book porovnával, nie je známe.

Zdroj | Microsoft

Aj Surface Book bude mať k dispozícii stylus z tabletu Surface Pro 4 a ponúkne prakticky rovnaké funkcie. Microsoft sa zároveň nechal počuť, že Surface Book zvládne na jedno nabitie pracovať až 12 hodín. Ďalšie technické špecifikácie zatiaľ nie sú známe.

Zdroj | Microsoft

Microsfot Surface Book bude v predaji v USA koncom mesiaca s cenou od 1 499 dolárov.

Zdroj | Microsoft
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.