Reklama

Microsoft Surface Pro 4 je o 30% rýchlejší, ako predchodca

Zdroj | Microsoft
Števo Porubský
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft okrem smartfónov Lumia 950 a Lumia 950 XL predstavil aj nový tablet Surface Pro 4. Nový tablet je tenší, výkonnejší a s väčším displejom. Surface Pro 4 na rozdiel modelu Surface Pro 3 ponúkne 12,3-palcový OLED displej s rozlíšením 5 Mpx (cca 3 000 x 1 680 px) čo činí 267 PPI.

Vo vnútri sa ukrýva nový Intel Core procesor najnovšej generácie, čipset G5 priamo z dielne Microsoftu, maximum 16 GB pamäť RAM a až do 1 TB eSSD disk. To všetko v tele s hrúbkou len 8,4 mm. Novinkou je vylepšený stylus, ktorý dokáže rozoznávať 1 024 stupňov tlaku. Z opačnej strany je pritom akási guma, ktorou bez problémov čokoľvek napísané vygumujete. Stylus funguje prakticky všade, v celom OS Windows 10. V jeho tele je batéria, ktorá vraj vydrží rok.

V predaji bude aj dockovacia stanica s dvojicou DisplayPortov, 4x USB 3.0 a Ethernet konektorom. Okrem toho do výbavy Surface Pro 4 pribudne aj nová klávesnica (Type Cover) s integrovanou čítačkou odtlačkov prstov, podsvietenými tlačidlami a skleneným touchpadom. Klávesnica pritom bude fungovať aj so starším Surface Pro 3.

Zdroj | Microsoft

Microsoft Surface Pro 4 bude stáť od 899 dolárov. V predaji bude koncom októbra.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.