Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

MWC 2015 | EXKLUZÍVNE - Huawei Watch sú veľkým prekvapením

MWC 2015 | EXKLUZÍVNE - Huawei Watch sú veľkým prekvapením
Marek Šimunek
MWC 2015 | EXKLUZÍVNE - Huawei Watch sú veľkým prekvapením

Nie je tajomstvom, že nositeľné zariadenia sú trendom, ktorého chce byť súčasťou každý jeden väčší, či menší výrobca. Inak tomu nie je ani v prípade spoločnosti Huawei, ktorá si pre tohtoročnú výstavu MWC 2015 pripravila inteligentné hodinky. Tie sa mimochodom skutočne vydarili.

Huawei Watch

Pozrite si

S Huawei Watch GT zabudnete kde je nabíjačka

Huawei si pri navrhovaní svojich prvých inteligentných hodiniek dal skutočne záležať na tom, aby Huawei Watch vyzerali ako úplne bežné elegantné hodinky. Práve preto podobne ako v prípade hodiniek Moto 360, alebo LG G Watch R majú okrúhly tvar. Hodinky samotné disponujú kovovým rámom a bude len na používateľovi, aký náramok si k nim vyberie. K dispozícii budú športové plastové, elegantné kožené a dokonca aj kovové náramky. Na svoje by si teda mal prísť každý.

Huawei Watch

Huawei Watch

Samotné hodinky majú priemer 42 mm, takže sa radia k najmenším inteligentným hodinkám s okrúhlym displejom. Vďaka menšiemu priemeru a tiež špeciálnym náramkom tak budú môcť nové Huawei Watch používať aj naše nežnejšie polovičky, pre ktoré je väčšina súčasných inteligentných hodiniek jednoducho priveľká. Okrúhly displej je pritom chránený zafírovým sklíčkom, takže pri bežnom používaní by ste sa nemali obávať jeho poškodenia.

Pozrite si

Totálne redizajnovaný Android L bude aj v hodinkách, autách a TV!

Jeho uhlopriečka je 1,4“ a rozlíšenie 400 x 400 pixlov. Jemnosť displeja teda činí veľmi príjemných 286 PPI, vďaka čomu sa Watch od Huawei môžu pýšiť titulom hodinky s najjemnejším displejom medzi zariadeniami s Android Wear. Displej je samozrejme dotykový a využíva technológiu AMOLED.

Huawei Watch

Huawei Watch

Pozrite si

Moto 360 – prvé smart hodinky s novou Android Wear platformou

Inteligentné hodinky Huawei Watch pobežia na operačnom systéme Android Wear a budú kompatibilné so smartfónmi s operačným systémom Android 4.3 vyšším. Samozrejmosťou bude zobrazovanie notifikácií o zmeškaných udalostiach, prichádzajúcich hovorov, alebo navigačných pokynov. Huawei Watch podporujú aj funkciu Google Now, takže sa ich budete môcť kľudne opýtať aj otázku, o tom aké je počasie niekde na svete.

Huawei Watch

Huawei Watch

Samozrejmosťou bude v tomto prípade aj podpora v poslednej dobe stále obľúbenejších športových funkcií. Huawei Watch vám tak budú vedieť vďaka integrovanému 6-osému gyroskopu povedať, koľko krokov ste urobili a koľko ste vďaka tomu spálili kalórií. Samozrejme nechýba ani sledovanie toho, ako dobre ste sa vyspali. Navyše hodinky budú disponovať aj integrovaným snímačom tepovej frekvencie a tak budete počas športu hneď vedieť, ako veľmi sa namáhate. Navyše vám budú vedieť hodinky Huawei Watch povedať aj to, ako vysoko ste vyšli, keďže obsahujú barometer.

Huawei Watch

Pozrite si

CES 2015 | Alcatel Onetouch Watch vyzerajú ako Moto 360, ale…

O nabíjanie hodiniek sa bude starať samostatná dokovacia stanica, ku ktorej sa budú Huawei Watch pripájať pomocou magnetov. Bohužiaľ informáciu o výdrži spoločnosť neuviedla, takže si budeme musieť počkať na reálny test. Pohon operačného systému Android Wear v hodinkách od Huawei bude mať na starosti procesor od Qulacommu s taktom 1,2 GHz, integrovaná pamäť má kapacitu 4 GB a operačná pamäť má hodnotu 512 MB. K smartfónom sa hodinky budú pripájať pomocou Bluetooth 4.1.

Huawei Watch

Huawei Watch sa budú predávať v čiernej, striebornej a zlatej farbe, ktoré si môžete následne upraviť vďaka množstvu dostupných náramkov a viac ako 40-tich dostupných tém hodín. Hodinky budú dostupné vo viac ako 20-tich krajinách, pričom Slovensko zatiaľ na zozname chýba. Rovnako neznámou ostáva aj cena hodiniek, ako aj termín začiatku ich predaja. Huawei počas tlačovej konferencie prezradil len toľko, že budú dostupné v polovici roka 2015.

Prvé dojmy z hodiniek Huawei Watch priamo z Barcelony od Romana Calíka

Hodinky Huawei Watch našťastie zaujmú aj naživo, nielen na fotografiách. Minulý rok som sa tešil na prvé LG G Watch R a tie boli naopak veľkým sklamaním najmä čo sa týka samotného spracovania. Huawei Watch perfektne sadnú na ruku a telo je pomerne tenké. Viac sa k nim hodí kovový náramok a v zlatej farbe sú naozaj luxusným kúskom.

Zmeny v prostredí Android Wear veľmi nečakajte, ale Huawei však má pre hodinky vlastnú aplikáciu.

Ako vidieť hodinky sú stále atraktívnejším segmentom pre výrobcov. Má ich už skoro každý, napriek tomu za dobré inteligentné hodinky si budete musieť poriadne priplatiť. Tieto od Huawei nebudú najlacnejšie a žiaľ cenu výrobca neuviedol. Sklamaním je aj uvedenie až v polovici roka 2015. Ale zatiaľ ide o najlepšie spracované Android Wear hodinky aké som mal v rukách.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2015 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX. Živé fotografie a videá vám prinášame vďaka Olympusu OM-D E-M1.

Foto: Huawei, TECHBOX