Reklama

Moto 360 – prvé smart hodinky s novou Android Wear platformou

Števo Porubský

Google práve oficiálne predstavil novú Android platformu s názvom Wear. Nový systém pre tzv. wearables je špeciálne pripravený tak, aby ponúkal čo najviac funkcií z drobností, ktoré čoskoro bude nosiť prakticky každý, tak ako v súčasnosti nosíme mobilné telefóny. Samozrejmosťou novej platformy je komunikácia so smartfónom, ktorý máte vo vrecku či kabelke. Nechýba interakcia so sociálnymi sieťami, najrôznejšie notifikácie apod. Podobne, ako pri Google Glass, aj v nových wearables bude stačiť povedať „Ok Google“ a zadávať hlasové pokyny. Telefón či tablet tak z vrecka ani nevytiahnete. Android Wear bude taktiež pripravené na prepojenie s fitness doplnkami či monitormi zdravia.

Ako prvé predstavil Google hodinky Moto 360, no do leta sa k nim pridajú aj wearables značiek ako LG, HTC, Samsung či ASUS. Niektoré z nich je už možné vidieť na videách k novej platforme.

Moto 360

Hodinky Moto 360 však už dostali jasné kontúry. Výrobca zatiaľ neprezradil, čo všetko dokážu, no jedno je isté. Ako jediné na trhu (momentálne) majú kruhový displej a teda i klasický tvar bežných ručičkových hodiniek. Konečne tak človek nosiaci smart hodinky nebude vyzerať ako žiak základnej školy s digitálkami s kalkulačkou. Pozitívom je tiež možnosť výmeny náramku, takže si Moto 360 prispôsobí každý podľa svojho vkusu. Na trhu by sa mali hodinky objaviť v priebehu leta.

 

Foto: Google

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.