Reklama

CES 2015 | Alcatel Onetouch Watch vyzerajú ako Moto 360, ale...

Marek Šimunek

Alcatel Onetouch Watch

Inteligentné hodinky Moto 360 určite patria k najkrajším inteligentným hodinkám súčasnosti. Sú však pomerne drahé a navyše ich nepripojíte k iOS smartfónom. Hodinky Alcatel Onetouch Watch, ktoré spoločnosť známa najmä lacnejšími smartfónmi a sieťovými riešeniami predstavila počas výstavy CES 2015 sa tak stávajú veľmi dobrou alternatívou. Čo všetko ponúknu?

POZRITE SI
Moto 360 – prvé smart hodinky s novou Android Wear platformou

Alcatel Onetouch Watch budú dostupné v štyroch verziách, pričom nebudú chýbať športové s plastovým náramkom, ale ani elegantné kovové Onetouch Watch. Hodinky podobne ako spomínané Moto 360 stoja na platforme Android Wear. Na rozdiel od väčšiny inteligentných hodiniek postavených na rovnakej platforme, podporujú Onetouch Watch od Alcatelu okrem Android smartfónov aj iOS zariadenia, takže ich využijú aj majitelia iPhonov.

Alcatel Onetouch Watch

Alcatel Onetouch Watch

Systém Android Wear sa bude v prípade hodiniek od Alcatelu zobrazovať na 1,22“ displeji, ktorý je samozrejme dotykový. Ovládanie je však mierne odlišné, ako v prípade Moto 360. Pre vyvolanie niektorých funkcií totiž nestačí klepnutie po displeji, ale je na to určená časť v jeho spondej časti. V hodinkách nechýbajú ani najznámejšie senzory, ako je napríklad akcelerometer, gyroskop a iné. Chýbať dokonca nebude ani snímač tepovej frekvencie, takže Watch od Alcatelu sú patrične vybavené.

Alcatel Onetouch Watch

Alcatel Onetouch Watch

Integrovaná batéria by mala vraj vydržať dva dni používania, pričom jej výdrž môže na základe používania dosiahnuť až päť dní. Čo však poteší viac ako samotná výdrž je elegantne skrytý plnohodnotný USB konektor pre nabíjanie, ktorý sa nachádza v náramku. S hodinkami od Alcatelu tak nebudete musieť nosiť zo sebou kolísky a samostatné káble, ako je tomu u konkurencie. Bravo Alcatel!

Alcatel Onetouch Watch

Nové hodinky Alcatel Onetouch Watch sa začnú predávať v marci tohto roku, pričom ich cena je pre americký trh určená na 149 USD za model s plastovým náramkom. Neskôr v priebehu roka sa objaví aj verzia s kovovým náramkom.

Foto: Alcatel

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.